Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha zavar, hogy...

Mit tegyek ha zavar, hogy minden munkanap végeztével faggatozik a főnök nőm, hogy mit csinálok munkaidő után?

Figyelt kérdés
Egy ideig készséggel válaszoltam, mert kedvesnek tartottam, hogy érdeklődik, de ez átment számomra kellemetlen faggatozasba. Es ha nem kap ra választ addig áll előttem vagy teszi fel a kérdést, amíg nem kap rá valaszt. Kicsit ingerülten tudok neki válaszolni. Mi köze van a szabadidőmhöz? Nem vagyunk barátnői viszonyban... hogy haritsam el? Nem merek velw őszinte lenni, hogy ez engem zavar. Segítsetek kérlek.

2014. márc. 26. 07:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Lehet barátkozik szegény. :D Nem hiszem, hogy sok mindent tehetsz, mert bármi olyan, amit esetleg sértésnek vehet, azt személyiségétől függően akár rád nézve rosszul is lereagálhatja, és mivel a főnököd, ebből nem feltétlenül jól jönnél ki. Bár tehetsz egy próbát, de ki tudja. Na és ha néha visszakérdeznél? Ha eldobnád az ellenszenved? Vagy ennyire idegesítő?
2014. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ehhez hozzászokva munkahelyen. Wn szeretem betartani a távolságot, hogy van munka es magánélet. A kettő ne folyjon egybe. Nem tudom lehet csak barátkozni akar a masik kolléganőm is mindig megkérdezi. És mindig visszakerdezek. Köszönöm egyébként a válaszodat. Akkor én ne lwgyek ilyen ellenséges?
2014. márc. 26. 08:09
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen. Nem igen tudsz mást tenni, akkor inkább légy vele barátságosabb, mint hogy valami kicsinyes bosszúval toljon ki veled, ha olyan fajta. De persze ha nem szeretnéd azért, hogy közös hétvégét szervezzen veled, tartsd meg a távolságot, nehogy rád akaszkodjon.
2014. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre lehet adni olyan választ is, amivel nem teregeted ki a magánéletedet. "A szokásosat", "azt sem tudom melyikhez fogjak, annyi dolgom összegyűlt" "ne is kérdezd, bele sem akarok gondolni", stb. " ma lazulós estém lesz" vagy ilyesmi.
2014. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Találj ki valamit, és mondd neki azt, hogy mindig azt csinálod.
2014. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Te nő vagy? Mert akkor gondolom barátkozni akar. Ha férfi, akkor talán ismerkedni.

De vannak olyan emberek, akik egyszerűen csak ilyen kíváncsiak.

Amit nem akarsz, azt ne mondd el neki. Lehet udvariasan, de viszonylag általánosságban is válaszolni. Pl. nem terveztem semmi különöset, a házimunka elvégzése után otthon pihenek. Vagy találkozom a családommal, barátaimmal. A párommal leszel. Stb. Ebben nincs semmi. De azért konkrétumokat nem kell részletezni.

2014. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Talán magányos és programot szeretne veled, ha te is ráérsz aznap? Ki tudja, vagy csak kíváncsi, mert keveset mondsz magadról.
2014. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akármiért is csinálja, megértem a kérdezőt. Nem hiszem el, hogy a főnököd nem veszi észre, neked kellemetlen a dolog. Akkor miért csinálja? Neki is égő, ha valakire rákell erőltetnie a társaságát...
2014. márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kíváncsi, mennyire lennél alkalmas túlórázni.Vagy hétvégén is melózni.Vagy ha szingli lennél, akkor attól retteghet, hogy netán bepasizol és jön agyerek.Vagy ha kissé jobb hiszeműbb akarok lenni, azt is gondolhatom, hogy kíváncsi, munkaidő után fejleszted-e magad a szakmában.Pl tanulsz-e esetleg továbbképződsz?

Akár hogy is, szerintem a legjobb, ha egy főnök nem tud a szabadidődről, magánéletedről.Az már nem rá tartozik.Ha csak nem vagytok eleve baráti viszonyban.


A legjobb lenne, ha ilyenkor mosolyogva kipuhatolnád, miért érdekli?

Vagy adhatsz valami előre kitervelt, alternatív választ is, pl:

"Otthon is rengeteg a tennivalóm és mindig adódik valami váratlan program is,ezért sosem tudhatom előre hogy alakul

munkaidő után, de nincs időm unatkozni".


Nos ebben minden benne van:kifejted, hogy nem tudod milyen programod lesz, de valami mindig van, tehát nem érsz rá.Soha.


Átlagos szövegértő képességgel felfoghatja, hogy nincs értelme többször megkérdezni.


Persze ha kiderül, hogy valóban csak unatkozik, amire kb 5% az esély, akkor ha gondolod, kitalálhattok közös programot.

2014. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írnak a többiek. Legegyszerűbb valami sablonnal hárítani. Sok a teendőd, nem tudod még. Kis ez, kis az.

Semmi konkrétum. Ha nagyon faggat, belemehtsz, hgy ágyneműt, függönyt, ablakot mosol, nagytakarítás, barátokkal program stbstb. De ezt csak ha nagyon muszáj. Egy idő után hátha leesik neki, hogy nem akarod ezt az orrára kötni. Baromi zavaró lehet.

2014. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!