Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy és hol tudok elhelyezkedn...

Hogy és hol tudok elhelyezkedni villamosmérnöki (BSc) diplomával, ha nem vagyok otthon egyik programnyelvben sem igazán?

Figyelt kérdés
Szinte mindegyik hirdetésben programozási ismeretekre van szükség, holott erre nem igazán készítettek fel minket az egyetemen, nem is ilyen szakirányon voltam. Kb. mihez tudok így kezdeni?

2013. jún. 13. 12:13
 1/9 Oversoul 1 válasza:

"nem is ilyen szakirányon voltam"


Azt írd hol voltál... informatívabb.

Nem tudod folytatni?

Olvasd el ezt:

[link]


CV-t egyébként küldözgethetsz, aztán majd a hr-esek eldöntik...


[link]


google, junior, pályakezdő, mérnök stb


Nézd át műszaki/gyártó/ipari cégek oldalait és jelentkezz ott is ha van valami olyan, ami jó lehet.

2013. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
eon, elmu, ovit, MVM, stb... nem kell programozni, de nem art, ha energetikas, vagy legalabb automatikas voltal.
2013. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
automatikások általában tudnak PLC-t programozni. Itt az a baj, hogy a híradástechnika szakirányon nincs semmilyen programozás, egy kis assembly van, amit már alig használnak és az a legviccesebb, hogy nem adják le normálisan, nem is kell programot írni, csak felkommentelni egy programot, vagy ilyesmi...Ez pedig édeskevés. A másik amit oktathatnának a srciptnyelvek, vagy a cisco.
2013. jún. 16. 10:13
 4/9 anonim válasza:

Az az előnye a programozásnak, hogy otthon is jól tanulható. Kivéve talán az assembly-t és a PLC-t. De az assembly sem vészes, csak kell mikrokontroller hozzá(maga az assembly vészes, csak a mikrokontroller megvétele nem :D). Minden máshoz meg vannak könyvek és tutorialok neten és PC-n tudsz gyakorolni. Ha ráfeszkszel 1-2 hónap alatt simán lehet szerezni egy megfelelő alapot, szerintem.

PLC-hez is vannak könyvek. Annak egyébként pont az egyszerűség a lényege. Viszont a PLC-t amennyire tudom csak ipari irányítástechnikában használják, tehát oda nem tudom mennyire kell másféle nyelv a PLC-seken kívül. Ezzel arra akarok utalni, hogy nyilván nem fogsz minden féle munkát végezni, nézz ki valamilyen területet és azokat a paradigmákat és nyelveket érdemes gyakorolgatni, amik oda kellenek. (Angol tudás nélkül persze sokkal kevesebb az anyag)( Még annyit, hogy linuxozáshoz(ha az is kell) esetleg érdemes lehet raspberry pi-t venni és azon játszadozni. De persze PCre is lehet tenni linuxot.)

2013. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a rapberry pi érdekel, köszi, hogy mutattad. Bár nem olcsó. Amit mi toltunk az az AVR nanoboard volt, 8 db leddel, lehetett futtatni oda-vissza, assemblyben és c-ben programoztuk. Jó kis kütyü volt, de eladtam. Jó emlékeket hoztál most elő belőlem. A világ legjobb érzése volt, amikor írtam rá programot az éjszaka közepén és kettőkor sikerült rátölteni a progit, majd megvillogtatni. Az a baj, hogy azóta nem foglalkoztam vele.
2013. jún. 16. 15:21
 6/9 anonim válasza:

Én kétféle devboardról tudok, ami olcsó. Mindegyik panelen van programozó és debugger is.


Az egyik az STM megoldása, itt több féle is van. Az STM32-ők ARM cortex-M magú vezérlők. Az STM8 meg az STM saját architektúrája.

[link]


A másik lehetőség az MSP430 launchpad.

[link]


Elvileg mindegyikhez van ingyenes fejlesztőkörnyezet is. A három közül talán az stm8-hoz van a legkevesebb anyag neten.


Egyébként egyik ismerősöm pár hónapja vett 5 vagy 7k körül raspi-t, nem tudom lehet-e még annyiért. De ehhez ugye kell 4GB-os microSD kártya meg táp is.(bár a mirco USB-s telefon tápok közül van ami jó hozzá)

Persze relatív, hogy mi az olcsó, én ezeket találtam legolcsóbbnak az alternatívákhoz képest :D

2013. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Tudom rég volt már de akkor is. Én azt szeretném kérdezni hogy a lérdező hol diplomázott? Melyik egyetemen?
febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Óbudai Egyetem, Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar, Híradástechnikai szakirány, Távközlési hálózatok modul


Jelenleg szoftver minőségbiztosítási márnök vagyok egy autóipari beszállító multinál.

márc. 4. 06:36
 9/9 anonim válasza:

Az jó, gratulálok neked.

Sok sikert. 😊😊😊

márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!