Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában szobalányként?...

Ausztriában szobalányként? Van tapasztalatod?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldre szeretnék menni 1-1,5 évig dolgozni, elsősorban német nyelvterületre, Ausztria lenne a legközelebb.


Mire figyeljek oda? Ismertek biztos közvetítőket? Hogy a legegyszerűbb kijutni? Mennyire kell a nyelv? Odakint jogosult leszek orvosi ellátásra, ha itthon ne lesz TB-m?


Bocsánat a sok kérdésért, minden érdekelne igazából. Köszönöm!


2013. máj. 18. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél beljebb mész a magyar határtól annál több munka van, a határ közelében már nagyon necces, de Bécstől nyugatra már nem annyira nehéz munkát találni.

Szobalányként is kell nyelvtudás, mert egyrészt hogy érted meg a főnöködet (ha nem magyar) másrészt hogy intézed a dolgaidat, papírokat, stb. Legalább egy alap szintű nyelvtudás jó ha van, könnyebben is alkalmaznak.

Ha bejelentve dolgozol akkor jogosult leszel orvosi ellátásra.

2013. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam kint szobalányként (is), most is megyek. Teljesen helyfüggő, hogy mit várnak el, de általában sokat, készülj fel rá, hogy a munka elég kemény lesz. Gyorsnak kell lenned, alaposnak, és egy nap alatt minél több munkát elvégezned. Mindenhol másra kell jobban ügyelni, minden főnöknek más kívánalma, de ezekre mindig.


Munkaközvetítőhöz én nem mennék, hiszen tele vannak az osztrák állásoldalak hirdetésekkel (ha gondolod, privátban elküldöm, amik szerintem jók). Ehhez nyilván kell nyelvtudás, de anélkül szerintem neki sem érdemes állni a kereséshez, mert egy alap tudás mindenképpen kell (én az elején örültem, ha a tájszólásukból minden 2. szót értettem).


Tb-d lesz, ha be leszel jelentve. De bejelentés nélkül szerintem ne vágj bele.


Sok sikert!

2013. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Második válaszoló! Írok privátot!

2013. máj. 18. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Sikerült kijutnod? Hol vagy, milyen a munka?

várom privát válaszodat is :)

2013. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!