Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadnak el az új...

Miért nem fogadnak el az új kollégák? Meg sem próbálnak befogadni.

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok új munkahelyemen. Mivel a kollégáim két nappal az érkezésem előtt tudták meg, hogy felvettek egy új munkaerőt, így úgy érzem, nehezményeznek rám. Meg sem próbálnak befogadni. Sosem hívnak kávézni/teázni/ebédelni. Nem kérdeznek felőlem semmit, így meg sem akarnak ismerni. Már kétszer szaladtak a főnökhöz "bolhából elefánt miatt", a főnök engem leszúr, de az én verziómra persze már nem kíváncsi, rá sem kérdez. Ezek után minden kolléga zárt ajtó mögött "csak beszélgetünk" reggelt tart.Nagyon rosszul esik, mert nem értem az okát, hogy miért van az, hogy meg sem próbálnak velem beszélgetni. Ha én kérdezek valamit, akkor tőmondatokkal leráznak.Volt, aki azt mondta, hogy miért nem megyek oda pofátlanul, hogy "mi újság?".Na de ismeretlenül mégis hogyan, ha az a cél, hogy minél előbb tudjam bizonyítani, meg tudom tanulni és csinálni a feladatomat. 3 vagyunk az irodában, hétfő reggel "A kollega" a "B"-nek: "neked milyen volt a hétvégét B?" Na, az ilyet nem értem, miért nem lehet tőlem is megkérdezni vagy legalább többesszámban feltenni a kérdést ha már ott ülök 1 méterre az illetőtől?

Adnak egy köteg számlát, hogy dolgozzam fel, de kérdezzek nyugodtan...erre fülhallgató be nekik, vagy mennek ki boltba, kávézni vagy cigizni és meg ott vagyok kezdőként, hogy még a könyvelőprogit is alig ismerem.

Én nem kávézom, nem is cigizek és nem járkálok ki mindig étterembe ebédelni, mivel viszem az otthonit...légyszi adjatok tanácsot, hogy mit csináljak? Keresek másik munkahelyet, ahol kíváncsiak rám? Vagy vegyem semmibe őket és éljek a "dolgozni jöttem, nem haverkodni" elvvel? Mivel érhetném el, hogy a "reggeli zárt ajtós kupaktanácsra" engem is hívjanak, nekem is szóljanak és ne zárjanak ki?

Adjatok tanácsot, mert borzalmas érzés, hogy ki beszélnek a hátam mögött, a szemembe meg nem szólnak semmit, de úgy hogy még nem is ismernek. (nem paranoia,mert szűrödnek ki hangok és hallom a nevem meg a felnagyított/ kitalált/elferdített sztorikat rólam/velem...)



2013. jún. 26. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás, előbb-utóbb megunják és nyitni fognak feléd is. Talán valami olyasmi áll a háttérben amiről Te nem tudsz, mást akartak fölvetetni, vagy egy számukra kedves kollégát rúgtak ki helyetted.

Lecseng ez és akkor jobb lesz. Ne törődj velük.

2013. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy sejteni tudom hogy valószínű olyan kollégájuk helyére kerültél, akit nagyon bírtak és lehet hogy elvből nem szólnak hozzád, fene tudja.

Velem is ez volt amikor egy másik munkahelyre mentem mert ugye közalkalmazottként az önkormányzat áthelyezett.... Engem ott azért utáltak mert én többet kerestem náluk, de t5öbbet is dolgoztam, mert ők közmunka alapon dolgoztak ott, én meg nem. Persze egy idő után úgy 2-3 hónap múlva már sikerült megbarátkoznom velük meg minden de érdekes mód amikor közülük kidobtak egy embert mert ittasan ment be dolgozni elég durván be volt nyomva, és mivel pont olyan napon ment oda amikor még a portást is befogták dolgozni mert annyira kellett melózni, ugye takarítás, rendrakás és volt rá bő 5-6 óránk erre, akkor érdekes mód befogadtak engem, de amikor jött megint egy új kolléga akkor meg őt közösítették ki hasonló elven, és akkor meg én voltam a haver, de amikor én meg kedves voltam az újonccal akkor meg már engem is kezdtek megutálni.

