Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El lehet titkolni egy végzetts...

El lehet titkolni egy végzettséget a cv-ben, ha nem releváns?

Figyelt kérdés

Más területen szeretnék elhelyezkedni, mint amilyen területen végeztem a tanulmányaimat. Azt érzem, a végzettségem még hátrány is, mert annyira nincs köze a pályázandó melóhoz, és úgy gondolhatják, hogy eleve nem is lehetek alkalmas. Kereskedelmi melóra jelentkeznék, és lenne jól szervezett betanítás.

Kérdéseim:

1. Jogi diplomám van, a nevemben is ott a dr. Gáz, ha a cv-be nem írom bele, h dr. vagyok, és jogi diplomát szereztem, és ha nem kerül szóba az interjún, akkor nem is hozom szóba? (Tudom, legkésőbb a belépésnél kiderül, de akkor már mindegy lesz, és csak nem orrolnak meg azért, mert nem említettem. Ekkora hatalmas nagy hátrány csak nem lehet már. :D)

2. Egyéb (tehát a névből ki nem derülő) végzettséget is lehet úgymond' nem bevallani, ha nem releváns?

Köszönöm.


2023. jún. 7. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell beleírnod. Ha nem azzal a szakmával kapcsolatos a munka, akkor mi közük hozzá?
2023. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

El, legfeljebb feltűnik az ötévnyi hézag az életedben. Meg el szokták kérni a legmagasabb végzettséget igazoló dokumentumot.


De elárulnád, hogy ha nem ezen a területen akarsz dolgozni, miért változtattad meg a nevedet is?


Egyébként nem gondolnám, hogy hátrány.

2023. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hagysz ki belőle, amit jól esik, ez nem egy rendőrségi tanúvallomás hogy mindent kötelező legyen bevallani.
2023. jún. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én főnököm valamiért interjúztatás közben mindig az ilyen kieső időhézagokra, illetve átfedésekre megy rá. Vélhetően kereskedelemben egy HR-esnek nem ez a heppje.

Ha rákérdeznek én mondanám, hogy abban az időben az álláshoz nem releváns tanulmányokat végeztem.

2023. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi olyat beleírni, amit úgy gondolod, hogy nem a leendő főnöködre tartozik. A nevedre legyél büszke, sokat tanultál a doktori címért. Gratulálok!

Te döntesz, hogy mit írsz bele, meg mit nem. Van amihez a munkáltatònak semmi köze. Én is vagyok egy cégnél, van 4 szakmám, meg most csinálok még egyet. A főnököm úgy tudja, hogy ez az egy szakmám van, és kész. Semmi köze a többihez. Ha bevallottam volna mindent fel se vettek volna, mert túlképzettként bélyegeztek volna meg. Még az érettségimet is letagadtam. Pedig idén jelentkeztem egyetemre. Köze hozzá? Semmi. Majd, ha felvettek szépen lelépek, mert úgyis egy putri szar hely ez a cég, és ezt érdemlik.

2023. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!