Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El lehet így kezdeni az...

El lehet így kezdeni az életet? Lent.

Figyelt kérdés
18 évesen érettségivel szeretnék új életet kezdeni Budapesten. Találnék ott olyan munkát pályakezdőként, amivel el tudom magam tartani és egy társalbérletet is tudnék fizetni? Van erre esélyem "aki mer, az nyer" alapon? Érdemes megpróbálni?

2014. jún. 8. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érettségivel mégis milyen pályát szeretnél kezdeni? Semmi szakmád nincs, nem értesz semmihez, legfeljebb betanított munkás lehetnél, arra pedig nem lehet életet alapozni.

Tanulj még, legalább valami szakmát szerezz, mert mehetsz a levesbe 18 évesen közmunkásnak, nagyon nagy eredmény ...

2014. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abból indulok ki, hogy ott a ok diplomás, a szakmát szerzett ember, de nem tud elhelyezkedni vele.
2014. jún. 8. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha valaki közgazdász, vagy valami más, amiből végtelen + 1 van, az nyilván nem tud dolgozni. Érdekes módon én munkanélküli orvosról, mérnökről, gyógyszerészről, tanárról még nem hallottam, persze nem csak ezeknek van értelme, értéke, de ezekkel a legkönnyebb munkát találni, már csak ha az egyetemi, főiskolai végzettséget nézzük. Rengeteg szakmával lehet dolgozni, csak tényleg olyat kell tanulni, amivel el is lehet helyezkedni, mert nem kell ezeregyedik közgazdász, vagy bölcsész, vagy kommunikáció szakos valaki.
2014. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség fogni magad és elmenni egy ismeretlen terepre, közben meg feléled az addigi spórolt pénzed is. Nem olyan könnyű munkát találni, pláne ha semmi tapasztalatod nincs... Csinálj meg egy OKJ-t ami kell, aztán ugorj fejest ilyenekbe.
2014. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet ezekből kiindulni hogy "diplomás se talál munkát"... csak nem mindegy milyen diploma, hol keres, ha egyáltalán keres.


Pl nézhetem azt, hogy kezdő építészként nem fogom megváltani a világot, nem is biztos hogy tervező irodába kerülök, viszont van 10 féle irány amin el tudok indulni, és felvesznek irodai munkára.


Míg mondjuk érettségivel, semmi szakmával tényleg kb max gyárba mehetsz minimálbérért.

2014. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
albérletbe max olyan lakásba tudsz menni ahol rajtad kivul van még 5-8 ember
2014. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Abból indulok ki, hogy van rengeteg szakmát szerzett ember, legyen az szakmunkás végzettség valamilyen irányban, okj-s képzés, vagy diploma. Sokan vannak, akiknek csak olyan munkát sikerült találniuk, aminek semmi köze a végzettségükhöz. ilyen alapon bárkit felvehetnek, ha megvan a minimális szint.

Az nem zavar, ha többen vagyunk a lakásban.

2014. jún. 9. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen legyen egy induló tőkéd a munkakeresés és az első fizetés közötti időre.
2014. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!