Nem értem ezt a logikát, de vannak olyan munkahelyek ahol az embereket tárt karokkal várják a kollégák meg szinte foglalkoznak vele, mindenben. Amikor engem onnan elküldtek mert csak 5 hónapra vettek fel, akkor átmentem egy céghez dolgozni ahol már a szakmámban tudtam végre elhelyezkedni, na ott már olyan kedvesen fogadtak engem hogy csak lestem, egyből közvetlenek voltak, barátságosak, és mindenbe segítettek nekem amibe csak lehetett.

2013. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk a főnöködet sem értem. Egy néhány fős mérnökcsapat vezetésével vagyok megbízva egy multinál. Amikor véletlenül kapok egy új kollégát, akkor az első napot arra szánom, hogy fogom és körbevezetem mindenhol és bemutatok neki mindenkit, akivel a munkája során beszélni fog. Ebben a HR is partner, mert az első napon körbeküld egy körüzenetet a cég dolgozóinak, hogy ő XY, ő fog ebben a pozícióban dolgozni, ki a felettese, fogadjuk szeretettel és segítsünk a beilleszkedésében, stb. Természetesen az e-mail-hez a dolgozó beleegyezésével fényképet is csatolunk. Így már az elején megakadályozhatóak a különböző pletykák, hogy kicsoda, miért van itt, stb. A második naptól pedig egy "mentort" jelölök ki az új dolgozó mellé, akit megbízok azzal, hogy segítsen belerázódni a dolgozónak az új szituációban. Két hétig nem kap saját feladatokat az új kolléga, hanem neki csak az a dolga, hogy figyelje a kijelölt kolléga munkáját és minél többen kérdezzen. Szerencsére egy remek csapatom van, ahol eddig sosem volt gond az új dolgozók beilleszkedésével, de ez igaz a többi team embereire is. Első napokban pedig én magam hívom ebédelni az új csapattársat, mert tudom mennyire rossz érzés ha nincs kivel enni, beszélgetni, stb. az első napokban. Ha az ember nem úgy megy haza minden nap a munkahelyéről, hogy másnap szíve szerint be sem jönne, akkor az pozitívan hat a cég működésére is, hiszen egy hajóban evezünk, közös a célunk. Ha valaki nem ebbe az irányba evez, akkor az hátráltatja a többit is. Ha mégis valami probléma adódik, akkor mindenki véleményét meghallgatom és nem annak függvényében mérlegelek, hogy ki mióta dolgozik nálam és hogy mennyire vagyunk jóban a munkahelyen kívül is.
2013. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet, mert volt már ilyen munkahelyem. Próbáltam nyitni feléjük, próbáltam barátságos lenni, bevállalni egy-egy munkát, ebben-abban segíteni egy egy kollégának, de nem értékelték és kb úgy viselkedtek mint veled. Mintha én ott se lennék, amikor velem voltak átnéztek rajtam, amikor meg egy társaságban kávézgattak kibeszéltek a hátam mögött. Rájöttem, hogy abszolút nem éri meg az hogy én kedves legyek velük, vagy próbáljak tartozni ahhoz a társasághoz, amiből kinéznek, így kizártam őket. Annyit beszéltem velük amennyit muszáj volt, ha kértek valamit, nem csináltam meg, csak azt ami a munkakörömbe feltétlenül beletartozott. Aztán a vége felé már kezdtek barátságosabbak lenni, hívni ide-oda, de nem mentem. Aztán lett egy új munkahelyem, az utolsó napon pedig elmondtam mindegyiknek a véleményemet.

