Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még olyan ember, aki...

Van még olyan ember, aki letudja a 8 órás munkát és utána éli az életét laza streszmentes élettel?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy minden munka manapság már nagyon szivatós, teljesítményorientált, nem úgy mint az előző rendszerben? (anyáék elmentek munkahelyre, ott ledolgozgatták a 8 órát, aztán hazajöttek, és soha semmi idegeskedés nem volt, hogy jó-e, elég-e, stb. amit csinálnak) Most minden ismerősömtől azt hallom, hogy megszakad, soha nem elég amit nyújt, állandóan aggódik, hogy mi jön még, fogja-e bírni, meg tudja-e oldani a feladatot stb. MIntha soha nem lenne elég akik vagyunk, amit tudunk mindig újabb és újabb plusz kell. Már az újabb trend az, hogy felvesznek egy munkahelyre de nem úgy mintha ez a te munkahelyed lenne, és alkalmazott lennél, hanem felvesznek 2 hétre mondjuk, hogy megnézzék mennyi profitot termelsz, és az alapján döntik el, hogy maradhat-e a próbaidő végéig. Inkább vállalkozási szemlélet ez, hogy közösen dobjuk össze amut tudunk, mindent adjunk bele a cégbe, hozzuk a profitot. Manapság mindent kiszámolnak már, hogy ki mennyit tud beletenni a közösbe, milyen erőkkel húzza előre a céget, mennyi költségbe kerül stb, és arányokat számolnak. Két stresz válaszerakció lehetséges erre: 1. eleve úgy sem tudom megcsinálni, úgysem leszek elég jó. így marad a színjáték és az ellébecolás addig amig fel nem tűnik a vezetőségnek hogy x alkalmazott nem termel ki elég zs-t. 2. verzió, hogy az ember megszakad, és elmegy az emberi képességeinek a tűrő határáig.


Az érdekelne, hogy más is ezt tapasztalja, vagy csak mi vagyunk rossz helyen?


Létezik még olyan állás, vagy szakma, ahol az ember letudja a nyolc óráját dolgozgatással, kisebb problémák megoldásával, de nem terhelik túl, nem kell emberfeletti módon megerőltetnie magát, és nem állandósul rajta a stresz, hanem hazamegy, és éli életét. másnap újra bemegy a munkahelyre, de nem szorongva, félve, hgoy nem tudja megcsinálni a munkát, vagy hogy nem bírja el amit rányomnak?


Vagy a világ változott? szerintetek???



2013. jún. 10. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még normális munkahelyek.
2013. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A párom speciel 12 órázik, s van, amikor egyedül kissé le van terhelve, de annyi. Hazajön és dehogyis stresszel :)

Nekem mindig durvább volt, mert 8 óra, de idióta határidő, aminél engem vesznek elő, ha nincs tartva... De tapasztalatot lehet ám szerezni ezekkel s ha csak évi pár ilyen hét van, az még belefér ;)

De hallottam már láblógatós munkahelyekről is (mondjuk én is a végén már csak napi 1-2 óra munkát kaptam, az is könnyű volt, ez durva, nem azért lettem programozó, hogy ne használjam az agyamat)...

Nekem a munka az, amihez értek és amit élvezek. Van, akinek ez van meg, van, aki annyira nem élvezi, de azért elvan, vannak dilletánsok, extra stresszes helyek... Elég széles a paletta, az alapján, amiket hallottam.

2013. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
vannak? hol? Budapestről beszélünk? mert én igen.
2013. jún. 10. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elég jól ki tudok kapcsolni meló után, de szerencsére csak ritkán stresszes a munkahelyem.
2013. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jó mondjuk az sem mindegy hogy milyen pozicióról beszélünk nyilván. Az én köreimben általában magasabb pozició, vállalkozás, vagy felelőség teljes munkakörről van szó. Nyilván egy bolti eladón nincs túl nagy stresz. de meglepődtem, hogy még egy áruházi üüzletvezető is pánikbeteg lett a munkától, vagy hogy a taxisok arról számolnak be milyen stresszes munka ez, hogy oda kell érni időben a címre.
2013. jún. 10. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk van olyan, hogy túlórázunk is, meg vannak kemény időszakok, tőlünk is egyre extrémebb dolgokat követelnek, ennek ellenére én hazamegyek és lesz@rom az egészet.

Szóval szerintem nem a megfelelő munkahelyet kell keresni, mert olyan nincs, hanem a hozzáálláson változtatni.

Egyszerűen hazamegyek, és nem agyalok a benti dolgokon, lekötöm magamat, pl. zenét hallgatok, vagy főzök stb. Ha otthon vagyok, akkor otthon vagyok. Én pihenni járok haza. Az otthon az nem munkahely, hogy még ott is járassam az agyam a benti hülyeségeken. Tudni kell elválasztani a két "időt" egymástól, tudom, nem könnyű, de le lehet szokni róla, hogy még otthon is a benti dolgok foglalkoztassanak.

Amúgy ha belegondolsz, a munkáltatód meggebedne érted? Ugye, hogy nem? Akkor te miért gebedsz meg értük?

2013. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
csak azon elmélkedtem milyen teljesítményorientált lett a világ. Még most is dolgozunk a párommal. Ő vállalkozó programozó, határidők vannak, nem mondhatja hogy nem készült el mert elszarta. Én értékesítési menedzser vagyok, hoznom kell az üzletet, mert az eredményeim alapján mérnek. Tesómnak könyvelőirodája van, neki hétvégén is csinálni kell a bevallásokat, mert megbünteti a NAV. Egyre nagyobb a pörgés, nincs már szabadidő, magánélet. egy emberrel akarnak mindent elvégeztetni, a többi meg otthon ül munkanélkülin, és fb-ozik (ilyen ismerősöm is rengeteg van) ha meg elkeded magánban nyomni, akkor az ügyfél parancsol. Nem tudom, nem lehetne ezt elosztani normálisan az emberek között? Jó nyilván aki barom és hagyja magát, azt leterhelik, és csak egy ember után kell fizetni a járulékot, és a túlóra nélküli fizetést. De ha belegondolok, én simán elmennék egy szoláriumba 70 ezerért, csacsogni a vendégekkel, de attól tartok manapság már az is stresszes. :D
2013. jún. 10. 21:37
 8/11 anonim válasza:
81%

a bolti eladó kb 80000 forintot visz haza, ha nincs leltárhiány-levonása, ami nem "csak" rajta múlik.

Ebből megélni, gyereket nevelni? Ez a stressz!

2013. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nem csak a valallkozoknak van felelosseg tyeljes munkahelye. Ha en elszarom a munkam emberek hallnak meg, vagy tobb millios kar keletkezik, ja sima tervezomernok vagyok egy irodaban. De hazamaegyek a nyolc oram utan es lazulok, sportolok, sorozok. Mondjuk nem Magyarorszagon, hanem egy nepszeru szigeten csinalom ezt.
2013. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hajtás néha van,ha stresszes akkor magamnak generálom ezt,mert nagyon profitorientált és karrierista vagyok.

Tehát egy heti melót akarom 1-2 nap alatt megcsinálni,több mindent is elvállalnék,persze nagyon megfizetnek és ezért hajtunk,mert én fel akarok lépni a ranglétrán,ennek meg kemény ára van.

2013. jún. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!