Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyikunknek van igaza?

Melyikunknek van igaza?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahely, ahova napi szinten 200km-t vezetek oda-vissza sajat autoval. Az uzemanyagot a ceg allja, ezzel nincsen problema. Egyik baratommal egyutt megyunk, mert mindketten ott dolgozunk. A haveromnak nincsen autoja, ezert marad csak az enyem.

En arra gondoltam, hogy mivel az en autom kopik, olajcsere, ujratoltes, ilyenek miatt havi, vagy kethavi szinten elkernek tole egy jelkepes osszeget, hogy ne egyedul kelljen allnom a munkahelyi dolgokat. Egyebkent kb 5-10.000Ft-ra gondoltam.

Oke, hogy az en autom, de nem csak az en celomat szolgalom vele. Neki egy percet nem kell vezetnie, alszik oda-vissza. + mivel legjobb baratom, ezert munkan kivul is allandoan egyutt logunk, es mivel csak nekem van autom, ezert en megyek erte, viszem haza, konkretan mindenhova, ahova szem szajnak ingere… es egyszer nem kertem el uzemanyag penzt tole.

O arra hivatkozik, hogy neki pont ezert nincsen autoja, hogy ezeket a koltsegeket megsporolja. Viszont en orulnek neki, ha nem rajtam sporolna mindazok utan, amit en megteszek erte. Akkor jarjon be tomegkozlekedessel

Egyebkent nem a penzezesen van a hangsuly, mert jol keresunk amugy, hanem inkabb az elven, es a hozzaallasan. Kicsit kihasznalva erzem magam.


Mivel mindkettonknek mas a nezopontja, ezert kerdezem a tieteket. Mit gondoltok?



2023. jún. 7. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Ne kerj tole penzt, ez a te reszed
Kerd el tole
21 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem értem a másik felet, ha másért nem is, legalább illendőségből megkérdezném legalább egyszer, hogy mivel tartozom. Ha igazán jó barátok vagytok, nem kell, hogy ezen megsértődjön, ha pedig megsértődik, nem barát semmilyen szinten, szimplán kihasznál.
2023. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"arra hivatkozik, hogy neki pont ezert nincsen autoja, hogy ezeket a koltsegeket megsporolja"


Ez így olyan, mint amikor valaki csak a saját cigijéről szokik le, hogy spóroljon, de a másét tarhálja. Ha nem akar autózásért fizetni, ne autózzon.

2023. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Időnkénti fuvarozásért nem kérnék pénzt.


Azért se, ha nem nagy távolság érte beugrani, hogy elvigyem, ha már ugyanott van a munka.


Hanem úgy a nagy egészben nálatok úgy megy, hogy ő neki szájába repül a sült galamb azzal, hogy nemhogy munkába, mindenhova máshova is te viszed. És ahogy olvasom, az az érzésem van, hogy annyira megszokta, hogy ezt el is várja tőled.


Kérj el pénzt, úgy a helyes. Ha annyira spórolni akar, tényleg ne rajtad tegye. Egy bérlet ára 10 ezer körül van, ha jól tudom. Ezzel nem azt fizeti meg, hogy 0-24-ben szolgálatra kész taxis vagy, hanem ő is beszáll a költségekbe.


Bár a legjobb az lenne, ha inkább ezt az egész furikázást leépítenéd. Nem kell ahhoz élet-halál, hogy néha elvidd valahova, de az, hogy tényleg bármikor hívhat téged, naponta munkába viszed, nagyon elvitte a józanságát. Ettől ugyanúgy maradhatnátok barátok, mert nehogy már ezen múljon. Ha te soknak érzed, márpedig tényleg sok, el kell fogadnia. Ha meg megsértődik, lelkére veszi, ennyit ér, mint ember és barát.

2023. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyértelmű lenne, hogy fizetnék! A tömegközlekedés sincs ingyen, ráadásul így gyorsabb neki a munkábajárás, az idő pedig pénz. Nem vagy rossz ember attól, hogy hozzájárulást kérsz tőle, csak normálisan gondolkodsz!
2023. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Napi 200km, az havi 20 munkanappal és 12 hónappal számolva, évi 48e km. Ahhoz képest, hogy pl. olajcserét 10e km-enként ajánlják a legtöbb típusnál, ez nagyon durva. A gumik kopása is lényeges. Meg az általános értékvesztés. Ha pl. csak munkába jársz vele (ami biztosan nem igaz), akkor is 5 év alatt 250e km-t belehajtasz. A valóságban lehet az 300e km is. Annyi idő után meg jóval kevesebbért fogod eladni, pedig csak 5 éves autó.

Igen, ilyen távolságnál már az amortizáció is jelentős.


Mondjuk én biztos nem ingáznék ilyen messzire, de nem vagyunk egyformák.

2023. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

#5 vagyok, csak épp nem válaszoltam.

Szóval az amortizáció tényleg jelentős, ennek felét illene kifizetnie. Akkor is jól jár, mert napi két-három órán át nem vezet, hanem alszik és ez nagy különbség.

2023. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az amortizáció fele erős, de mindenképpen kellene valamennyit.
2023. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé kihasznál, milyen barát az ilyen. És miért szállítod te mindenhová? Csicska vagy? Ingyentaxi? Balek?

Kérd csak el a pénzt, ha ő nem érzi, hogy ez nem fair, akkor ő nem barát. Vezetsz helyette, tiéd a felelősség. Basszus olyan, mintha lenne saját autója, saját sofőrje, ingyen. És még a képedbe vágja, hogy spórol!! Pofám leszakad.

Ha te szabin vagy, beteg vagy, hogy jut el dolgozni?

2023. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked adok igazat kérdező!

Ha egy bérlet árát kérnéd el tőle, akkor is

- hozod-viszed a seggét háztól házig

- kényelemben utazik

PONT!

2023. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
8: Akkor elkéri tőle az autót, de természetesen azok az utak is a kérdező zsebére mennek. 😀
2023. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!