Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkáknál jelent...

Moller16 kérdése:

Milyen munkáknál jelent hátrányt a csuklón, esetleg alkaron elhelyezkedő tetoválás? Van olyan munkahely ahová fel sem vennének emiatt?

Figyelt kérdés
A jövőbeli tetoválásom helyén gondolkozom, csak félek, nehogy a későbbiek során amikor munka után kell majd néznem, ne vegyenek fel pont emiatt...

2013. máj. 30. 18:29
1 2
 1/11 tetris ***** válasza:
85%
Talán papnak ne menjél el!
2013. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Korábban dolgoztam szállodában (ötcsillagos), ott ki volt kötve, hogy nem lehet látható helyen tetoválás, testékszer, sőt a színes körömlakk sem volt engedélyezett.

Persze mi a háttérben (könyvelés) dolgoztunk, ott annyira ezt nem vették komolyan, de a szobalányoknál, recepción vagy a pincéreknél ez kizáró ok volt.


Aztán multinál irodában is hátrány ha látható helyen van. Levetkőztetni nem fognak, néhány lánynak tudtam, hogy van a hátán, csípőjén tetoválás (céges wellnessen voltunk), de csuklón senkinek sem láttam. Szóval arra figyelj, hogy egy hosszú ujjú ing eltakarja, csuklóra ne lógjon.

2013. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Azoknál a munkaköröknél, ahol számít, hogy ne legyen tetoválásod, többnyire úgyis csak hosszú ujjú ingben jelenhetsz meg a munkahelyeden.
2013. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Diákként egy LIDL-ben dolgoztam, ott kikötötték, hogy tetoválás nem lehet, mert kizáró tényező. Nem illik a cég profiljába egy ilyen dolgozó.


Egyébként ebből látszik, hogy a tetoválás már szimpla divat. Régen a vagány emberek hordták, akik keménynek akartak látszani. Ma már olyan kemény valaki, hogy nem is meri mutatni, hátha valakinek nem tetszik vagy emiatt hátrányba kerül, akkor minek a tetoválás... :/

2013. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Az igazat megvallva koránt sem fog érdekelni mások véleménye a tetoválásomról. :D Apukám és a köztem lévő szoros köteléket fogja szimbolizálni, amit igazából bárhol,bármikor, bárki előtt felvállalnék, csak azért szomorú lenne ha ezért kellene állásinterjúról állásinterjúra mászkálnom (majd), mert van egy tetoválás az alkaromon..:D

2013. máj. 31. 18:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan helyen dolgozom, ahol nagyon odafigyelnek az üzleties, konszolidált megjelenésre. Nyelvpiercingem van, fogalmam sincs, hogy a főnököm észrevette-e már, de eddig senki nem szólt érte.

Egy lánynak az alkarján (nem csukló, kb középen, a belső részén) van egy 5 centis tetoválás, ő is pár éve ott dolgozik már.

2013. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az igazat megvallva koránt sem fog érdekelni mások véleménye a tetoválásomról. "


Igen, csak ha mondjuk állásinterjúról állásinterjúra mész, el kell tartani magad/a családod és van ahol azért nem vennének fel mert egy tetovált nem illik a cég profiljába, akkor sajnos rájön az ember, hogy igenis számít mások véleménye a tetoválásáról. Sok fiatal esik bele abba a hibába, hogy nem gondol a későbbiekre. Olvastam már olyan véleményeket, hogy: "olyan helyen nem is akarok dolgozni, ahol nem fogadnak el a tetoválásommal/percingemmel/fültágítómmal. Ilyen vagyok, fogadjanak el"

Aztán ezt majd átértékelik, amikor ki kell fizetni az albérletet, de pénz az nincs....


Lehet, hogy simán találnál olyan állást ahol az sem zavarná őket, ha griffmadár van tetoválva a homlokodra, de jobb az esélyeket nem csökkenteni. Úgyhogy ha számodra fontos a tetoválás és amit jelent, akkor csak az a lényeg, hogy ne legyen látható helyen. Csuklóra inkább ne.. Alkar helyett nem jó pl a válladon inkább vagy mellkason?



2. vagyok

2013. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az általad idézőjelben kiemelt mondatom a hogy is mondjam.. "hétköznapi" emberekre vonatkozik(amit a 4. válaszadó megemlített, hogy sokan nem merik felvállalni a tetoválásukat, nehogy valakinek ne tetsszen).Tehát ha a metrón megbámul 3-4 ember, és látszik rajtuk,hogy nem tetszik a tetoválásom, az például hidegen fog hagyni. De ez alól sajnos kivétel kell legyen majd a munkaadóm, mert dolgoznom meg muszáj lesz. Nem nyugtatgathatom majd magam azzal, hogy nem gáz hogy nincs munkahelyem, legalább van egy király tetoválás a csuklómon.. :D És igen, ami még szóba jöhet az a lapocka környéke, mellkason picit érdekes lenne, mert lány vagyok :)
2013. jún. 1. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

OFF

Szia!

Nem ezt kérdezted, de felmerült bennem, hogy ha fiatal lányként az apukáddal való szoros kapcsolatot akarod kifejezni eltörölhetetlen jeggyel a testeden, akkor vajon belefér-e majd az életedbe egy másik személy...?


ON

2013. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem zárja ki egymást a kettő, hogy legyen egy apura emlékeztető tetoválásom, és egy párkapcsolatom.
2013. jún. 3. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!