Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem szeretem a szakmám, de...

Nem szeretem a szakmám, de jóbban keresek vele, mint amit szívesen csinálnék? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Irodai munkában dolgozom, ezt is tanultam és nem keresek vele rosszul, de egyszerűen utálom és ezért azt érzem, hogy minden nap egy szenvedés.

Bármi olyat amihez kézügyesség és fantázia kell sokkal jobban és tiszta szívből csinálnám. (pl: Cukrász, sminkes, maszkmester,körmös,szakács)Ezekhez mind értek is,tényleg jó a kézügyességem. A gondom vele az, hogy nem keresnék vele jól, illetve nem is lenne rá kereslet (pl.maszkmester). Hobbi szinten nem tudom csinálni, mert arra meg nincs időm.


Ti váltanátok egy olyan munkára amivel jóval kevesebbet keresnétek, csak azért mert jobban éreznétek magatokat ?



2014. márc. 3. 13:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*jobban :) bocsi
2014. márc. 3. 14:00
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, pont ilyen helyzetben vagyok :)

Sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy váltsak, mert egyedül vagyok és csak magamra számíthatok.

Viszont később, ha lesz család, baba mellett el tudom képzelni, hogy megpróbálom azt, ami igazán érdekel.

2014. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én mindenképp váltanék. Ha egyedül élsz, és nincs akit el kell tartanod, akkor most kell kihasználnod az alkalmat. Lehet, hogy nem fog mindenre telni, de jobban megéri, mint hogy szépen lassan tönkretedd az életed. Ha már most ennyire utálod, képzeld el tíz év múlva mennyire fogod. Nagyon sok ember bukik el ezen, egy jobban kereső munkát vállalnak, amit utálnak, és öt éven belül teljesen belesavanyodnak az egészbe.
2014. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elképzelni nagyobb boldogságot, mint amikor megfizetik azt, amit szeretsz csinálni. Sajnos nagyon keveseknek adatik meg.
2014. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam így. Több évet is eltöltöttem egy olyan helyen, ahol elég szar volt a hangulat, mindenki csesztetett, de annyira jól fizettek, hogy addig maradtam, amíg egy biztonsági tartalékot sikerült felépítenem. Most jobb egy kicsit a hely, és valamivel kevesebbet keresek, de még így is annyit, hogy bőven fedezi a szükségleteket, de sokkal nyugodtabb vagyok, hogy ott a háttér a bankszámlán.
2014. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én meg voltam már anyagilag nagyon rossz helyzetben, és akkor a pénzhiány miatt nem csinálhattam, amit szerettem volna, ezért nekem az első a kereset.
2014. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a helyzettől függ. Én mondjuk dolgoznék abban az irodalmi munkában, ha jó a fizetés.
2014. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon érdekel a pénz és a villogás, szóval inkább csinálok olyat amit szeretek de nem fizetik meg, mint olyat amit rühellek, de megfizetik.
2014. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

irigylem azokat az embereket, akik annyit keresnek, hogy ilyeneken agyaljanak.


a legtöbben utálják a munkájukat ÉS keveset keresnek. ne legyél telhetetlen. ha meg olyan sokat keresel, akkor irány külföld, ott bármi lehet belőled.

2014. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból mondjuk első dolog az ember saját egészsége, az többet ér mint a pénz, meg még több pénzbe kerül visszaszerezni ha nincs meg.
2014. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!