Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek milyen volt az első...

Nektek milyen volt az első pár hónap a munkahelyeteken? Mikorra jöttetek bele mindenbe és éreztétek a csapat teljes értékű tagjának magatokat?

Figyelt kérdés
3 hete dolgozom az új munkahelyemen, ami sok dologban eltér az előző munkahelyeimtől. Ugyan van szakmai tapasztalatom, most egy speciális területen dolgozom, amivel eddig soha nem foglalkoztam, emiatt több minden ismeretlen a számomra. A cég munkafolyamatai és a fálj-ügyfélrendszere még kész káosz a fejemben. Hiába igyekszem, úgy érzem, nem úgy haladok, ahogy azt kellene. A főnököm eddig semmiféle visszajelzést nem adott a munkámról, néha az az érzésem, hogy elégedetlen velem. Ráadásul az egyik munkatársnőmön is azt érzem, a terhére vagyok, nem is igazán segít, ha kérdezek vmit, nem válaszol normálisan, flegma, a többiek rendesek, meg segítőkészek, de még nem alakult ki az, hogy én is a csapat értékes tagja vagyok. Mit tehetnék hogy változzon a helyzet? Nálatok hogy történt ez a beszokási folyamat? Minden tapasztalat érdekel. Most úgy érzem magam bent, mintha csak vendég lennék...

2014. márc. 28. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam néhány hónapba tellett, mire kialakult egy saját rutinom a munkámban. Ez nagyon más terület, mint amivel korábban foglalkoztam, bár ugyanúgy a végzettségemhez kötődik. Egy éve folyamatosan tanulom, amit csinálok, még mindig vannak hiányosságaim. Ez szerencsére döntően a munkavégzésemet nem befolyásolja, mert van olyan ember a csapatban, akinek értenie kell ahhoz, ami nekem még hiányos, de illene tudnom. Sajnos a munkahelyemen nem tudtak segíteni kezdetben, mert csak nekem van ilyen végzettségem, más hasonló területen dolgozóktól, vagy az elődeimtől kértem segítséget. Ezért is van az, hogy sokáig tartott betanulnom.
2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok, mint te. Csak nekem nem a fejemben van káosz, hanem magában a rendszerben, amit meg kellene tanulnom. Ezért nehezebb a megszokás is.

Nem tudom, mit csinálsz, de próbálj meg a flegmától nem segítséget kérni, de azt is boldogan, a többiekkel viszont jól összehaverkodni és sokat tanulni. A főnököd szerintem csak figyel téged, de 3 hét után nem tudom, mit várhat. Nálam ugyanez a szitu. Az én főnököm úgy kezel, mintha már évek óta ott dolgoznék... nem tudom, honnan veszik ezeket...

2014. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!