Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahely kötelezhet-e...

A munkahely kötelezhet-e saját telefon munkaidőn kívüli felvételére? Saját laptop saját net munkaidőn kívüli használatára?

Figyelt kérdés

Tehát: saját mobiltelefon, én fizetem a számlát is, a cég egy fillért se ad hozzá, és kapom a lecseszést, hogy „tegnap 8-kor hívtalak, mi az hogy nem vetted fel?” munkaidő: 16h-ig.

Vagy: átküldenek egy excel táblát, nézzem át, javítsam, és küldjem vissza neten. Mindez munkaidő után.

Excel tábla? Visszaküldés? Számítógépet adnak hozzá? Nem. Netet adnak hozzá? Nem. Használjam csak szépen a sajátomat ugye.



Köteles vagyok én erre? Jogilag és etikailag?


Vagy a képlet olyan egyszerű, mint a kollegám megfogalmazta: nem vagyok köteles felvenni a telefont, ők meg nem kötelesek engem alkalmazni. Ennyi.

Ilyen egyszerű lenne? Fogjam be a szám, vagy keresnek mást?


2014. ápr. 21. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Kérdésedben a válasz.

Nem kötelező, megtagadhatod, elzárkózhatsz előle, a munkaadó meg nem köteles foglalkoztatni.

Ha nem tetszik mondj fel, ha a főnöknek nem tetszel, ő mond fel Neked.

Az egyik oldalról a választás joga a Tied.

2014. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Hat ma Magyarorszagon bizony a kollégád meglátása a helytálló......
2014. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Elvileg nem vagy köteles, de sajnos gyakorlatilag más a helyzet.


Milyen gyakran keresnek? Mert ha rendszeres, akkor annyit tudsz tenni, hogy keresel egy másik munkahelyet ahol normálisabb a főnök, ezekre meg rácsapod az ajtót.

Addig meg kitalálhatsz mindenfélét, pl. nem voltál otthon netközelben hanem rokonlátogatáson, vendégeid voltak, lefeküdtél aludni, nem működött a neted (közben ne posztolj a facebookra), lemerült a telefonod, stb.

2014. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

sajnos az én gyomrom nem veszi be azt hogy a saját telefonom kapcsán hazudoznom kelljen.

meg is mondtam a főnöknek már 1x (volt is balhé) azért nem vettem fel, mert a munkaidőm 16h ig tart, és este 6 volt. ennyi.

de ha nem tetszik fizesse a számlámat és akkor el lehet várni a mobilozást máskor is.

persze azt már nem... fizetni egy fillért se. ugatni azt tud mert az ingyen van, de ha már 5 ft-ot ki kéne adni, na azt már nem.



Addig meg kitalálhatsz mindenfélét, pl. nem voltál otthon netközelben hanem rokonlátogatáson

2014. ápr. 21. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Kollégádnak teljesen igaza van, jogilag nem kötelező felvenned a telefont, de főnöködnek sem kötelező téged alkalmaznia.


Ha új munka után nézel lehet hogy ott is fognak munkaidő után zaklatni.


Amikor engem kolléga hív, hogy épp bajban van és tanácsot kér szoktam segíteni munkaidőn kívül is, ha valami feladatot adnak azt elég ráérős tempóban(4-5óra múlva) megcsinálom, ha valaki kérdezi hogy miért nem értem rá azt mondom hogy programom volt(ez egy sokkal diplomatikusabb válasz mint kijelenteni, hogy munkaidő után 0rugalmasságra számíthatnak tőled)

2014. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Meg kell mondani, hogy "Saját telefonomnál én döntöm el, hogy fogadom e az adott hívást vagy nem" és ezt mosolyogva kell közölni!
2014. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ja. ők meg mosolyogva közlik, hogy "pakold össze az íróasztalod...."


és ezt mosolyogva kell közölni!

2014. ápr. 21. 14:32
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Akkor most mi a kerdes? Magad válaszoltam meg: vagy felveszed azt a telefont es végzed a munkát munkaidőn tul, vagy felmondasz/felmondanak. Te dontessz
2014. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En is voltam hasonlo helyzetben, nekem is a sajat telefonomat kellett hasznalnom(postan dolgoztam helyettesitettem az allando csomagkezbesitot, oneki volt nevre szolo ceges telefonja, nekem nem) de nekem is ugyanugy hivnom kellett embereket, de a sajat telefonomrol. Fonoktol kerdeztem ez hogy van, azt mondta: azt a ket hetet kibirod, nem? Szoval haborogni lehet mint a tenger de nem valtozik semmi. Kerdezo, szerintem ha sokaig haborogsz emiatt akkor el fognak bocsajtani.
2014. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem kötelezhet rá. Etikailag attól függ, mit ad cserébe. Nálunk ez úgy működik, hogy felveszem a telefont munkaidő után és hétvégén is megcsinálok kisebb feladatokat, mert cserébe teljesen kötetlen munkaidőt ad a cég, ha épp nem akarok bemenni vagy csak délre érek be, akkor nem szól senki semmit. Nekem megéri így.
2014. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!