Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt-e ha így szűröm a...

Korrekt-e ha így szűröm a munkára pályázókat szerintetek?

Figyelt kérdés

Hirdettem munkát, jelentkeztek jó sokan. Szakmai szempontok szerint megtörtént a szűrés. Azonban arról tájékoztattam mindenkit, hogy nálunk ebben a munkakörben a napi munkavégzéshez is szükséges a lezseren elegáns, időnként az üzleties megjelenés.

Most az az ötletem támadt, hogy úgy hívom be a jelentkezőket, hogy megmondom, mindenki olyan öltözetbe érkezzen az interjúra, amit úgy gondol hogy a napi munkája során hordana.

Kiváncsi vagyok ki hogyan értelmezi a kérést és szeretném lerövidíteni a kiválasztási folyamatot is ezzel.



2014. jan. 27. 16:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
És mégis honnan tudnánk, hogy hogyan kéne öltözni? Jó vannak alapok pl. bankban "ünneplő".
2014. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem jó szűrő lenne, de igazából nem helyes a ruhája alapján megítélni valakit. Pl. valaki több hónapnyi munkanélküliség után nem annyira divatosan és csinosan bemegy, és te élből elutasítod, mert nem tetszik az öltözéke. Lehet az első fizetéséből bevásárolna egy csomó divatos, elegáns ruhát.


Vagy valakinek rossz az ízlése, de kiváló szakember, az már nem is dolgozhat neked?


Vagy túlsúlyos, és minden ruha rosszul áll neki az ássa el magát?


Vagy TÉNYLEG kiváló szakember, de egy kicsit goth stílusú, akkor annak semmi esélye?


Én értem, hogy kell egy megjelenés a munkához, de én még nem láttam olyan embert, max üzletkötőt, vagy ügyvédet, ahol ténylegesen fontos lett volna a dolgozó ruhája.

Ha mondjuk egy ingatlan irodád van, és ehhez keresel értékesítőt, akkor nekem mint vásárlónak, teljesen mindegy milyen ruhában van a dolgozó, sőt, egy egyéni/egyedi ízlésű embertől lehet szívesebben vásárolok.

2014. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Tudják mivel foglalkozik a cég, milyen elvárások vannak a munkavállalóval szemben, milyen feladatai vannak és még le is írtam lényegében a hirdetésben.

Már csak az érdekel hogy a gyakorlatban ebből mit hoznak ki. Mert sajnos az előző embert emiatt kellett elküldeni. Eljött szépen öltöny, nyakkendőben az első alkalomra (hiába mondtam hogy ennyire nem kell "kiöltözni"). Utána meg 3x rászóltam hogy ne járjon farmerba dolgozni, inkább megvárta hogy felmondjunk neki. Ezt akarom elkerülni, hisz ez senkinek sem jó.

Én megértem ha valakinek nincs pénze ruhára, nem is várhatom el, de azt is meg kell érteni, hogy nálunk meg a ruházat is fontos.

2014. jan. 27. 16:29
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Hát én nem dolgoznék olyan helyen ahol a ruha alapján vesznek fel valakit. Természetesen a megjelenés fontos én magam mindig igyekszem elegánsan öltözni ilyenkor, de szerintem nem várható el, hogy egy munkanélküli kiadjon több ezer forintot egy interjúért és még nem is biztos, hogy megkapja a munkát.

Én inkább ineterjún azt nézném, hogy az illető beillik-e a munkahelyre, tudok-e vele együtt dolgozni, milyen szakmai tapasztalata van stb.

2014. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Olyan pozíció, amiben napi szinten találkozik a cég ügyfeleivel, partnerekkel. Ha nem megnyerő a stílusa, akkor az emberek sz.rba se veszik. (tudom)

Több év áll a cég mögött és mindent amit kérek, tapasztalatokra alapozva kérem.


Csak sajnos azt érzem, hogy az emberek kicsit sem hajlandóak a komfortzónájukon túl alkalmazkodni.

2014. jan. 27. 16:32
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

De ez akkor sem jó.


És mi alapján ítéled meg ki elég jól öltözött? Táncsak nem stylist vagy?


Úgyis mindenki nagyon jól öltözötten fog menni, de azt nem láthatod előre, hogy ténylegesen a munkába hogyan öltöznek.


Amúgy nincs baj a farmerral, amíg ízléses.

[link]

[link]


Sőt, ha ügyfélközpontú a hely, akkor én mint ügyfél, nem egy karót nyelt, magát, a ruhájában kényelmetlenül érző emberrel akarok üzletet kötni, hanem egy lezserebb, a normális emberhez lehető legközelebb álló szakmailag ügyes emberrel.


Szerintem el vagy tévedve, ne haragudj.

2014. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

Milyen érzés fitogtatni a "hatalmadat"? ami nincs, csak ilyen helyzetben? Tudod kik csinálják ezt?


A céged helyébe azonnal felállítanálak, ha ezt meglépnéd. Azonnal. Vagy eljuttatnám a tudomásukra, hogy mit művel(mondom, ha ezt meglépnéd).

2014. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Itt nem dolgozunk farmerba. Ez az én cégem, én szabtam meg a feltételeket és nem is fogok ezen változtatni. Egyébként keresnek annyit a kollégák, hogy még senki sem panaszkodott arra, hogy nem telik szövetnadrágra vagy blúzra, ingre!

Nem alaptalan az elvárásom hiába véditek a farmeros meggyőződésetek! Cégen kívül úgy hord farmert ahogy akar, de amíg itt van a cégen belül és én kifizetem a munkáját, addig tartsa be az etikettet. Erre eddig is képes volt 20 ember! Most ezt az 1 normálisat nehéz megtalálni.

2014. jan. 27. 16:45
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem korrekt ez alapján választani, miért nem veszed a fáradságot, hogy meginterjúvolod őket és a benyomás alapján döntesz, aki a legalkalmasabb, azt felveszed, akit el tudsz képzelni a cégednél. Én se költenék ruhavásárlásra, csak azért mert lehet felvesznek, ha azt mondod, jó, felveszel, akkor költök és vásárolok annyi ruhát ami az első fizetésig elég lesz és aztán még majd veszek, ha már ilyen fontos a megjelenés.

A vezető beosztású emberek cseppet sincsenek tekintettel másokra, azt hiszik körülöttük forog a világ.

2014. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Úgy látom kár volt ide kiírni a kérdést. Mert mint valami tigris támad mindenki. Hiába írtam le a körülményeket is, azt már senki se vette figyelembe. Mindenki ki akadt hogy "mert nekem milyen elvárásaim vannak."

Ja! Mert nem tudom kiküldeni tárgyalni az embert farmerba, ha az ügyfél is minimum szövetnadrágba vagy öltönybe érkezik. A fizetése is korrekt annak aki ebbe a munkakörbe kerül, így később olyan ruhát vesz ami jólesik neki.

Én csak annyit várok el, hogy öltözzön az első naptól fogva a cég normái szerint.

De nyugodtan vagdalózzatok... A stílus sokat elmondd az emberről!

2014. jan. 27. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!