Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban azért nem találnak a...

Valóban azért nem találnak a fiatal pályakezdők munkát, mert a nyugdíjasok nem akarnak nyugdíjba vonulni?

Figyelt kérdés

És dolgoznak ők is.

Ez olvastam egy hozzászóásban. Azért nem találnak a fiatalok munkát, mert akik már "kiöregedtek" azok nem hajlandóak nyugdíjba vonulni, és nem adnak teret a fiataloknak.

Ez igaz, vagy csak gonosz hozzászólás volt?



2013. okt. 28. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sehol sem dolgoznának a fiatalok.
2013. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
A pályakezdőknek kevés a gyakorlata. A legtöbb állás ajánlatnál olvasható a gyakorlat megléte. Mostanában a nyugdíjasokat elküldik. Mivel sok éve dolgoznak, magasabb bért kell adjanak , mint egy fiatalabbnak.
2013. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Sok esetben így tűnhet, igen. Nem értem, hogy miért kell 70 éveseknek tanítaniuk középiskolában. Menjen el szépen nyugdíjba és ott bizony egyből lenne egy hely.


De a tökéletes megoldás persze az lenne, ha lenne elég munkahely. Dolgoznak rajta.

2013. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A világ nem olyan egyszerű, hogy minden jelenségnek egyetlen oka van. Ez is lehet egy az okok közül.


Pl. egyetemeken sokszor ott tartanak idős, már szenilissé vált professzorokat, mert egyrészt a tudományos fokozatai miatt javítja a rangsorban az intézményt, másrészt a kollégái együtt publikálhatnak egy nagy névvel, ugyanakkor ezen emberek jelentős része már sem az oktatásra, sem a kutatásra nem alkalmas (vannak azért kivételek is). Ha elbocsátanák őket, akkor nyilván nem a fiatal kerülne a helyükre, hanem a tanszéken egy alattuk lévő ember, viszont mivel ezzel mindenki egyel feljebb kerül, ezért egy fiatalt is fel kellene venniük.

2013. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan is, mert hogy nem tud megélni a nyugdíjból vagy egyszerűen csak sok az ideje. Én nem nagyon szerettem az ilyen nyugdíjasokat, mert ugye a munkát meg kell csinálni helyette, mert nem bírja, mindenféle előjoga van és még ki is oktat, hogy ő mindent jobban tud, mert öreg.


Amit az előző írt, való igaz, kell a tanszéknek a név, a tudományos fokozat, húzóerő és néha a fennmaradáshoz kell, hogy fel tudja őket mutatni az intézmény.

2013. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Shai-Hulud ***** válasza:
22%

" és még ki is oktat, hogy ő mindent jobban tud, mert öreg."

És a legdühítőbb az egészben, hogy még igaza is van, ugye? :-DD

2013. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos ez idős-szokás. A munkában persze nagyobb a tapasztalata, de a magánéleti dolgokat hagyja rám. Legutóbb pl. egy nő, aki először látott, már kioktatott, hogy miért veszek meg magamnak valamit, spóroljak. Mégis mi köze hozzá?

Munkaügyben meg a mostani nyugdíjasoknak elég nehéz a számítógéppel való ismerkedés, nem megy minden flottul.

2013. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na, ezt a kioktatást én is utáltam munkahelyeken az idősebbektől. Én egyáltalán nem tudtam szót érteni a többséggel, mert ők mindig mindent jobban tudnak és én fogjam be, mert még nem tapasztaltam az életben semmit. De a kedvencem az volt, amikor kaját vettem és letoltak, hogy bezzeg ha lenne gyerekem...any.ád. Utálom az idősebb korosztályt, közöttük sokkal sokkal sokkal kevesebb a normális, mint a fiatalok között. A volt melóhelyemen sok volt közöttük a megkeseredett ember, akik folyton károgtak. Volt egy másik kedvenc esetem, amikor diákként boltban dolgoztam és vagy 10-en az ebédlőben elkezdtek engem piszkálni, hogy én nem tudom, milyen eltartani magam és hogy milyen állandóan dolgozni. Én meg odavetettem nekik, hogy pont ezért tanulok inkább. Olyan kuss lett...késsel lehetett volna vágni a levegőt. Király vagyok:) Amúgy szerintem nem a nyugdíjasok miatt nincs munkahely, hanem azért, mert alapból kevés van.
2013. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, a kérdésben van valami. Főleg állami intézményeknél van ez így leginkább
2013. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk is vannak nyuggerek. a cégtől mentek nyugdíjba, de úgymond visszajöttek, tehát el sem mentek :) szóval értitek.

van köztük édes tüneményes hölgy, aki keni vágja a szakmát, jóformán bármit meg merek tőle kérdezni, mert nem szokott ökörségeket zagyválni.

a másik nyugger meg olyan mintha a saját öreganyja lenne, folyton károg, a régi időkön siránkozik, mindent leszól, mindenkit kioktat, mindenben a negatívat látja. közben még a céget is fikázza nagy elánnal, de mivel a teljesítménye megfelel, így nem teszik ki. de önmagán és a cégen kívül senki nem jár vele jól.

szerintem szükség van az idősebb korosztályra is a munkahelyeken, de inkább az olyan típusúakra, akik szárnyaik alá veszik a fiatalokat, szakmai tanácsokat tudnak adni, segítik az előmenetelt, nem pedig destruktív szövegekkel bombázzák.

2013. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!