Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy gyűjtsek tanfolyamra, ha...

Hogy gyűjtsek tanfolyamra, ha nincs munka ha van akkor is keveset fizet amiből nem tudok félre rakni sem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.Tavaly érettségiztem.Egész nyáron munkát kerestem,sikertelenül.Októbertől decemberig dolgoztam egy gyárban 65 ezer ft-ot kaptam havonta,kitapostam a belem ennyiért.

Január óta újra munka nélkül voltam, heti 15 önéletrajz elküldés,interjúkon is voltam, akkor volt ahová személyesen mentem el.De semmi.

2 napja dolgozok egy pékségbe,takarítani,mosogatni kell elég precízen mindent (4 órás a munka idő,szombat vasárnap is be kell menni) havi 50 ezer ft.


Eddigi pénzekből nem tudtam félre rakni,mert kellett.Telefonszámlára,kutyámra, magamra sőt a szüleimnek is be kellett segítenem természetesen.Nem tudtam félre rakni.Most ebből az 50 ezer ftból se tudok félre rakni.


Kellenek ruhák,cipők mert mindent utolsó pillanatig,szakadásig hordok kb,mert nem tehetem meg hogy havonta új cipő,új ruhákat vegyek.

Ha van egy kis pénzem meg inkább veszek pár új cuccot, a kutyámra költöm vagy anyuméknak adok belőle.

200 ezer ft kéne ebbe a tanfolyam,plussz a felszerelések is benne lennének.De ehhez az kell,hogy dolgozok,dolgozok hónapokig és 500 ft-ot nem költhetek el a fizetésből :/


Nem tudom mit évő legyek,tanfolyam után meg lenne már hová megyek gyakorlatra(egyik ismerőshöz) de amíg nem tudom lerakni a tanfolyamot addig nem tudok mit tenni.


2014. ápr. 3. 15:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd munkát is tudna majd adni, vagy csak gyakorlatot végezhetnél nála?
2014. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem tud munkát adni sajnos.Szakma kell hozzá vagy az hogy tanuló legyek.De ahhoz,hogy tanuló legyek és ott gyakorlatozzak el kell kezdenem a tanfolyamot :/


Már annyira szeretném csinálni,de egyszerűen egy fix normális állást nem találok ahol félre tudnék rakni,mert ilyen időszakos,meg részmunka idős munkákból alig ha lehet félre rakni tanfolyamra :(


Szüleim sem állnak úgy anyagilag.Még a felét sem tudnák kifizetni.Mondták,hogy az elindulásban segítenének nagyon szívesen az egész tanfolyamot kifizetnék,de nincs miből.

Én meg hiába dolgozok ennyi pénzért.

80-90 ezer ft-ot megkeresnék abból már félre tudnék rakni.De 50-60 ezerből semmit.

2014. ápr. 3. 15:37
 3/18 A kérdező kommentje:
Szakma nélkül talán mint segéd vagy vmi lehet tudnék dolgozni de sztem havi 30-40 ezernél többet ott sem keresnék,de nincs szüksége ilyen segítőkre sajnos :/
2014. ápr. 3. 15:40
 4/18 anonim ***** válasza:
A telefon nem letszukseglet, a net szinten nem, a kutya is luxus, ezeken mindjart lehet sporolni.
2014. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a munkát, hogy ha elvégeznéd a tanfolyamot, akkor utána alkalmazna-e, mert akkor esetleg megbeszélheted vele, hogy kifizeti a tanfolyamodat, aztán a fizetésedből pedig szépen levonogatva visszafizeted neki.
2014. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Neten és telefonon nem lehet spórolni. Az már létszükséglet. Gondolj bele jobban, és rájössz, hogy ezek nélkül nem lehet meglenni. Ide jutottunk...
2014. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A munka nem divat
2014. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#4

Telefon és internet nélkül sok sikert az álláskereséshez.

A háziállatok sokszor már családtagnak számítanak, erős érzelmi kötődés van kutya és gazda között, amíg van mit enni, nem sokan dobnák ki a kutyát.


Nos, kérdező, havi 50 ezer ft-ból valóban nem lehet félrerakni, van aki ennyit fizet csak lakbérre.

Nem tudok mit mondani, tovább kell próbálkozni. Folyamatosan keress új munkalehetőséget, amíg nem találsz egy normális helyet.

2014. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#4 -es


Telefon és internet nem létszükség a mai világban??? te hol élsz?

Sajnos létszükség!!

Persze az is egy megoldás,hogy személyesen megyek el városokba,de az úti költséget ki fizeti? többe kerülne utazgatnom ide-oda meg Pestre mint az internet számlánk!!

Mellesleg többször volt,hogy beutaztam interjú miatt Pestre nem kevés pénzbe volt és semmi nem lett belőle.Így csak kidobott pénz volt :/


Telefon számlám 3 ezer ft-nál nem szokott több lenni,mert csomagban vagyok.

Interneten jön a TV-nk ami olcsóbb megoldás és ezt anyumék fizetik.


A kutyám 12 éves, szerinted 12 évvel ezelőtt tudtuk,hogy mi lesz most?? Mellesleg nem adnám oda senkinek,ennyi idősen meg pláne nem! Oltás,kozmetika,kullancs nyakörv miatt lesz most többe.Amúgy nem járok vele sűrűn dokihoz hála Istennek,nem beteges.Nyers koszton él a havi kajája is kijön 1500-2000 ezer ftból (ja és kistestű)


Magamon se tudok spórolni sajnos.

Dezodor,szempillaspirál (ami nálam elég sokáig elég),arc lemosó és kb ennyi.Anyum és húgom sminkeit szoktam használni,meg anyum akcióba vesz egészségügyi dolgokat szóval arra sem kell költenem.

Nő létemre,abszolút nem vásárolgatok,mert nincsen miből.Időnként meg kell pár új dolog.A nadrágaimat is kopásig,szakadásig hordom,cipőket szintén. Szerencsére legjobb barátnőm foglalkozik időnként ruhákkal így viszonylag olcsón áron alul szokott adni pár pólót.. amiket nem visznek annyira,de ettől még jó azt ingyen is megkapom.Utóbbi időbe amiket ő adott pólók 1-2 nadrág azokat hordom.


Ezt nem azért írtam,hogy sajnáljatok,mert ezt nem szeretném.Csak ha vki esetleg még belém kötne mint a 4-es.Akkor ha végig olvassa rájön,hogy semmi luxusba nem élek/élünk.


#5-ös


Ez nagyon jó ötlet lenne,csak annyira közeli viszonyban nem vagyok ezzel az ismerőssel évente 2x-3x találkozok,beszélek vele.Szóval egy jó ismerős akitől sokat tanulhatok azt tudom.Meg meg is beszéltem vele,hogy ahogy elvégzem a tanfolyamot megyek hozzá,azt mondta nagyon vár sok szeretettel meg minden.

Ha közelibb lenne akkor még fel is hoznám neki,de így ez felejtős,annyira neki se megy az üzlete,hogy kifizessen ennyi pénzt,tudom,mert lejjebb vitte az árait is.


Utolsónak pedig köszönöm szépen,hogy mellém állt :)

2014. ápr. 3. 23:45
 10/18 A kérdező kommentje:

#5ös


Nem tudom hogy gyakorlat után dolgozhatnék e nála,erről nem beszéltem még vele.De szerintem igen.Szoktak nála lenni friss szakmások.Ha nem is hosszú ideig de egy darabig tuti lehetnék nála.De ez is sok mindentől függ sajnos.


Mai világban,semmi sem biztos.

2014. ápr. 3. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!