Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki segítsen?

Valaki segítsen?

Figyelt kérdés
Szakács tanuló vagyok 11.-es végzős két éve vagyok egy bizonyos étteremnél, ahol ugye a diákokra az oktatók kapnak pénzt, és én a 2év alatt semmit sem kaptam! A szerződésben is szerepel hogy 18.320 forint kötelező a diák tanulóknak, mert ugye mi besegítünk ott! Ilyenkor mit lehet tenni, ha én ezt az összeget a 2év alatt nem kaptam meg és azzal takarózik a étterem tulajdonos, hogy nem tud utalni a számlámra.. Pedig a másik diák lány kapja a pénzt kézbe, nem merek szólni mert egyik diákot ezért kirúgták már, és ebben a helyzetben volt mint én!
2014. máj. 19. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha végeztél és még mindíg nem fizet, jelentsd fel!
2014. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na én pont az ilyen, vendéglátósok miatt nem akarok a szakmámban dolgozni. Olyan nincs, hogy nem fizet. Hivatkozhat akármire, főleg ha van róla szerződés. Első körben az iskolai oktatóval beszélj. Ha nem tud segíteni vagy nem tesz semmit, mehetsz a munkaügyi felügyelethez és a navhoz. Valószínűleg a gyakorlati helyed elveszted ezek után.
2014. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem érdekel ha elvesztem hisz már csak 1hónapom van hátra! De ezt a dolgot semmiképp nem akarom annyiba hagyni, mert nem tartom korrektnek hogy a másik szakács tanuló megkapja kézbe én meg nem!

És pedig nincs is szó ilyesmiről hogy rossz segítő lennék vagy akármi mert hétvégén én szoktam egyedül lenni a konyhán!!

2014. máj. 19. 17:37
 4/5 Fish1 ***** válasza:
Fordulj a munkaügyi bírósághoz. Amit tudsz bizonyítani, azt simán neked ítélik meg. Viszont ha aláírtál papírt arról minden hónapban, hogy átvetted a pénzt, közben meg nem adták oda, akkor lehet, hogy szívás.
2014. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam alá semmit! Viszont ők alá írtak hogy én ott vvoltam gyakorlaton..és a szerződés is ott van amin rajta van minden!
2014. máj. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!