Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság mennyire fontos...

Manapság mennyire fontos évszámokat írni az önéletrajba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolák és munkahelyek felsorolásánál én írnék.
2023. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az iskolák ok, de a munkahely rész a gázos, 4 éve itthon vagyok, ezt kellene kozmetikázni.
2023. jún. 7. 08:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig írtam ott is, pedig volt egy egy éves lyuk benne. Nem csináltak ügyet belőle, elmondtam, hogy miért és annyi
2023. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég fontos.


Nem kozmetikázunk.

2023. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Így meg esélyes, hogy be sem hívnak, ha meglátják, hogy mikor volt rendes munkahelyem utoljára.
2023. jún. 7. 09:20
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Minél tovább húzod, annál nehezebben fogsz majd munkát kapni. Őszinteség az alap.
2023. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

#5: ennyi erővel akkor én meg hazudhatnék, hogy Pythonban fejelsztettem ETL-eket az egyik korábbi munkám során, és már lenne munkám.


Úgyis kiderül az igazság. Miért nem dolgoztál?

2023. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Határozott idejű szerződéseim voltak egy helyen, lejárt akkor jött a következő, míg nem egyik kollégámmal az ígérettel ellentétben nem kaptunk újabbat. Ezután kerestem, mentem interjúkra, majd jött a kovid, itt feladtam a keresést, alsós gyerekkel hónapokig itthon, később karanténok, esélyét se láttam akkor egy munkahelynek. Majd a gyerek hordozása suliba, korán kezdődő edzésre miatt részmunkaidőset kerestem, de olyat abszolút nem találtam, de most ha már önállóan fog közlekedni, akkor egy teljes munkaidős jó volna. Így meg nem látom esélyét, ha meglátják a több éves lyukat a végén.

Esetleg bejelentkezni a munkanélkülibe és közmunkára menni? Létezik még közmunka?

2023. jún. 7. 09:41
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

#8: nem értem, hogy ezek közül mi az, amit nem vallhatnál be.

A hazugság helyett miért csak a közmunka lehet alternatíva?

2023. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén, nálam sosem ellenőrizték. Ne állíts valótlant a szakmai tapasztalatodról, ne írj be olyan helyeket ahol sosem dolgoztál. Az évszámokkal lehet variálni. Azt én is gyakran szépítettem hogy úgy tűnjön mintha folyamatosan dolgoztam volna. Pl. Tegyük fel 2018 február és 2019 március között nem dolgoztam, és 2021 április óta nem volt munkahelyem. Ott 2021 januárjától dolgoztam. Akkor


2015-2018 Országos Sóhivatal

2019-2020 Furcsa Járások Hivatala

2021- Alfa Bt.


És ennyi. Nem írom oda a végét. Majd állásinterjún improvizálok, hogy ja igen onnan már kiléptem csak nem javítottam ki. Ha nem kérdez rá, nem mondom meg mikor. Ha igen akkor azt mondom pl. áprilisban (azt nem hogy melyikben). Aztán a HR úgyis kérhet papírokat, de az a tapasztalat ott már lőtéri kutyát sem érdekli.

2023. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!