Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhatok arra hivatkozva,...

Felmondhatok arra hivatkozva, hogy felvettek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon pocsék helyen dolgozok. Mikor ide kerültem minden nagyon jó volt. Jó volt a fizetés, más emberekkel voltam együtt is, jó volt a csapat. Most olyan embereket tettek mellém akik hülyék, mint a föld, mégis állandóan üvöltve vitatkoznak velem, hogy de, az úgy van, ahogy ők tudják. A legtöbbnek a 8 általánosa alig van meg. Van egy három fős csapat is, na azok meg állandóan lopnak, de a főnök nem hajlandó őket kirúgni, pedig a megbízònk már régen kérte, hogy zavarja el őket.

És most jön a két legjobb. A főnököm hozott egy munkaeszközt, ami két nap múlva eltűnt. Jött egy helyettes, és ellopta. Én beírtam, és jeleztem másnap, hogy eltűnt, de nem tudják behajtani a helyettesítésen, mert az egyszer jött efò-ba dolgozni, és ennyi. Most rám akarják verni azt is.

Volt egy egy napos súlyos problémám is, de még előző nap gyorsan szóltam, hogy nem tudok másnap bemenni, nem tudom megoldani/most csináltam ilyet először/, azóta is azt hallgatom, hogy egy szar vagyok, és nem járok dolgozni.

Kijött egy papír is, hogy levonások lesznek, illetve 100 ezer nettó forinttal visszaveszik a fizetésünket ezen felül.

Létszámleépítések is voltak.

A szállásom pedig ma megszűnt egyik napról a másikra/tegnap reggel szóltak, hogy többet oda nem mehetek/, pedig 250 kilométeres kiküldetèsen vagyok, és a főnököm elvárja, hogy egy autóban rohadjak. Most keresgélek másikat, de az sose megy egy napon belül.

Összességében rohadtul elegem van a levonásbòl, abból hogy nincs szállòm, nem jár semmi, a fizetés csökkentésből, a cégen belüli egyéb szankciókbòl, abból meg pláne, hogy primitív emberekkel vagyok körbevéve, és úgy bélyegeznek meg, aki lop, meg nem jár dolgozni, mikor ez egyik sem igaz, mert szabadságot is most irattam ki először, és én vagyok az, aki minden ünnepet kötelezően elvállal, míg a többi otthon pihen. Karácsonykor, újévkor, május 1-jén, húsvétkor meg minden ünnepkor én voltam bent, és nem más.

Jövő hónap végén kiderül felvettek-e egyetemre. Ahogy számoltam aszerint esélyes, hogy bejutok. Szeretnék erre hivatkozva felmondani. Megtehetem? Tudom, hogy nem vagyok köteles megindokolni, de a főnököm kérdezgetni fog, mert nagyon be akartam ehhez a céghez kerülni, mikor ide kerültem, de akkor még nem ilyen állapotok uralkodtak...

Ha valaki azt hiszi, hogy kamuzok, akkor privátban akár a cég nevét is megírom, de egy elég nagy cégről van szó, ami sok mindennel foglalkozik, mégis így bánik az alkalmazottakkal az utóbbi időben/kb féléve pedig abszolút nem ez volt, egy éve meg még maga volt ez a cég a Kánaán/.

Eddig a fizetés miatt eltűrtem sok mindent, de így már amiatt se éri meg, mert mire levonom a benzint kb 100 ezer forintom marad, az meg 0, mert az útiköltségtámogatást is elvették ebben a hónapban.


2023. jún. 9. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Csak a kérdést olvastam el, az alatta lévő locsogást nem.


Igen, felmondhatsz, de tedd meg mielőbb, nehogy szeptemberre még átcsússzon a felmondási idő.

2023. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hivatkozni sem kell semmire, hogy felmondj.
2023. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs felmondási idő.
2023. jún. 9. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most viccnek szántad?


1. mindentől független már régen fel kellett volna mondand. Vagy számodra ez a sok rossz csak az élet része? Mennyit kerestél, hogy megérte ezt mind elviselni?

2. a felmondást nem kötelező a munkavállaló indokolni. Akár azt is mondhatod, hogy kiábrándultam a kizsákmányoló kapitalizmusból, vagy 24 órában kell ápolnod a leszázalékolt gekkódat.

2023. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, jól beszélsz!

Egy hónapja romlott el minden ennél a cégnél, ezelőtt mint írtam minden nagyon jó volt, volt 1-2 rosszabb dolog, de azokat megoldottam, most viszont 3-5 hét alatt egyszerre jött minden szar.

500 és 600 ezer forint nettó között kerestem vidéken, úgy hogy nagyon messze vagyok Pesttől, és olyan környékről jöttem, ahol maximum közmunka van, hiába vagy képzett. Úgyhogy nekem itt minden tetszett. Ezelőtt 170 ezer nettòért 300 órában dolgoztam otthon, szóval én ezt néztem.

De már jócskán visszavették ezt a fizut, úgyhogy már abszolút nem éri meg. Az egyetemi kihirdetèst mindenképp meg szeretném várni, de ha nem jön össze, akkor is fel fogok mondani, mert van más szakmám is, és szerintem találnék abban is munkát. /De szerintem összejön az egyetem/.

Az főnököm biztos nagyon fog kérdezősködni, hogy mégis miért akarok kilépni, és nem akarom neki azt mondani, hogy azért, mert szar minden/nehogy további levonásokat kezdemènyezzen/. Azt ígérik egyébként, hogy télre visszaemelik a fizetésünket, de én már abban sem vagyok biztos. Szerintem durván hülyének néznek mindenkit, mert tudják, hogy itt a legtöbb ember írni-olvasni alig tud, meg pénzért megszerezte maximum ezt a szakmát, és ennyi.

2023. jún. 9. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
El lehet mondani őszintén is, mindent, amit ide leírtál. Biztos nem lesz több kérdése.
2023. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Indok nelkul is
2023. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!