Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan úszhatnám meg az...

Hogyan úszhatnám meg az éjszakás műszakot?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen (autó alkatrész gyár) 2müszakba dolgozom, de néha behívnak éjszakára is. Amit én nagyon nem szeretek; nem is tudom kipihenni magam, itthon nincs lelkierőm bármit is csinálni, és a gyárba is olyan vagyok mint a mosott f.os

Jövő hétre is behívtak, ráadásul 6 napra.

Köszi előre is a válaszokat, mindenkinek megy a zöldkezecske.

23f



#munka #gyár #éjszakás műszak.
2014. máj. 3. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Mondj fel, ennyire egyszerű. A munka nem szeretés kérdése...
2014. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Masik munkahellyel, ahol nincs tobb műszak.
2014. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbb munkahelyen 3-4 műszak van, ahol hétvégén is dolgoznak éjjel, nappal, szombat-Vasárnap 12 órás műszakok vannak. Szerintem inkább próbálj alkalmazkodni, most abba a pár napba nem fogsz kikészülni. Akik több műszakba járnak folyamatosan, miért nem sírnak itt?

Ha pedig nem tetszik, akkor keress más munkahelyet!

Felnőtt férfi vagy!

2014. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Éjszakás műszakban nincsenek bent a nagyfőnökök, sokkal nyugodtabb, mint a délelőttös műszak. Kevesebbet is kell dolgozni, kisebb a hajtás, kevesebb a frusztrált idegbeteg kolléga. Mellesleg az éjszakás műszakpótlék elég jól megemeli a fizetést. Ha nem jó az éjszaka, akkor cserélni kell egy másik kollégával. 23 évesen gondolom még nincs családod, nappal tudsz pihenni. Ha van családod, akik nincsenek tekintettel a nappali alvásra, akkor már nem olyan jó az éjszakás műszak.
2014. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is vallald el, tobb penzt tudsz sporolni, ami ki tudja mire lehet jo kesobb. Tudom mirol beszelsz, voltam en is harom muszakban. Gondold at.
2014. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

1.ne vállald el, próbáld megbeszélni a főnököddel, hogy bejössz hétvégén, de nem akarsz éjszakázni

2.folyamatosan keress másik munkát

3.semmiképp se engedj, mert

3.1.ha mindennek engedsz, akkor bármit megcsináltatnak veled

3.2.ez nem átmeneti állapot, ez trend, ami egyre inkább afelé mutat, hogy a munkáltató egyre jobban túlterheli a dolgozót, egyre kevesebbet fizet, és egyre magasabb elvárásokat is támasztanak felvételnél, ugyanis túl sok a munkanélküli ÉS bármit elvállalnak. tehát ha engedsz, egyre rosszabb lesz. a fizetésed ráadásul nem lesz több, sőt, többet fogsz dolgozni ugyanazért a keresetért.

3.3.az éjszakai munka egészségtelen is, hosszútávon tönkretesz és munkaképtelen leszel. azt pedig te sem szeretnéd.


4.ha jogosult vagy segélyre, lehet, jobban megérné munkanélkülire menni és aktívan keresni munkát. pl naponta 1-2 helyre jelentkezni. ekkor bátrabban mondhatsz nemet, és szabhatsz kitételeket. ha kirúgnak, és van 1 hónap felmondási időd, annyi fizetéssel is többed lesz.

az utolsó fizetés+3 havi segély 4 havi vegetálásra jó, addig csak találsz valami más munkát. előtte érdemes körbenézni, hogy milyen a kínálat.

2014. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyén függő ez az éjszakás müszak. Beszélgettem pár kollégával, van aki imádja, páran nem bírják (én sem)

Szerencsére jó helyen vagyok, fröccsöntésen normális csoport társakkal; ez az ami itt fog.

Ha folyamatosan 3szakba volnék, lehet megszoknám és nem zavarna ennyire. De igy nagyon rossz. Kertészkedünk itthon szüleimmel; fáradttan pedig hamar ki szedem a gyom mellett a palántát:)

Műszak pótlék meg nagyon kevés.

2014. máj. 3. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

attól, hogy egyesek jól bírják/szeretik/hozzászoktak, még egészségtelen, és tönkre fog tenni. nem éri meg az a kevés pótlék.


választanod kell az egészséged és a munkatársak közt.

2014. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!