Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tescos diákmunkáról vélemények...

Tescos diákmunkáról vélemények, tapasztalatok? Árufeltöltő vagy kassza a jobb? Suli mellett mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

19 éves leszek tavasszal, szeretnék elkezdeni dolgozni. A szüleim nem feltétlenül támogatják az ötlemet. Természetesen nem a tanulás rovására tenném, mert amit tanulok azt szeretem és érdekel, később ebben szeretnék elhelyezkedni. Viszont nincs úgy érzem időnként, hogy elég sok a szabadidőm, és pénzem sem igazán van.


Jó volna kicsit a saját lábamra állni. Itt ahol lakok csak a tesco van, meg ugye környékbeli gyárak jöhetnek még szóba, de hétfőtől péntekig minden nap utazok suliba, nem szeretnék még melóba is állandóan buszozni.


Tescos diákmunkáról mi a véleményetek, tapasztalatok? Árufeltöltő vagy kassza a jobb?



2014. jan. 6. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az összes tescoban szopatnak ahol tudnak ;)
2014. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
tesco = shit
2014. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Árufeltőtőként a főnök cseszeget, de ha nem látszik rajtad hogy nagyon zavarna akkor továbbáll(szeretik nézni ahogy szenved az ember, ne mutass félelmet)


Kasszásként meg a vevőkkel gyűlik meg a baj, kb minden ötödik kitalál valami hülyeséget, van aki rágót vagy egyéb kisebb cuccot akar lenyúlni, van aki nekiáll veszekedni az árakon mert azt hiszi piacon van, vagy kéred a pénzt és közli hogy már rég odaadta, vagy direkt ledobja a terméket és közli hogy csak az ár töredékét hajlandó érte fizetni mert sérült...


Ha 2 hónapig kibírod utána már megszokod.

2014. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam árufeltöltő diákként teszkóban, de soha többet. Nálad klasszisokkal hülyébb műszakvezetők mondják meg, hogyan pakold ki a dolgokat, és rohadtul fontosnak érzik magukat, amikor lecseszhetnek, mert nem 87,2 fokos szögben raktad ki az árut. Inkább keress valami mást. Ennél még pl. a telemarketing is jobb egy nagyobb call-centerben, ahol kevésbé mennek a minőségre (legalább lehet jókat röhögni a társaiddal 2 hívás közt a hülyébbnél hülyébb ügyfeleken, kényelmesen ülsz, melegben..stb).
2014. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kicsit elbizonytalanodtam, de úgy gondolom, megpróbálom, ha rendben lesz minden papír hozzá. Mivel hétfőtől péntekig elég sokat utazom, nekem fontos, hogy helyben legyen a meló. Az utazás elég fárasztó, nem szeretnék még hétvégén is utazgatni. Helyben viszont csak a tescoba van diákmunka. Nem akarok hosszútávon ott ragadni, sőt, igazából csak 1-2 hónap kéne, amikor hétvégente el tudok menni dolgozni egy kicsit, hogy legyen némi pénzem, mert most kb. semmi nincs. A szüleim nem nagyon tudnak támogatni, így jó lenne melózni kicsit.


Gyár van még a környéken, de oda ugye buszozni kéne, ráadásul sok rosszatt hallottam. Nagyon hangos, unalmas, egyhangú, a kollegákkal nemigen lehet beszélgetni, monoton munka az egész. Beszéltem egy lánnyal ma, ő tescoba kasszás, szereti, és élvezi, már több mint 1 hónapja ott van és nem volt még hiánya. Ez mondjuk kicsit optimizmusra ad okot. :)

2014. jan. 6. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes ha van egy kicsi türelmed :) az árufeltöltés lazább tud lenni, ez attól is függ ki dolgoztat. Ha mákod van rád se nagyon néznek és nyugodtan tudtok dolgozni.

Kassza az vicces tud lenni :D meg az elején még stresszes mikor még nem vágod a dolgokat annyira és persze minden ember annyira siet valahová... tipikus amúgy, amíg nem az ő cuccit pakolod látványosan unatkozik, tornyot épít mindenből nehogy könnyebb legyen neked, amikor meg az ő cuccai jönnek akkor meg már be van ijedve hogy valamit eltörsz mert akkor már feltűnik neki hogy pörög kezed :D meg a sok idióta akik azthiszik minden akciós meg akik azt hogy direkt többet ütsz mindenből. Naponta meggyanúsítottak ezzel, sose volt igazuk :) de bírtam ahogy ott számolgattak. A lényeg mindent le kell nyelni, jó arc vásárlók is vannak, hétköznap meg délelőtt aránylag kevesen is vásárolnak, van sok üres perc.

2014. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja meg ha jó arc munkatársat fogsz ki lehet dumálni :D
2014. jan. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem igaz, hogy mindenhol szétszivatnak meg ugráltatnak. Ez attól függ, hogy milyen a helyi gárda. Nálunk pl. senki nem is foglalkozik a diákokkal, kb. csak bókálsznak az áruházban, mint gólyafos a levegőben. Mert sajnos 10-ból 8 diák még arra sem jó, hogy a polcot mossa, jobb, ha inkább nem is töltenek, csak úgy csinálnak, mintha leigazítanák a polcot oszt' kész. Legalább nem kell a sok félretöltést rendberakni utánuk. Természetesen tisztelet a kivételnek.


Amúgy a kassza mindig szívás, mert ott a vevőkkel találkozol, akik az esetek nagy részében elképesztően hülyék. Jön a mammer a tavalyi akciós újsággal és a kasszásnak magyarázza, hogy ez miért nem annyi, mint az újságba. Meg jön az idegbeteg típus, aki a lejárt utalvánnyal akar fizetni és üvölt, ha nem fogadod el. Meg van a türelmetlen fajta is, aki nincs tekintettel arra, hogy szegény diák első napja a kasszában és 3 mp-el tovább tart neki lehúzni a cikkeket és dumál, magyaráz és morog, hogy miért ilyen lassú, "bezzegazósanbanspárbansarkiközértben" ott aztán gyorsabban megy. Meg aztán van aki szerint a kasszás DIREKT több terméket húz le, mert biztos "zsebre dolgozik", sőt, van, aki ezt továbbfejleszti és azt hiszi direkt a Tesconak akar lopni a kasszás. Persze 100-ból 99x kiderül, hogy csak ő számolta el és a kasszás jól csinált mindent...


Míg árufeltöltés közben azért ha amúgy normálisan csinálod a dolgod akkor még a "keménymagos" osztályosok is békén fognak hagyni, vagy ha lazább a csapat akkor még ha tingli tanglizol a sorok között akkor is elvagy.

2014. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyre inkább kacsingatok a feltöltés felé. :) Mindegy, csak január vége felé válik aktuálissá, mert még a tüdőszűrő eredményét várom, utána mennem kell az iskolaszövetkezet orvosához is alkalamassági vizsgálatra.

2014. jan. 11. 08:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tüdőtszűrni még elmentem de az orvoshoz már elfelejtettem elmenni, nem zavart senkit mert akkor már dolgoztam. Azt mondták azért menjek majd el :D
2014. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!