Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy rendszergazdánál hátrány...

Egy rendszergazdánál hátrány felvételnél a fültágító?

Figyelt kérdés
rendszergazdának tanulok, és szeretnék fültágítót, de tartok tőle, hogy emiatt majd nem fognak felvenni dolgozni, mert külsőről elítélnek. kb 25-28 mmm-re szeretném tágítani, nem divatból, hanem mert már régóta szeretnék. szerintetek nagy gondot okozna ?

2013. jún. 14. 13:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha fültágítót teszel be, tudomásul kell venned, hogy kisebb valószínűséggel vesznek majd fel egy munkahelyre. Kisebb lesz az esélyed elhelyezkedni.
2013. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
A vezetőség általában pont olyan, hogy őket érdekli az ilyesmi és gondot csinálnak...
2013. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Igaz én nem rendszergazda vagyok, csak papírt toligáltam 6órában, de nálunk még azt is megszabták, hogy mit vehetünk fel. Szigorúan térd alatti szoknya, ujjatlant nem, farmert csak pénteken, piercing, tetoválás ki volt zárva. Akinek volt, annak takarnia kellett. Nem találkoztunk ügyfelekkel, de ha jött egy-két nagy fejes, vagy külföldi befektető akkor nem akarták hogy azt gondolják, hogy itt csőcselék dolgoznak. (mert ugye mindenki a külsőt látja először, és az alapján ítél) Szerintem ne csináltass fültágítót, mert lehet hogy nem hátrány, de nem is előny. És ha eljutsz egy interjúig, és 2ember közül kéne választani, akkor valószínű a konszolidáltabb konkurenciádat vennék fel. Fültágítós munkaerő meg dolgozzon kocsmába, vagy szoliba. Amúgy is tök gusztustalan a fültágító, mi lesz ha megunod, akkor lógni fog a cimpád?
2013. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
83%
Én, mint munkaadó, nem azért nem választanálak munkatársamnak, mert személy szerint visszataszít, hogy átlátok valaki fülén, hanem azért nem, mert a külső feltünősködés, extravagancia sokszor belső tartalmatlanságot, zavart feltételez, még akkor is, ha vannak kivételek. Bocs, de te kérdezted. :)
2013. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
utolsó, megértelek valamilyen szinten. lehet is elgondolkodnék egy ilyenen a helyedben, de rám ez nem igaz (meg sok más ilyen emberre sem) minden vizsgám 80 % felett volt, minden jól megy, és a fültágító semmilyen téren nem befolyásolná ezt, csak a stílusom így érezném teljesnek ( Hardcore stílus)
2013. jún. 14. 14:48
 16/48 anonim ***** válasza:
53%
A munkahely, nem a suli, és az önmegvalósítás színtere. Ott azt csinálod, ami a munkád és ha fel is vesznek úgy, hogy tetovált vagy és fültágítód is van, meg acélbetétesbe jársz, akkor elvágod magad előtt a feljebbjutás útját. Mert nem fognak előléptetni egy olyan pozícióba, ahol már mondjuk ügyfelekhez is ki kéne menni. Férjem tesztelő és mindig őt küldik, pedig van még egy srác, csak hát ő nem hajlandó inget felvenni...Nem is csodálom, hogy a férjemet így felé tették és a rokker kollégája megmaradt a helyén..
2013. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

ah, hány munkaadói,alkalmazotti, és informatikustól származó válasz kell még? azt akarod kisajtolni,hogy mondjuk azt, hogy igen, csináltass mert nem hátrány? de igen, hátrány. a munkaadódnak, am unkatársaidnak, az ügyfeleknek, vagy az iroda 4 falának, nem kötelessége, és nem is kell hogy megismerjen, a lelkedbe lásson,hogy kideritse hogy neked a züllő korszakodból maradt vagy lett testékszered vagy miegyebed,vagy pedig tudatosan igy érzed magad jól mert rajongsz érte. senkit nem érdekel.a magyar kultúra*** nem erre van berendezkedve sőt. a külsövel találkoznak az emberek elöször,akárhol, és a tendencia szerint igenis számít,ki milyen külsövel helyezkedik el.már ha csak rádnéz valaki. már az elég, súlyos jelentőségű benyomást jelent a szimpátia képben" amit például egy munkaadó fogalmaz meg magában miközben árgus szemekkel figyel, megfelelő lennél-e arra a posztra amire jelentkezel.és mivel a 2 centire kitágitott afrikából ránk maradt fül és mi egyéb nem tartozik a "standard,elfogadott munkavállaló" kül és beltulajdonságai közé, igy igen, hátránnyal indulhatsz és igen, 0,1% lesz arra hogy ezt elfogadják és trendi, nagy eséllyel semmilyen,ami már rontja az esélyeid, és kisebb de rosszabb harmadban pedig el is küldenek a p.csába hogy igy nem lehet megjelenni...

maximum azt tudom elképzelni,hogy egy olyan munkaadód van aki toleráns, és ha sokáig jól dolgozol és nem zavarja, rá lehet kérdezni, engedélyezett-e,zavarja-e miegyéb.

de én nem tenném.. nekem egy kis pötty volt a szám szélén pc, még azt is kivettem mikor egy rossz részmunkaidös pincérnek álltam, megkockáztatni se mertem hogy emiatt ne kapjam meg...

dehát majd kiderül ígyis-úgyis.

2013. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Azt hogy értetted, hogy "nem divatból, hanem mert már régóta szeretnék"?

Ha nem divat miatt, akkor mi miatt? Praktikus? Neked tetszik? (de nem azért, mert divat?) Barátnődnek tetszik? Vagy miért?

Nem lehet, hogy ez el fog múlni 2 év múlva, és akkor ott állsz majd x mm lyukkal és jó munkahely nélkül?

2013. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
61%

Hogyha egy macskaterapeuta nézhet ki így, akkor egy gépterapeuta miért nem??????? [link]


EZ IGAZSÁGTALANSÁG!

2013. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Saját vállalkozást indítasz, és úgy nézel ki, ahogy akarsz!
2013. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!