Javaslom Neked is, hogy próbálj határozott lenni, ha ők nem segítenek te se segíts nekik, ha valaki lealacsonyító stílusban beszél veled, akkor te is beszélj úgy vele. Vagyis mindenkinek azt add vissza, amit tőle kapsz!

Ha különben megint lesz egy ilyen "bolhából elefánt dolog" a főnöknél bemószerolás, akkor állj oda a főnököd elé és mondd, hogy "esetleg az én verziómat is hallgassa meg mielőtt ítél". Jó pont ha valamilyen szinten tökös vagy és nem hagyod magad.

2013. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1 héttel korábban került a céghez egy másik kollegina is, aki kávézik, bagózik, van apucitól annyi pénze hogy minden nap járkáljon a mérnökökkel ebédelgetni stb. Én magamat tartom fenn 26 évesen, 1 évig munkanélküli voltam, tehát minden apró fillér számít. "beérem" egy-két párizsis zsemlével, nem tudok menni még ha szeretnék sem, mert nem telik rá.

Nem rúgtak ki senkit sem, csak 1 plussz munkaerőre volt szükségük. Amikor a gazdaságisok kérték a főfőnököket, hogy nem bírják 3an, akkor a válasz a NEM volt. Erre mikor beletörödtek, hogy 10-12 órázhatnak, akkor csütörtökön megtudták, hogy hétfőn megyek, mert felvettek. A cég találta meg az én hirdetésem és nem fordítva. Állítólag még a nevemet sem tudták addig, míg be nem mutatkoztam. 2 hónap után azt sem kérdezték meg például, hogy mégis mi a végzettségem. Másik új emberkéről tudtak és várták...

Jónak gondoltam, hogy nem vagyok egyedül új, a két új együtt beszélgetett, ebédelt, mindig hívott levegőzni, ha ment cigizni... na de azóta, kb 2 hete jött mellénk egy gyakornok is (bagózik, kávézik), engem már nem hív, kihangsúlyozza hogy XY jössz?? Majd az elefántot csinálja a hátam mögött, majd félfüllel hallom meg a sztorit, mert előttem ugye nem beszélnek az engem is érintő dolgokról. Sosem tudom, hogy ki mikor van/nincs az irodában. Ez egy hatalmas építőipari cég, több leányvállalattal és megannyi telephellyel. Rólam senki sem tud,akárkivel is kell valamiért beszélnem, nem is tudta hogy vagyok mondat tuti elhangzik.

Szóval lehet, hogy ennyi emberkének egyszerre full ne legyek szimpatikus?

Az a legigazságtalanabb, hogy a közvetlen kisfőnök rohan le rögtön, majd hozzáteszi, hogy nem kíváncsi a véleményemre és ha nem tetszik akkor majd gondoskodik arról hogy én ne legyek...ilyenkor csak pislogok mint egy hal, hogy mi van? Lehet, hogy vonzom a gerincteleneket....Egyébként azt is a fejemhez vágták, hogy nem vártak és nem is tudtak rólam, meg hogy nem láthatták a többi jelentkezőt...

2013. jún. 26. 21:03
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Szeretnék a beosztottad lenni! :-)
2013. jún. 26. 21:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit röviden, hogy én vagyok az egyetlen helybeli munkatárs, mindenki vidékről, fővárosból jár le. Így ha szólnak hozzám, akkor annyit,hogy mi hol van, merre menjenek, megmutatnám, elkísérném őket hogy vissza is találjanak... tehát kihasználnak, jó vagyok nekik idegenvezetőnek, másban nem keresik társaságomat... :-(
2013. jún. 26. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, velem pont ugyanez volt az előző munkahelyemen. Már az első naptól kezdve ellenségesek voltak velem. Amikor odakerültem, senkinek sem lettem bemutatva, semmi nem lett nekem megmutatva, csak leraktak egy asztalhoz, megmondták, mit csináljak, aztán teljesen egyedül hagytak. Én meg teljesen elveszettnek éreztem magam. Senkinek még a nevét sem tudtam.


