Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » TÖKÉLETES ÁLLÁSKERESŐ? Hazudju...

TÖKÉLETES ÁLLÁSKERESŐ? Hazudjunk? Vannak itt olyan TAPASZTALT, értelmes emberek, HR-esek, akik tudják, hogy egy rossz helyzetű pályakezdő hogyan tud elhelyezkedni? Ha nincs ilyen, hogyan ismerhetnék meg ilyeneket?

Figyelt kérdés

Belső információkra lenne szükségem, milyen egy HR-es hétköznapja, mit értékelnek és tartanak különlegesnek a napi többezer beérkező e-mail közt? Mi alapján válogatnak? Mit akar hallani a munkáltató? (Azon kívül, hogy szeretnék ingyen dolgozni, D-s melleim vannak, és mindenhez értek?)


Nem sablonokat és közhelyeket kérek, azt lehet találni az interneten! Tapasztalatokat, belső információt!


Főképp olyanok válasza érdekelne, akik voltak hasonló helyzetben, vagy HResek.



2014. máj. 28. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Tök mindegy mit csinálsz. Ismerős, rokon előnyben.
2014. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok HR-es de azt tudom hogy ítélkeznek külső alapján!Természetesen csókosoké a jobb állások még akkor is ha nem értenek hozzá,de ha belegondolsz,ha tud segíteni egy családtagján akkor miért is ne!

Tudod sok helyen az embereket csak cserélhető szerszámként kezelik,ott nem is nagy cucc a felvétel,bemész megnéznek,jó leszel a sorra is és ha nem bírod akkor úgy is mész a levesbe.Egy HR-es titok:Egyik helyen ki volt adva hogy csak 50 év alattiakat vehetnek fel.

Gyakorlatban normális helyeken ,megkérdezik mi a hobbid,ha nem veszélyes hobbit mondasz akkor az előnyösebb(mert a veszélyesnél vannak balesetek és fizethetik az első 15 napot a tb-nél)

Ahol 2 kezű munkát kell csinálni ott kizáró ok ha túl okos vagy,túl okos dolgozó nem kell senkinek mert visszapofázik és beperel,míg a nem túl okosok húzzák az igát.

Én amondó vagyok ha van egy szakmád,szereted is csinálni és jól is csinálod akkor nincs félni valód a piacon,sőt talán még válogathatsz is,max csak tényleg az olyan helyekre nem jutsz majd be ahová a csókosokat veszik fel.

Igen Én voltam olyan interjún is ahol vagy 7 ember elött kellett felelnem mindenre és ott volt köztük aki az emberekre van kiélezve,szóval ha rossz hazudó vagy akkor azt tudni fogja(előfordulhat ilyen is)

Gyakorlatilag az olyan helyeken ahol szakma van ott elvárás hogy benne dolgoztál,és minél jobb legyél természetesen minimálért vagy fekete munkáért,mert ba***nak bejelenteni,ahol szakmák vannak ott van próbamunka,ha ott teljesítesz jól akárki is vagy akárhonnan jöttél akkor úgy is felvesznek.

2014. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ezeket eddig is tudtam, nincsenek felsővezető haverjaim, úgyhogy valahogy csinálni kéne ilyeneket. Bár az érdekbarátkozás elég megerőltető lehet, főleg ha semmi közös nincs bennetek, vagy rühelled az illetőt.
2014. máj. 28. 12:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól értem?Csókos akarsz lenni? :)

Ha gondolod adhatok egykét tippet melókereséssel kapcsolatban.

2014. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok csókos lenni, csak életben akarok maradni.

A tippek jól jönnének, hátha mond valaki valami újat.

2014. máj. 28. 12:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom a frissdiplomas.hu-t, szerintem nekem segített, illetve a hvgallasborze.hu-t. Én ki is mentem a börzére, beültem pár előadásra amit HR-esek tartottak és szerintem nagyon hasznosak.
2014. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem mondhatnám magamról hogy csókos vagyok sose voltam az inkább a munkám után bíráljanak el hogy mit végzek na nyalni egy munkahelyért az nem én vagyok de körülöttem nyalnak nagyon sokan!!!
2014. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezeket próbáltad-e, de én ismerősöktől hallottam ezeket (ha hallottál róluk, akkor bocs):

