Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mért nem mennek, el a szegény...

Mért nem mennek, el a szegény és családtalan emberek katonának?

Figyelt kérdés
Pl ott a sok hajléktalan, meg kisegítőmunkás. Azok mért nem mennek el katonának? Vagy szerintük az élet, hogy 30 évesen egy albérletben tengődnek (vagy még ott se)?

2013. szept. 1. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy valaki katona akar lenni, attól még nem lesz az, még ha meg is felelne a vizsgákon, mert egyáltalán nem biztos hogy be is hívnák; azért nincs akkora szükség katonákra az országban.
2013. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. mert nem mindenki viseli el, hogy a nap 24 órájában engedelmeskedni kell a parancsnak

2. mert a legtöbb embernek elég gyenge az idegzete és nem alkalmas katonának

3. mert egészségügyileg alkalmatlan

4. mert nem szeretik a kötöttséget.

2013. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondjuk nem felelnének meg az egészségügyi követelményeknek. Sőt ami még gyakoribb: egyszerűen nem szeretnének katonák lenni. (Mondjuk ha nekem nem lenne senkim a világon és egészségileg is megfelelnék akkor komolyan elgondolkodnék a jelentkezésen hisz a katonák se két fillért keresnek)

Egy hajléktalant meg egyből elzavarnának hogy majd akkor jöjjön vissza ha megfürdött.

2013. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára te vagy az a bolond 20 éves srác akinek szúrja a szemét hogy valaki huszonévesen otthon lakik a családdal, erre a kérdésedre is ugyanaz a válaszom akár Te vagy, akár más hogy. Nem olyan egyszerű katonáskodni, ahhoz tőke kell és nyelvtudás, végzettség ami általában nem szakközépből kell álljon.

Itthon minimálbérért jobb még a gyárban is tengődni, mint tartalékosként hülyéskedni hisz nálunk a kiskatonák a legtöbb esetben csak ruha miatt mondhatóak katona álcába bújt unatkozó civilek. Fegyvert se látott a legtöbbjük.

2013. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A húgom expasija volt kint a francia idegenlégióban, egy ideig. Egész szép pénzt kapott érte. Nem is érezte magát rosszul ott. Ő tehát jól járt vele.

Meg egy ismerősöm / nő /, aki szívesen beállna katonának, de sajnos őt nem veszik fel, oda sem. Végső esetben pedig már oda is elmenne.

A korábbiak már felvázolták, miért nem mennek sokan, én is egyazon véleményen vagyok. Ez a terület nem való mindenkinek.

2013. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

(nem én vagyok az a 20 éves)

Tulajdonképpen zsoldosra gondoltam, aki elmegy harcolni Afganisztánba.

Tőke? :O kifejtenéd, hogy miért? A nyelvtudás pedig alapfokú nem?

Én izgalmasabbnak látom, mint akinek annyira egyhangú az élete, hogy amennyit keres azt rögtön fel is éli.

2013. szept. 1. 22:05
 7/8 anonim válasza:
Nem mindenki alkalmas bakának!
2013. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cl28 válasza:

első: létszámhiány van, de korlátozva van hány ember felvételére/kiképzésére van forrás (pénz stb.)

második: egyetértek

harmadik: "a katonák se két fillért keresnek" - bruttó 106k a kezdő fizetés egy közkatonának

negyedik: honvédség vagy idegenlégió? (honvédséghez nem kell se nyelvtudás/se szaktudás/se tőke) A tartalékos egy újabb kategória, akit csak akkor hívnak dolgozni, ha kell (pl. árvíz) és egy minimális rendelkezési állási díjon kívül, csak akkor kap "rendes" fizetést, ha behívják.

ötödik: az idegenlégió más tészta (több pénz,több elvárás), ha én értelmezem jól a kérdező a hazai viszonyokra gondol

hatodik: "zsoldos" - szerződéses/hivatásos/(tartalékos) magyar baka avagy valamelyik idegenlégió tagja? Ha az idegenlégóra gondoltál, nagyobb a kiesők aránya mint az MH.-nál, magasabbak a követelmények. Többször vannak éles helyzetben és keményebbek az életkörülmények.

hetedik:igaz

2013. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!