Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Unom, hogy más munkáját is...

Unom, hogy más munkáját is nekem kell megcsinálni! Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Alig vagyok két hónapja a munkahelyemen (első munkahely).

Négyen vagyunk egy irodában, velem együtt két nő, két férfi az arány. Eleinte tök jól éreztem magam, jó hangulat, nem volt fúrás, stb. Jó hangulattal mentem dolgozni. Felhívták korábban is a figyelmemet rá, hogy a másik nő nem igen szeret dolgozni, de nem adtam a pletykákra és figyelmen kívül hagytam. Mostmár ott tartunk, hogy ő vígan pletyizik a barátnőivel telefonon, két hívás között pedig sír, hogy neki semmire nincs ideje és semmi nincs befejezve és mennyi dolga van, segítsünk már neki. Ha nemet mondunk utána nem ő van letolva, hanem kollektíve az egész műszaki iroda, hogy miért nincs még kész.

Jelenleg a fiúk más ügyön dolgoznak, így én maradtam a kiskutya... Mintha ő lenne a felettesem, "csináld meg ezt, csináld meg azt, miért nincs még kész?". Már rohadtul elegem van, hogy nekem is ugyanúgy megvan a feladatom, de az övét is én csinálom, mert neki marhára fontos pletyizni valója van. Ha kimerek állni magamért és közlöm, hogy nekem is megvan a saját dolgom, akkor "mert ennyire lehet számítani rád, kössz szépen". Aztán ha nem lesz kész, persze megint jön a kollektíve letolás... Már most elegem van, pedig még el sem kezdtem, néha legszívesebben megtépném a csajt.


Hogyan kell/lehet hosszútávon egy ilyen ügyet kezelni? Mit lehet tenni és hogyan tudnék kiállni magamért egy ilyen helyzetben? Én úgy gondolom, hogy nyilván némi segítség belefér egymás között, de ha a saját melómmal jól haladok, akkor ne a saját szabadidőm kárára csináljak már dupla munkát... Vagy ha még is, akkor tán lehet én érdemelném az ő fizetését is...


2013. júl. 15. 21:49
 1/6 anonim válasza:

Csak mondd el neki, hogy mindenkinek megvan a saját munkája és ossza be az idejét mert mi nem fogjuk megcsinálni.

(Lehet,hogy megsértődik de jobb mintha téged ugráltatna...)

Én végülis ezt mondanám.

2013. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem ha azzal jönne, hogy mennyire lehet számítani rám, egész biztosan megmondanám, hogy pontosan annyira, amennyire én számíthatok őrá. Egy darabig szívesen segítek, de ha mindig csak egyoldalú a szívesség, megunom. Ossza be az idejét, mert ha legközelebb nem lesz kész a munka, odaállok a főnök elé, és megmondom, hogy ki a ludas.
2013. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Képtelen vagyok elhinni, hogy nem jössz rá egyedül.


Telefonál, nézed az órádat. Két perc, az is locsogás, már ott állsz előtte. Nézed az órádat, és látszik, hogy csibész vagy. Talán itt észbe kap, talán nem. Ha nem, akkor van kezed, szét tudsz kapcsolni egy apró piruettel fűszerezve a mozdulatot.


Ha hőbörög, jobb azonnal túlordítani, hogy dógozzá mocsokláda, mert miattad b.asznak le négyünket, én meg nem fogok azért duplán melózni, hogy neked legyen miből megélni! Utoljára játszottad a górét, vagy dolgozol, vagy én nem falazok neked itt tovább! Sehol nem tolerálják ezt!


Remélem világos. Előtte jóval kevesebb kávézás ajánlott.

2013. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem régóta vagyok itt, ezért nem is nagyon akarok keménykedni, meg kavarni, gondoltam jobb a békés beilleszkedés és másokkal ment is.

Finoman megmondtam ma neki, hogy nincs kedvem az ő munkáját is megcsinálni, persze kiakadt, de ez van...

2013. júl. 16. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Szép munka, grat!
2013. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Aspartia ***** válasza:

Igen, néha jobb békésen megoldani a dolgot, de néha nem. Mivel már gondolom megoldottad a dolgot, nem aktuális a véleményem, de ha én nem tudtam volna kialkudni finoman, akkor nagyon csúnyán beszóltam volna a csajnak. Ha régóta vagyok ott ha nem. Ha nagyon frappáns kijelentésekkel leteremted, garantáltan leül a popójára. Az a baj hogy ő eleve alárendeltnek gondol téged, ezt az elképzelését kell lerombolni. Én esetleg még diktafont is vinnék be magammal és felvenném a napi szintű bájcsevelygését, ha esetleg a főnököt ellened akarná fordítani, hogy rád keni, te nem dolgozol. Mert én ezekből ezt is kinézem.


Remélem azóta nincs gond.

2013. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!