Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet megszüntetni a...

Hogyan lehet megszüntetni a két hónapos szerződésem úgy, hogy jogosult maradhassak az egészségügyi ellátásra?

Figyelt kérdés

Saját kérésemre a munkanélküli központ kiközvetített közcélú irodai munkára, amelynek időtartama két hónap. A munkakezdés után két nappal adódott egy számomra kedvező munkalehetőség, ahol egyenlőre nem jelentenének be, de a fizetésem sokkal több lenne, mint a közcélú munkából.

A közcélú munkakör betöltése előtt foglalkozás helyettesítő támogatást kaptam az Önkormányzattól, amelyre december közepéig jogosult lettem volna.


2014. márc. 5. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, egy fenékkel két lovat nem lehet megülni. Vagy az egyik (fekete munka), vagy a másik (támogatás és a Munkaügyi Központ feltételeinek teljesítése).

Pont ez az új szabályok lényege, hogy ne játssza ki senki.

2014. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha önkéntesen megszünteted, akkor nem leszel jogosult egészségügyi ellátásra ha nem vagy bejelentve, arra az időre fizetheted a havi 6.810 Ft egészségügyi hozzájárulást a NAV felé, akkor biztosított vagy.
2014. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra azért még kíváncsi lennék, hogy a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetése esetén visszaállítható-e a munkába állás előtti állapot?
2014. márc. 5. 16:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem...
2014. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, ha nem én mondok fel, hanem közös megegyezéssel történik meg a közcélú munka megszüntetése.
2014. márc. 5. 16:55
 6/6 anonim válasza:
Voltam hasonló helyzetben, bár én bejelentett munkahelyre tudtam cserélni a közmunkát. Be kellett mutatnom az aláírt munkaszerződést, hogy a jogosultságom megmaradjon olyan esetre, ha az új munkahelyről repülnék. Ha felmondod a közmunkát (vagy neked mondanak fel, és nem számít, hogy közös megegyezés, lehet, hogy ilyen esteben nincs is), akkor bizonyos időre elveszted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást és vele együtt a TB-t is.
2014. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!