Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet erre helyesen...

Hogy lehet erre helyesen reagálni?

Figyelt kérdés

Egy olyan cégnél dolgozom,amelyik híres arról,hogy bánik a kollégáival. Én nem tudom,hogy őket tréningezik-e erre a bánásmódra,de nálunk is ez van. Az egyik főnököm támadásainak vagyok állandóan kitéve,ahol ér,kötekszik,de ma nagyon elvetette a sulykot, megalázott. Természetesen fürdök minden nap,pont tegnap még hajat is mostam,frissen bementem,erre azt mondta nekem,hogy szoktál te fürdeni,büdöset érzek. Körülöttünk a soha ki nem mosott takarítórongyok voltak (mert hát minek azokat mosni),de én vagyok a büdös. Köpni-nyelni nem tudtam. Mondtam,hogy sértő a feltételezés is,és mentem volna a dolgomra,erre jön utánam,hogy álljál meg,ha hozzád beszélek,ide ápoltan kell jönni. Őszintén? Majdnem elsírtam magam. Ugyanez a nő máskor azt közölte velem,hogyha ő hozzám szól,csak annyit mondhatok,hogy igen,úgy van,mert egyszer olyan dologba kötött bele,ami fölösleges volt,a dolog hibátlanul el volt végezve. Hogy értsétek: mindegy,hogy a bal vagy a jobb kezemmel vakarom meg az orrom,az meg van vakarva,és nem viszket tovább. Ezt meg mertem mondani,hogy így is kész van,erre még feljebb valóknál beárult,és majdnem kirúgatott. Tőlem sokkal fiatalabb,mint jónéhány kolléga is,és amikor egyszer olyan fizikai munka volt,hogy nem a munkakörünkbe tartozott,de gyorsan el kellett végezni,engem rakott ki arra a munkára,mikor saját fülemmel hallottam,hogy az volt az utasítás,hogy 'rakjátok ki a fiatalabbakat'. A 18-20 évesek meg békésen ültek. És még rengeteg ilyen.

Visszatérve erre a szituációra,csak nem fogom neki azt mondani,hogy igen,úgy van,büdös vagyok? Szólni meg ugyebár,nem lehet mást,hát nem szóltam semmit,de az is felért egy beismerő vallomással. Porig vagyok alázva. Hogy nézzek a szemébe,nagyon szégyellem ezt az egész hülye helyzetet már.

30/N


2014. máj. 26. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tűrtem volna el. Vagy lekeverek neki egy nagy pofont vagy megmondom mi bűzlik itt valójában, aztán rúgasson ki ha tetszik. Nekem többet ér a büszkeségem meg a jókedvem egy munkahelynél.

De sajnos tudom, hogy sokan nem tehetik ezt meg ilyen felelőtlenül. Nekem nincs még családom, csak magam miatt felelek, ezért mertem volna megtenni.

Borzasztó azért, emberek mit meg nem engednek maguknak... Fel a fejjel!

2014. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a feljebbvalók között nincs egy jobb arc, aki nem ilyen barom?Azzal talán el lehetne intézni ezt a k*rvát.Erre nem igazán tudsz reagálni semmit.Akármit mondasz te leszel a bűnbak.


Amúgy én a helyedben azt tenném, hogy elkezdenék más munkahely után nézni, érdeklődni, és elmondani nekik hogy mi most a helyzet.Ameddig nem találsz egy olyat ahová biztosan bekerülsz addig tűröd itt, mikor felvesznek máshova egyből felmondani és tipli erről a helyről

2014. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú de megvertem volna, kevesebbért is törtem már orrot, melóhelyen is, feljelentettek, kirúgtak, de nem nekem kelett pofát operáltatni. Ha ilyet el tűrsz gondold el milyen megkeseredett elnyomott ember lesz belőled, hogy lehet ezt feldolgozni, nem is értelek meg ne haragudjál.


49/F

2014. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szép a bőröd, használsz dezodort, szép, tiszta a ruhád, és mégis ez van?
2014. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szólj vissza magabiztosan. Ha már úgyis gyűlöl és igyekszik kirúgatni, akkor legalább ne azon rágd magad egész életedben, hogy miért hagytad magad megalázni. Máskor szólj vissza, hogy ÉN fürödtem, nyilván a saját szagodat érzed, esetleg néhanapján mosd ki a fehérneműdet is! Vagy valami ilyesmi.
2014. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!