Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted ez szemétség?

Szerinted ez szemétség?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy ember akinek kertje van, állatai stb időként megkér hajléktalanokat, munkanélkülieket, rászorulókat, hogy segítsenek cserébe pénzt/ételt/ruhát ad. Tehát nem minden napos munka de mondjuk pl ásás vagy gyümölcsszedés/szőlőszüretelés festés vagy ilyen kerti/házi munkák.
2013. jún. 3. 17:51
1 2
 1/11 Csonti95 xD ***** válasza:
szerintem még örülnek is annak a kis plusznak
2013. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetris ***** válasza:
Ez egyáltalán nem szemétség. Sőt!
2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szemétség??? ... az, hogy munkáért pénzt ad, vagy az, hogy munkanélkülinek ad munkát a lehetőségéhez képest?
2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagybátyám próbálta merthogy neki kellett munkás, de azért őket választotta, hogy segítsen mert jajszegények, jól jön nekik a pénz. Az egyiknek azt is megengedte, hogy egy ideig meghúzza magát egy telken a kis házban. A vége az lett, hogy többször kirabolták és több kár érte, mint amit segítségként kapott.

Apámhoz egyszer egy fiatalember ment oda, hogy kérjen 100 Ft-ot, apám ajánlott könnyű munkát (laza gyomlálgatás meg rendezkedés normális pénzért és még főt kaját meg pár nekünk fölösleges cuccot kapott volna, de majdnem leköpte apámat.


Szóval ha még nem próbáltad, akkor nagyon vigyázz, mert szép dolog a segítség, de a hajléktalanok közül nem mindegyik lesz hálás a lehetőségért, hanem csak azt nézi, hogy tőled mit lehet elvinni.

2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lényegében keresztapám kapta meg a szemét kifejezést, hogy kihasználja a szegényeket.Egy munkanélküli családapát kért meg, hogy segítsen (felástuk a kertet, fát metszettünk) Ételt kapott, sört, 2000Ft-ot és az uncsitesóm kinőtt ruháit. 2 nap segített hálás is volt érte nagyon de keresztapám a szomszédtól megkapta hogy csak kihasználja a szegényeket...
2013. jún. 3. 18:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és most akar belefogni a ház felúhításába kívülről mondta nekem h megkéri megint az embert aki segített de ezek után elgondolkodott rajta én mondtam, hogy pedig ez egy szép cselekedet.
2013. jún. 3. 18:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, ha az volt, akkor az érintetteken kívül senki másra nem tartozik. Ha az illetőnek ez jól jött, nektek is, akkor senkinek semmi köze hozzá.

Viszont arra figyelni kell, hogy ne reklámozzátok, nehogy valamilyen rosszakaró feljelentsen titeket, hogy pénzért, adózás, járulékok meg kisf.szom nélkül foglalkoztattok embereket.

2013. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ja és most akar belefogni a ház felúhításába kívülről mondta nekem h megkéri megint az embert aki segített de ezek után elgondolkodott rajta"


Azt az illetőt kérdezzétek meg, az ő véleménye számít, ha ő örömmel jön, akkor a szomszéd le van t.jva.

2013. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ő jön szivesen, szokta mondani hogy szóljunk ha segítség kell.
2013. jún. 3. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:
a szomszéd egy tetű
2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!