Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik már legalább tíz évet...

Akik már legalább tíz évet dolgoztak 8+ órában válaszolnátok? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

8 éve dolgozom szinte szünet nélkül. Heti öt nap, minimum 40 óra (persze inkább több).

Belefáradtam, elég volt. Az életkedvem ment már el. Pedig nem nehéz a munkám, szeretem is.

Idén voltam először táppénzen...eddig mindig kihordtam lábon a betegségeket. Most viszont annyira rákaptam a táppénz ízére, hogy egymás után háromszor is kiírattam magam. Utoljára csak egy sima kis megfázásom volt, amit korábban észre sem veszek, de most éltem a lehetőséggel.


De ha dolgozom is, már nincs motivációm. Egyre hanyagabb vagyok és lustább. Pedig korábban lelkes voltam és példaértékűen dolgoztam.


Nem akarok váltani. Ehhez értek, ötletem sincs mit csinálnék mást. Leginkább semmit. Legalábbis egy darabig semmit.


Ilyen hullámvölgyben mihez kell kezdeni? Mennyi pihenés lenne az, ami újra feltöltene? Mi adna újra motivációt?


2013. jún. 20. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy egy új munkakör adna csak motivációt.
2013. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13. éve dolgozom ugyanott, és én is átestem ezen a hullámvölgyön. Nekem már nem sok van hátra, mert lesz egy saját cégem hamarosan. Nehéz kibírni, és jobb, ha váltasz.
2013. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én szüleim 15, illetve 10 éve dolgoznak fizikai munkát. Apukám összesen 2-szer volt táppénzen, anyukám a testvérem születésekor töltött itthon 3 évet. Attól is függ, hogy milyen beosztásban dolgozol. Apum 2 éve csoportvezető és állítólag kötetlen munkaidővel rendelkezik. Mégis Ő csinál a legalja munkától a legtisztább tevékenységig mindent. Persze a fizetéssel kárpótolják, de velünk, a családjával havonta 2-5 napot tölt itthon. Rosszabb esetben, akkor telefonon intézkedik. Anyukám is fizikai munkát végez. A ballagásom napjára kért 5 nap szabadságot, ezért "hálából" beírták 12 napra egyhuzamban... Esetleg valami célért dolgozz! Család,nyaralás...

Nem hiszem, hogy ezzel sokat tudtam segíteni. Azért írtam, hogy tudd és lásd, hogy más is ilyen keményen, sőt még keményebben dolgozik, mint Te! :) Kitartás, ha szereted a munkád sikerülni fog!!

2013. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 5 éve dolgozom így ahogy te.Vannak időszakok amikorra elfáradok. Az a jó hogy nálunk augusztusban és decemberben lehet kivenni hosszabb szabadságot. nyáron 1,5 hetet szoktam decemberben meg fél hónapot. Ez nekem sokat segít és ilyenkor még csak nem is gondolok a munkára.

Nekem amúgy a pénz a motiváció. Van egy nagyobb összeg nyár végén, és ősszel. Ez mindig van, nem írom le hogy miből. És ugye decemberben ha elégedettek velem. Szerintem nem gáz a táppénz. Lehet hülyeség volt korábban is nem élni vele. Nekem még a tél nehéz mert unalmasak a napok, nehezen megy, de ilyenkor is veszek ki hét közben néha 1-1 napot ez is segít. És ami igazán segít hogy rágondolok a napszámosokra akik ebben a tűző melegben kint dolgoznak és megállapítom hogy nekem jobb, és becsüljem meg amim van. Önmagában ma Magyarországon már az önmagában megbecsülendő hogy van munkahely. Ha nagyon belefáradok akkor elmegyek szülni.

2013. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen ezért kérdeztem, mert tisztában vagyok vele, hogy nálam ezerszer keményebben dolgozó emberek vannak, akik töretlenül és alázattal végzik a munkájukat. Én pedig a kényelmes kis könyvtárosi munkámat már csak ásítozva, lassított felvételhez hasonlóan végzem el.

Emiatt szégyenkezek és nem érzem jól magam a bőrömben, de mégsincs semmi, ami felrázna. Már legalább fél éve tart ez az állapot. Azt hittem magától elmúlik majd. Vagy a táppénzen kipihenem magam. De ehelyett csak még fáradtabb vagyok és még lustább.


El sem tudom képzelni, hogy egy kemény fizikai munkás honnan merít nap, mint nap erőt. Vagy, aki még ennél is többet dolgozik (12 órázik, saját cégében szinte non-stop-ozik).


Elkezdtek érdekelni azok az emberek, akik főállású hegymászók, sportolók, celebek, óceánt átevezők etc...

Nem lehet, hogy ők csinálják jól és mi rosszul?

2013. jún. 20. 14:54
 6/12 anonim ***** válasza:
22 éve dolgozom. amikor úgy éreztem, hogy utálom, smit csinálok, akkor váltottam. sokszor akkor jöttem rá, hogy nem is volt olyan car, amit csinálok, mikor a másik helyre bekerültem
2013. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is nem rohanok váltani. Tudom, hogy jó helyem van és meg kell(ene) becsülnöm.


Most pl. az jutott eszembe, hogy bár sosem volt semmilyen káros szenvedélyem (soha nem dohányoztam, nem ittam, nem drogoztam, nem szerencsejátékoztam etc...), itt lenne az ideje kipróbálni milyen a drog. Persze úgy, hogy ne menjek rá. Éppen csak annyira, hogy valami plusszt adjon...

2013. jún. 20. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is gyűlölöm a monotonitást, max három hónapot tudtam eddig elviselni egy munkahelyen. Az a megoldás, hogy csinálj sok kis dolgot egyszerre és mindig más időben, legyen kiszámíthatatlan. Én pl kertészkedek, szórólapozok, meg amilyen munka még akad...Ha minden jól megy, még lesz más is:D De ehhez nagyon szerencsésnek kell lennem. Nem keresek valami sokat, de legalább szeretem, amit csinálok.
2013. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"itt lenne az ideje kipróbálni milyen a drog."


Miért pont a legveszélyesebbet?

Próbáld ki a cigit, a piát vagy a szerencsejátékot. Persze csak mértékkel.

2013. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A drog, vagy bármilyen más szenvedély lenne a legrosszabb megoldás, ráadásul egyiket sem lehet csak "kicsit" csinálni. A napi rutin után inkább menj sportolni, vagy valamilyen klubot keress, kirándulós társaságot, új hobbit, fáraszd ki magad.
2013. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!