Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam meg a fönökasszon...

Hogy mondjam meg a fönökasszonynak hogy nem akarok mâr nâla dolgozni?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozok 4orâba bejelentve,kevês a fizetês viszont nagyon rendes velem,finomakat föz,nem különitenek el pl.ha vendêge van ên is ott eszek velük vagy elvisz êtterembe viszont nagyon kevês a fizetês ês sok a munka amit tölem elvâr.Êszre vettem hogy egyre többet követel ês több magyarral beszêltem akik szintên keveslik amiket csinâlok ês amit kapok êrte.

Nem akarok durva lenni de ezt mâr nem birom tovâbb,vagy elmegyek haza vagy többet fizet,nem tudom mit mondjak.



2014. ápr. 27. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondd neki, hogy kevesled a fizetésed. Utána majd meglátod mit szól hozzá.
2014. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mennyit keresel 4 órában? Mert nem mindegy. Lehet te kevesled, de lehet, hogy valójában nem is keresel rosszul.

Tudod sok magyar akinek szállást, és étkezést is ingyen biztosítják, és mellette kapnak heti bért, kevesli a pénzét, holott nem veszi figyelembe, hogy ingyen étkezik, és ingyenes a szállása. Ezt is bele kell kalkulálni sokszor.

Ezért is kérdezem mennyit kapsz 4 órában?

2014. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Valojâban nem 4 orât dolgozok hanem pl.ebêd utân vagy vacsora utân is nekem kell mosogatni vagy ha vendêgeket hiv szinte minden hêtvêgên.Szinte mindent nekem kell megcsinâlni,vagy râm hagyja.

Amugy ö ugy szâmolja hogy hetente 15o eu.

2014. ápr. 27. 15:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Mosâs,vasalâs ezenkivül ablak pucolâs,söprögetês kint,pakolâs utânuk stb...
2014. ápr. 27. 15:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

De ott laksz bála? A főnökasszonyod biztosít neked külön szobát? Kapsz enni is? Vagyis nem kell külön kajára költened??

Mert ha így van akkor te au-pairnak vagy bentlakásos háziasszonynak jelentkeztél. Azok sosem kapnak teljes fizetést, mivel állják a megélhetését is.

Csak annyit tudsz tenni, hogy leülsz a főnökasszonyoddal, és megbeszéled vele, hogy amikor vállaltad, hogy neki dolgozol, akkor megbeszéltétek, és írásban rögzítettétek, hogy mi lesz a feladatod. Mivel már sokkal többet dolgozol mint ami a szerződésben le van írva, és ezt meg kéne beszélni hogyan tovább.

2014. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mêg szêp hogy kapok enni!1Mâshol is ugy van ahogy megâllapodtunk.Na de sok helyen az van hogy be vagy jelentve teljes munkaidöben,szâllâs meg fizetês,ami kb.1000 euro.De jobb helyeken 1200 körül is van ahogy hallottam pâr utastôl akik mesêltêk a buszon.

Ja amugy az uti költsêgemet se âllja teljesen,szôval akkor miröl beszêlünk?

Ott a fêrje aki beteg ês iszik ez mellett a hâzi âllatait is kell etessem reggelenkênt!

2014. ápr. 27. 17:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok au pairos sem
2014. ápr. 27. 17:49
 8/17 A kérdező kommentje:

Ên nem akarom megbântani de egyszerüen nem tudom hogy hozzam fel neki a têmât.

Legszivesebben vissza se jöttem volna ês nincs hangulatom semmihez,ugy êrzem hogy csak kihasznâl vagy hülyênek nêz,mert tudja hogy otthon milyen lehetösêgek vannak ês hogy mennyi az otthoni bêr.

2014. ápr. 27. 17:55
 9/17 Fish1 ***** válasza:
Ha úgy érzed, nem fizet meg, ülj le vele és beszéljétek meg. Ha már egyáltalán nem érzed ott jól magad, akkor meg lépj tovább.
2014. ápr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Legközelebb ha mások azt mondják, hogy állják a szállást, kaját és 1000-1200 eurót kapnak akkor áruld már el nekem, hogy a helyiek miért dolgoznak így? Akkor ők miért mennek napi 8 órában létminimumot keresni (ami szintén 1000-1200 euró) és emellett fizetniük kell a számlákat, rezsit, lakbért kaját?

Szóval nem kell elhinni, hogyha valaki azt mondja, hogy bent lakik, fizetik a szállását, kajáját és + kap 1000-1200 eurót. Mert ez nem igaz.

Ilyenkor ha valaki ott lakik a családdal, szállást, kaját kap, akkor azt is beleszámolják a bérébe. Azért az a kaja, és, hogy ott laksz szintén pénzbe kerül. Többnyire heti bért szoktak adni olyan 100 euró között.

2014. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!