Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fifikás munkáltatók, ti...

Fifikás munkáltatók, ti bevetitek az alkalmazottaitoknál, hogy "előre megveszitek" őket, hogy később motiváltak legyenek többet dolgozni?

Figyelt kérdés
Effektív nem megkéritek őket, hogy ezért meg ezért ha megcsinálod többet kapsz, hanem előbb fizetni, hogy "lekötelezettnek" érezze magát. Persze ezt ő nem tudja mire megy ki.Mennyire etikus ez?
2014. jan. 29. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok munkáltató, de szerintem legalábbis a környezetemben lévő példákból kiindulva, nem előre fizetnek a főnökök azért, hogy elkötelezettek legyenek a munkavállalók, hanem felkínálják az előleg lehetőségét.


Ha valaki él vele, jó sokat ad, amit apránként levonogat a fizetésből.

Nyilván így az alkalmazott nem mer elmenni, se felmondani, se egy kérést visszautasítani, hiszen ha megszűnik a munkája, akkor abban a hónapban nem kap fizetést. Hiszen az utolsó havi munkabére elmegy a tartozására, valamint még egy hónapig nem lesz fizuja még akkor se ha új helyen kezd, hiszen ott is le kell dolgoznia egy hónapot.


Ettől ugyan nem lesz motiváltabb az ember, de kényszerűségből sokkal többet fog dolgozni, mivel nincs más választása.

2014. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez új, ilyet még nem is hallottam.
2014. jan. 29. 12:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen munkavállaló az, aki megvásárolható, és meg kell vásárolni azért, hogy a minimális emberi normákat betartva dolgozzon és termeljen? kb. olyan az ilyen illető, hogy mindig azt és annak árulja el az aktuális embert, aki többet ígér. Komolyan az ilyen emberre építeni nem lehet, stabil munkát nem fog végezni, megbízhatósági szempontból életveszély.
2014. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert nem tudja, hogy "eladta" magát. Úgy tudja, hogy az utólagos(de nem több munka elvégzéséért) kapja. Meg van tévesztve.
2014. jan. 29. 12:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok munkáltató, de hasonlóval már volt szerencsém. Olyan formában, hogy kaptam fizetésemelést, aminek örültem persze, de később kiderült, hogy azért mert elküldtek egy kollégát akinek az összes munkáját megkaptam. Így már nem voltam annyira boldog, hogy 2 ember munkáját végeztem havi plusz 20 ezer forintért. Persze ugyanannyi munkaidőben (8óra).
2014. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Soha, semmiben nem jó egy megvásárolható ember, még ha eleinte annak is tűnik.Hosszútávon tuti bukta.
2014. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ez a munkáltatói hozzáállás mennyire kritizálható, mennyire etikus? Persze miután az alkalmazott rájön a fifikára, utána már őt minősíti a további döntés, akárhogy dönt.
2014. jan. 29. 12:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen munkáltató nekem nem kéne.Ha rájönnék, félgőzre kapcsolnék és lépnék tovább.
2014. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nos, igen. Én is pontosan ezt tettem.
2014. jan. 29. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem mint munkavállalót az előre megkapott pénz egyáltalán nem motivál, mivel azt már megkaptam, akkor miért küzdjek?

Lekötelezettnek sem érezném magam igazán.

Az motivál, ha be van ígérve egy-egy feladat után a pénz, akkor nyilván mindent megteszek, hogy jól, időben sikerüljön, hogy megkapjam.

2014. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!