Másnap úgy döntöttem, a magam kezébe veszem az ügyet, körbejártam az irodát, bemutatkoztam mindenkinek egyesével, de sokan ellenségesen fogadta már a bemutatkozásomat is. Volt, aki kezet sem fogott velem, volt aki nem nézett a szemembe egy pillanatra sem, volt aki nem árulta el a saját nevét! Miután megpróbáltam közeledni feléjük még szörnyebben éreztem magam...


Úgy éreztem, egyedül ebédszünetben lehetett volna ismerkedni velük, de nekem sem volt pénzem rá, hogy velük egyek, cigizni meg én sem cigizek, úgyhogy a cigiszünetekben sem voltam ott. És mivel nem voltam ott soha, ennek persze az lett a vége, hogy elkezdtek kitárgyalni és mindenféle hazugságokat kezdtek el rólam terjeszteni. Nem csak egymás közt, de a főnöknek is. Ezeket csak fél füllel hallottam, mert hozzám jóformán nem szólt senki sem.


Fogalmam sincs hogy miért utáltak, mivel minimálbér alatt dolgoztam ott, úgyhogy a fizetésemre biztos nem irigykedtek, azon kívül meg én is pont azt a munkát csináltam, mint ők.


Egy idő után olyan paranoiás lettem, hogy már akkor is azt képzelődtem, rólam beszélnek, amikor nem rólam volt szó. Például láttam, hogy a főnökkel susmorognak valamit és közben felém tekingetnek, nekem meg görcs állt a gyomromba, hogy vajon mégis miről lehet szó. Később rákérdeztem a főnöknél, hogy én voltam a téma, de azt mondta nem, nyugodjak meg, ő meg van elégedve a munkámmal.


Persze mivel én nem beszélgettem meg cigiztem munkaidőben, hanem dolgoztam, ezért jobb és gyorsabb munkát végeztem, mint ők, a főnök meg megdicsért, hogy jól végzem a dolgom. Erre persze még inkább megutáltak engem, mert ők lassan dolgoztak én meg olyan voltam, mint a stréber gyerek az iskolában, hogy mindent jól csinál, a többiek meg ezért kiutálják...


Nekem azt tanácsolták barátok, hogy ne foglalkozzak velük, ne is szóljak senkihez, amíg a főnök meg van elégedve a munkámmal, addig nincs gond, mert úgysem rúgnak ki. Próbáltam ezt csinálni, de engem teljesen kikészítettek a munkatársaim lelkileg. Majdnem minden nap sírva jöttem haza a munkából, reggelenként pedig szó szerint görcsölő gyomorral mentem be. Pár hónap után nem is bírtam tovább a légkört és magamtól eljöttem.


Sajnos tanácsot nem tudok neked adni, hogy viselkedj, mert nekem sem sikerült túllendülnöm ezen a problémán, de neked sok kitartást kívánok, hogy el tudd őket viselni! Őszintén!

2013. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ilyen szar alakokhoz nem szeretnek tartozni , keress egy hobbit , jarj el valahova valami csoportos sportra/akarmire es ott baratkozz
2013. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Amado atya ***** válasza:
90%

Én nem szoktam arra törekedni, hogy befogadjanak. Nem bandázni megyek oda, hanem dolgozni, és munkaidő végeztével el is felejtem a társaságot. Aki akar, társaloghat velem, ismerkedhet, de a bratyizást gyűlölöm. Megvannak a barátaim, a jó ismerőseim, ha esetleg szükségem lesz plusz ismerősökre -de nem érdekből- akkor nyitok feléjük.

A "csapatépítő tréning" nevű fasságaikkal meg hanyagoljanak, nem vagyok hajlandó még a szabadidőmet is rájuk pazarolni. Főleg, ha az alárendeltjeim.

2013. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!