Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol jobb dolgozni? Az állami,...

Hol jobb dolgozni? Az állami, vagy a verseny szférában?

Figyelt kérdés

2014. febr. 10. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Az állami biztonságosabb és tisztességesebb némileg (általában).
2014. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen cégről van szó. Dolgoztam mindkettőben, volt jó és rossz tapasztalat egyaránt...
2014. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állami valóban biztonságosabb, de jelentős a furkálódás, seggnyalás és a "kenyérharc", mert a sok dologtalan jobban ért az áskálódáshoz, mint a munkához. A versenyszféra csak akkor jó, ha maga a cég valóban termelés-orientált (és nem pénzmosodaként működik), mert ott a jól húzó igásállatot megbecsülik. Kérdés, hogy befizetik-e az előírásoknak megfelelő járulékokat, mert a nyugdíj és egészségbiztosítás szempontjából az lényeges.
2014. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
verseny. Az állami csak azoknak jó, akiknek nincs semmi perspektívájuk és személyes igényük a szakmai fejlődésre.
2014. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.

Állami helyeken alkalmazottként nem fogsz sokat keresni, viszont a helyed nagyjából biztosnak mondható.

A versenyszférában meg munkakörtől függ, lehet nagyon sokat is keresni, de pont ez a szféra az, ahol könnyű az alkalmazottat kizsigerelni.

Az viszont nem igaz, hogy állami helyekre csak jövőkép nélküli lúzerek mennek, mint ahogy az sem, hogy a versenyszférában mindenki olyan fú de elit, fejlődésre képes munkaerő. Tapasztalat.

Az állami szférában is van bőven lehetőség önképzésre és továbbfejlődésre, ráadásul biztosabb állás, mint a mai világban a versenyszférában dolgozni.

2014. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam mindkettőben, a versenyszférában mostanában nem szereztem jó tapasztalatokat. Jelenleg nem dolgozom, viszont járok állásinterjúkra. Versenyszférában csak nagyon kevés hely volt, ahol normálisan bejelentettek volna, az előző munkahelyemről pont emiatt jöttem el: 4 óra minimálbérre voltam bejelentve, viszont 10-12 órát dolgoztam minden nap, volt, amikor hétvégén is, persze túlóra fizetése sem volt, szabadságot pedig ne vegyél ki, ne legyél beteg...stb. évente egy hétre mehettünk el nyáron, de akkor is jöttek az e-mailek meg a telefonok.

Közszférában lehet, hogy kevesebb a fizetés, de legalább tisztességesen be vagy jelentve, és biztosabb hosszútávon.

Ráadásul sosem volt az az érzésem, hogy csak kihasznál a cégtulajdonos, mint egy rabszolgát. Sajnos Mo-on ez a trend, kizsigerelni, kihasználni a munkavállalókat.

A baráti körömben is ezt látom sajnos, aki jó cégnél van, és be is van jelentve, az folyton retteg, mikor lesz elküldve, mikor számolják fel az osztályát...stb, a többi meg szintén nincs rendesen bejelentve, mellette pedig túlórázik állandóan.

2014. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

az állam szférában még sosem dolgoztam, de nem is vonz igazán.

most egy olyan cégnél dolgozom, ahol a tisztességes fizetés, adózás nem csak jogi, hanem presztízs szempontokból is fontos a vezetőségnek.

kifizetik a túlórát, vannak prémiumok, jutalmak, előrelépési lehetőség, 100%ban bankszámlára utalt fizetés.

ha keményen húzod az igát, akkor szinte garantált a jó fizu. ha lébecolsz, akkor meg ne csodálkozz ha éhbért kapsz. egyébként nem olyan megerőltető meló, jók a körülmények.

vannak akik rosszul keresnek, de ennek nem a cég, hanem a szorgalmuk hiánya az oka.

2014. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állami szektor, magán szektorba szívtam már eleget, ugyan mondjuk a mostani helyemen kevés a fizetés, de juttatásokkal jól jövök ki.

Fejlődni is tudok ráadásul, meg is dicsértek itt.

Van ezen kívül szakmámon belül más hely is, fogok is tovább lépni majd. :)


Öregemnek 5 magyarországi cégéből 4 az állami volt, 2 volt az átkos után, posta aztán vasút, mind a 2 helyen 13 év, postánál 2003-ba 100E volt a fizetése karbantartó részlegen, inflációt számolva az most kb 200E-et ér. Hasonló összegek most is vannak az állami szférába egyébként. Magánszektorba is van ilyen fizetés közép szinten, de ott már vért hugyozol, kizsigerelnek idegileg. Nem biztos, hogy fizikálisan hajt ki, idegileg én pl 1 év alatt úgy tönkre mentem, hogy 85 kg-ról 65-re fogytam. Létbiztonság amúgy 100x többet ér mint +20-40 ezer.

2016. okt. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 _Girl_ válasza:
8.as megkérdezhetem állami szektorbab hol dolgozol?
2018. jún. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

egy közalkalmazotti helyen, (egyetem mondjuk) de dolgoztam állami szolgáltatónál is, ott megint csak nem jó (inkább a társaság, meg hogy maszek kézből lett vissza véve és a főnökök is maszek felfogásúak, meg ugye fidesz rendszeresen jött az elvárásaival, nem mintha a mostani helyen nem az lenne :D )

Amúgy meg jó lenne az elképzelés :)


Vegyes, fogalmazzunk úgy, hogy maszeknál 25% jó, 75% rossz cég, államiba meg fordítva, nyilván a könnyebb folyás felé fog az ember sodródni, én maradok amúgy a saját helyemen, itt nagyon jól érzem most magam, hiába, hogy bérminimum van, legalább itt marad időm maszekra, meg nem az a kifáradós munkahely :)

2018. júl. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!