Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nagy a baj (nem...

Szerintetek nagy a baj (nem érzem egyik munkahelyen sem jól magam)?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nincs kedvem a munkához. 23 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy velem van a baj, hogy max félév után otthagyom az aktuális munkahelyemet.

Most elvileg felvettek egy helyre, a fizetés sem annyira tragédia, de mégis úgy érzem, hogy már most nincs kedvem nekik dolgozni. Minden munkahelyemmel így voltam. A fő ok pedig az, hogy minden munkahelyen(legalábbis ahol eddig én dolgoztam) még kb azt is megszabják, hogy mikor vehetsz levegőt. Mintha a dolgozók nem is emberek, hanem csak gépek lennének. Én nem vagyok gép, szeretném úgy végezni az adott munkát, ahogy szerintem jó, szeretnék akkor pisilni, amikor kell és nem amikor pihenőidőm van... stb.

Annyira unom már, hogy a leglazábbnak tűnő melóknál is millió dolog meg van szabva... persze, vannak megszabások, amik érthetők, de vannak olyan WTF?? dolgok, amik elveszik a kedvemet nemcsak a munkától, de az élettől is... (példákat direkt nem írok, mert hátha olvassa valaki a gyiket)

Egy másik ok a motiváció hiánya. Egyszerűen semmi nem motivál arra, hogy egy végtelenül unszimpatikus, egoista, öntelt p*csnek segítsek gyarapítani a vagyonát. Az eddigi munkáltatóim közül egy kivételével mind ilyen volt. Nem tudok elvonatkoztatni ettől...

Ez nekem egy súlyos probléma, nagyon szükségem van a jövedelemre, de ha ilyen helyeken dolgozom, úgyérzem ki fogok idegileg készülni. Mit javasoltok, mit tegyek? Tudom munkanélküliség van, de nem kellenek becsmérlő dumák hogy illene jobban megbecsülni a munkát, meg hogy más évekig nem talál munkát, stb. NEM tudom megbecsülni, mert mindenhol a profit a lényeg, a dolgozók meg le vannak magasról f*sva. És nekem az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam a munkahelyen, a fizetés csak a második. Mit tehetnék ezzel a hozzáállással? Merre induljak, milyen munkákat keressek? Túl sokat várok a munkáltatóktól?


2013. jún. 9. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel sokan vannak így, hogy kényszerből dolgoznak. A kérdés, hogy miért éppen ezt a pályát választottad, ha egyáltalán nem vonz? Oktatásod nem tesz mást lehetővé, vagy nem gondoltad át annak idején eléggé?

Egyébként még fiatal vagy, próbálj meg olyan szakmát tanulni, ami érdekel is.

2013. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális, mindazt átéltem, amit te. Legyél vállalkozó, akkor magadnak dolgozol. A vállalkozáshoz a közhiedelemmel ellentétben nem sok pénz kell, de erről később, mert most rohannom kell. (Ha érdekel, visszatérek rá, lehetőleg nem priviben, hogy más is hasznosíthassa.)
2013. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oké, kíváncsian várom:)
2013. jún. 9. 18:34
 4/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: még érettségim sincs, most csinálom a sulit estin... de az még két év, utána egyetemre akarok menni, de addig is élnem kell valamiből, így esélyem sincs tanulni szakmát pluszba:(
2013. jún. 9. 18:36
 5/15 eNerdzsy ***** válasza:

Ez a HKHV fazon nagyon komoly! :)


Tuti valami hálózat építő "vállalkozó".

Légy te is sikeres vállalkozó kedves kérdező csak először fizess be egy bizonyos összeget.


Kérdésedre is válaszolva.

Fogd fel üzletként az egészet. Ha neked anyagilag és szellemileg megéri a munkaerődet kölcsön adni naponta pár órára, csináld.

Ha nem, akkor nem.

2013. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Ismerős szitu. 10 év alatt tíz munkahely. 1 jót visszasírok, ahonnan elcsábítottak, egy másik jó volt, ahol leépítés miatt elbocsájtottak, s egy volt ahonnan önként távoztam a hihetetlenül rossz légkör miatt. Jártam külföldön, két céggel több országban is, de vagy iszonyat elvárások vannak, amitől vért hugyozok, vagy pocsék körülmények között kell lakni. Most egy éve három munkám volt, egyik feketén, a többinél pedig szintén lehetetlen légkör és bunkó kollégák. Az baj, ha nyelvet beszélek, biztos okos vagyok, és ki fogok túrni valakit. Aki dohányzik, mehet bagó szünetre, aki nem dohányos, nehogy pihenni merjen. Az eredeti szakmámban már nincs releváns tudásom, segédmunkás lét nem jövőkép. Egy tartós munkahelyi barátságom alakult csak ki a ki tudja hány kollégák közül, a legjobb barátaim iskolából valók, munkahelyekről nincsenek jó barátaim.

Amiben sikereim vannak, tehetségem, és jó dolog, annak nincs piaca.

2013. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban a saját vállalkozás marad.
2013. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom javasolni, hogy kezdj valami önálló vállalkozásba. Amikor végeztem az egyetemen, én is elmentem céghez, de 10 napig bírtam a "kiképzést", pedig iszonyat rendesek voltak velem. Csak hát a sok kötöttség... Kiváltottam a vállalkozóit, és elmentem nyelviskolákba tanítani. Így saját magam szabom meg, mennyi órát vállalok, mikor dolgozom, mikor nem (nyáron például soha), ráadásul elég jó óradíjak vannak, nagyjából fele annyit kell ahhoz dolgozni, hogy megkapj annyit, mint amennyit egy cégnél 8 órára adnak. Ehhez persze nyelvszakosnak kell lenni, nem tudom, te mit végeztél, de azon belül is biztosan vannak lehetőségek, ha egy kicsit utánagondolsz, mit lehetne kezdeni.
2013. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nyavalyát hálózatépítő. Elektronikai tervezésből, karbantartásból, és gyártásból élek.
2013. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés inkább úgy lenne érdekes, hogy az a többi ember hogy a pics@ba tudja elviselni ezeket a munkahelyeket? én se bírom. Előbb vagy utóbb kiraknak, mert nincs motivációm amiatt, hogy pattogtatnak, és hülye szabályokat akarnak betartatni velem. Második verzió, hogy nekem lesz tele a f.szom, és lelépek, vagy addig fészkelődök, amig kurugatom magam. hát nem tudom, de én is úgy érzem, hogy képtelen vagyok már emiatt másoknak dolgozni. Én is erősen gondolkodom a saját vállalkozásban, mert akkor legalább magamért dolgoznék, és az motiválna. de arra meg fel kell készülni lelkileg, hgoy senki nem ellenőriz, senki nem nyom, magadnak csinálod magadért. más mint az alkalmazotti viszony.
2013. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!