Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már a csicskájának néz, hogy...

Már a csicskájának néz, hogy minden nap velem hurcoltatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Afféle futár vagyok, és egy irodista kollegina múlthét hétfőn megkért, hogy délután vigyem haza a gyerekét a suliból. Szívesen segítettem, gondoltam egyszeri alkalom. De azóta minden munkanapon megkérdezi, hogy nem mennék-e megint. A munkaidőbe ugyan belefér, vannak üres 15-20 percek, de azalatt hazamehetnék ebédelni is, ahelyett hogy a kölyke után járok. Én soha nem kértem tőle semmilyen szívességet.
jún. 3. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
"Nem érek rá" mondatot próbáld ki.
jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Oszt a szádat ki tudod nyitni, vagy segítsünk. Kérd el az elérhetőségét, majd beszélünk vele. 😉
jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 MTamas2 ***** válasza:
100%
Nem mersz nemet mondani, vagy mi a probléma?
jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kihasználni azt lehet, aki hagyja magát...
jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Gizi, egyszer belefért, de mégis mit gondolsz, rendszert csinálnál ebből?

Miért nem mersz határozott lenni azzal aki pofátlan veled?

jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom nálatok hogyan áll fel a szamárlétra, de ha olyan pozícióban van az említett kolléga, akkor lehet, hogy nem jársz jól, ha nemet mondasz neki.

Ha semleges az illető, akkor simán lehet a kérdésére válaszolni, hogy sajnálod, de nem alkalmas.

Ha nagyon kellemetlenné válik a helyzet, akkor a főnökötöknek szólnék és elmondanám, hogy nekem nem feladatom minden nap a kolléga gyerekét hurcolászni, még akkor sem, ha belefér a munkaidőmbe. Ezt tisztázzuk. Mert ha kötelező, akkor oké, ha nem, akkor egy-egy alkalommal szívesen segítesz, de amúgy a magán jellegű ügyeit ne veled intéztessék.

jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ez valami rosszul sikerült film? Azt mondod neki, hogy NEM.

Felénk is lehet jönni, hurcolászhatod a gyerejet, nagymamát stb!

jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
"Ne haragudj, alkalmanként szívesen segítek, de minden nap nem tudom bevállalni, mert ez nekem az alapvetően ebédszünetem. Köszi, ha megérted."
jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Munkaidőben? Főnök tudja? Ebből baj is lehet, pl. ha munkahelyi járművel baleset ér és ott egy gyerek?? Mit keres ott?
jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért néz a csicskájának, mert hagyod. De nem kötelező ráérned. Viszont ha balf*** vagy, ez így is fog maradni.
jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

A Fidesz a Dollár/Rubel/Kínai jüan Jobboldal?

A Fidesz az USA, Oroszország és Kína csicskája?

Normális ha úgy érzem magam mivel nem műszakvezető vagyok meg főnök hanem egy sima eladó hogy a műszakvezető és a főnök csicskája vagyok?

Más is érez így? Miért akarok feléjük kerülni? Miért érzem rosszul magam attól, hogy felettem vannak?

Mennyire normális ha szeretnék valakinek a csicskája lenni? Ha boldoggá tesz hogy más helyett megcsináljak valamit?

Valamiért annyira boldoggá tesz hogy mások helyett megcsinálhatok valamit. Hozd ide vidd oda. Voltam egy helyen és csakhogy ne kelljen a srácnak kimozdulni a szobából bevittem neki az innivalót, rágcsát stb. Miért van ez? De ezt a vágyam se elégíthetem ki olyan sokszor...

Miért csikarja ki sok ember a "köszönöm" szót direkt másokból? Azt akarja, hogy mindenki a csicskája legyen?

Sok embert látok, aki direkt mondjuk oda viszi neked a holmit, de nem azért mert rendes, hanem hogy köszönd meg! Egyik osztálytársam oda vitte a másiknak amit a tanár küldött neki, és ott állt, és várt kérdezte, hogy "mit állsz itt?" mire: "nem hallottam, hogy...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!