Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kivédeni a...

Hogyan lehet kivédeni a munkahelyi támadásokat? (Normális válaszokat várok! )

Figyelt kérdés
Nagyon érzelmes ember vagyok, és sajnos életem során sok olyan dolog történt velem, ami miatt eléggé önbizalom hiányos lettem, csalódtam barátok, munkahelyek terén is, nem is keveset. Ma voltam állásinterjún, mivel január óta keresek munkát, és a hely nagyon bejön, szeretném is ha felvennének, de mondták, hogy az újakat szokták fúrni náluk az alkalmazottak, volt aki amiatt ment el tőlük. Nekem már volt ilyenben részem sajnos, és mivel eléggé úgy érzem, hogy lelkileg elfáradtam, nem tudom, mivel védhetem ki az esetleges szemétkedéseket ha felvesznek. Nem érzek magamban erőt az ilyesmihez, én nem tudok "szemétkedni" se benyalni magam, és nem is akarok! Várom a tippeket!
2013. jún. 7. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem az általános iskolában és a középsuli nagy részében elnyomtak az osztálytársaim, fenyegetőztek - semmibe vettek. Ettől egy idő után megedződik az ember, én is érzelmes ember vagyok de már megtanultam úgymond kivédeni az ilyen helyzeteket, visszavágni nekik legtöbbször szóban. Odamész és látják rajtad hogy elesett vagy akkor meg szabad utat adsz nekik hogy kikezdjenek.

Próbálj meg máshogyan gondolkozni és szard le mit mondanak mit gondolnak.

2013. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalmat lehet szerezni, de legtöbbször nem olyan egyszerű, mint egy új állást szerezni. :)

Kezd el valamilyen csapatsportot "űzni". Legyél beszédesebb, keresd a beszédes, érdekes, sőt értékes emberek társaságát, hogy ne zárkózz be, ne zárkózz magadba! A sok társalgás abban segít a napi élmények átélésében, feldolgozásában is (pl kiönteni a szívedet egy jó ismerősödnek, barátnak még jobb!)

Ami talán a legfontosabb, hogy a csúnya tekinteteket, bunkó megjegyzéseket ne viszonozd. Abból csak és csak baj származik. Ne az alantas emberek fegyverével küzdj az ilyen alantas viselkedésű emberekkel. Mert amikor elveszted a fejed, és nem józanul állsz ki magad mellett, ők nyernek..

Nem biztos, hogy rád fognak majd szállni, lehet haver leszel.. ki tudja.

Viszont akárhogy is állnak majd hozzád, te úgy viselkedj, ahogy szeretnéd, hogy veled is viselkedjenek. Ez akkor nehéz, (de mindenképpen kifizetődő!) ha ezt kezdetben nem viszonozzák a munkatársaid. Legyél türelmes és megértő, és az fogod visszakapni is kis idővel.

Sok kitartást és minden jót kívánok!

2013. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám.Már rettegtem új munkahelyre menni, mert a tököm tele volt a sok ba rom arcú id i ótával!De aztán csak elvállaltam a melót , már eleve úgy voltam vele, hogy csak és kizárólag a főnöknek akarok megfelelni, kizárólag a munkámra koncentrálok, kizárólag a napi hírekről és az időjárásról vagyok hajlandó beszélgetni, azt is korlátozott mértékben és amennyire csak lehet, próbálok nem érintkezni a többiekkel.Természetesen voltak itt is unintelligens megnyilvánulások.Nem bántásból csinálték, csak hát aki idióta, az ugyebár hozza a formáját...Nos, nekem ha valami nem tetszett, elvonultam csendesebb részre dolgozni, szerencsére megtehettem, nagy volt az épület, vagy vágtam egy lesajnáló mosolyt és folytattam a dolgomat.Ez volt az a munkahely, ahol legjobban éreztem magam.Nem találtak rajtam fogást, mert nem volt mit.És még ha esetleg meg is próbálkoztak valamivel, arra is csak vágtam egy sokféleképpen értelmezhető pofát és csináltam azt, amit helyesnek láttam, tovább.Lényeg, hogy a nagyfőnökkel igyekezz a legjobb kapcsolatot fenntartani, a többi le van ejtve.Arra ügyelj viszont, hogy a jelenlétidbe, bent hagyott munkáidba ne tudjanak bele rondítani.Ha meg esetleg megteszik, azonnal jelentsd.
2013. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!