-profibb igazolványkép jellegű fotó - hoszteszkedést meg D-s mellű csajokat kereső állásokat kivéve ezek jobban mennek, mint a mindennapokban fotózott, majd onnan kivágott képek (a legjobb ismerős szerint a fehér háttér és vmi nem túl sportos ruha, és nem árt, ha nem olvad bele a háttérbe, kiv. ha az ember nagyon presztízsállást pályáz meg vmi komolyabb cégnél, oda fontos a fehlr ing / blúz)

-az e-mail cím legyen megbízható szolgáltatónál, és lehetőleg a neved legyen, mert az profibbnak hat (tehát nem johnnyboy21 és nem freemail

-nem árt, ha az ember kicsit átszerkeszti az önéletrajzot attól függően, hova küldi - pl. egy nagyon kreatív céghez lehet színesebbet adni, a cég profiljához képest lehet változtatni a hobbikon... persze nem érdemes szakértelmet igénylő dolgokat bekamuzni, de pl. egy dinamikusabb helyre mehet a társasági élet, a természetjárás, a sport az olvasgatás meg a keresztrejtvényfejtés helyett, egy kulturálisabb (és nem annyira dinamikus) álláshoz meg mehetnek az utóbbiak - érdemes olyasmiket beírni, amit a kutya nem tud utána ellenőrizni, hogy tényleg a hobbid-e

-gyakorlati résznél lehet kozmetikázni (ismerősöm mondta, hogy tanár felügyelete alatt volt vmi egyetemi gyakorlata, ahol több társával közösen dolgoztak vmin, ide, mivel nem volt elnök, simán be lehetett írni, hogy társelnök... szóval ilyesmire gondolok)

-ha nincs nyelvvizsgád, de beszéled vmelyik idegen nyelvet tűrhető szinten, azt is érdemes beírni

-hobbihoz ne írja az ember a bélyeggyűjtést :D (ezt nekem mondták, nem értem, miért asszociálna a lakásra felmenésre ki is egy nő életrajzából, de kihúztam)

-a bizonyos témakörök közé nyugodtan lehet tenni elválasztóm elemet, persze nem az ilyen fodros-bodros virágos vonalakra gondoltam, hanem vmi visszafogottabbra... ez olyan szépen tagolja a szöveget, hogy automatikusan ráirányítja a HR-es szemét a többi átlag között

-nem árt több nyelven elküldeni az önéletrajzot, ha az adott nyelven felsőfokon beszélsz, és kell az álláshoz nyelvtudás

-az ésszerűség határán belül minden olyan tevékenységet érdemes beleírni, ami szted mutatja, hogy jó vagy az állásra (pl. önkénteskedés, iskolai / területi rendezvények szervezése stb. - de pl. addig ne menjünk el, hogy a saját családi rendezvényeink lebonyolítását belevesszük, mert az röhejes - utóbbit konkrétan a gyakorlatos helyemen hallottam a főnöktől)

-kreatívabb állásnál vagy olyan helyen, ahol úgy tűnik, hogy barátságos, otthonos hangulat van, nem feltétlenül ezt a vázlatpontos amerikai stílusú önéletrajzot kell beadni, oda jobb a mesélősebb, ami megmutatja a személyiségünket

2014. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezek nagy részét ismertem, illetve simerem az ellenérveket is:


-ne legyen fotód, mert előítéletre ad alapot

-ne legyen semmilyen kép, mert azt sugallja hogy nincs mivel kitölteni az önéletrajzot

-ne legyen több verziós önéletrajz, mert ha közvetítőhöz küldöd, akkor nem tudják melyik az igazi éned = kuka

-ne legyen több nyelvű önéletrajz mert macerás. ahová angol tudás kell, ne küldj magyart

-ne legyen sablonos az önéletrajz, ezzel tűnsz ki


Ugyanezekre az érvekre tudok kapásból ellenérveke tis, tehát ez valójában az adott HR-es személyes ízlésén múlik.

2014. máj. 29. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenre lehet kifogást,ellenérvet találni.Ha dolgozni akarsz úgy is mész és keresel melót! Nem kell túl bonyolítani! :)

Ha jó szakember vagy akkor nincs szükség semmi hazugságra,akkor nyugodtan alapozhatsz a szaktudásodra,de ha nem vagy jó szakember akkor hazudhatsz,de az csak ideiglenes megoldás,mert 3 hónap után leépítenek ha nem úgy végzed a dolgod ahogy kéne.

2014. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!