Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek érdemes felhívnom...

Szerintetek érdemes felhívnom az esetleges munkaadóm?

Figyelt kérdés

Diákmunkára jelentkeztem tegnap (CV-t kellett küldeni, diákszövetkezetnek), de még nem kaptam visszajelzést.

Arra gondoltam, hogy felhívom a diákszervezetnél a munka hirdetőjét, hogy megérdeklődjem, van-e esélyem, vagy, hogy mikor lesz személyes interjú stb. Nagyon, nagyon fontos, hogy legyen munkám, és ez a meló szuper. A tanulmányaim nem ilyen irányúak, viszont tapasztalatom sok van ezen a területen.

Egyszer azt olvastam, hogy lehet érdeklődni, mert látszik az elszántság, máshol meg azt, hogy ne nyomuljak. Szerintetek? Attól félek, hogy ilyenkor a sok jelentkező (most jönnek a középiskolások...) között eltűnök.


2014. jún. 13. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel mindannyian különbözőek vagyunk, ezért különböző viselkedés lehet az elvárt különböző helyeken. Egy nap után telefonálni szerintem kimeríti a pofátlanság fogalmát, de egy hét után érdeklődni szerintem normális.
2014. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem személyesen adtad le az önéletrajzod, hanem mondjuk mailen küldted, nyugodtan hívd fel őket, megkapták-e. Ez se nem pofátlan, se nem türelmetlen, de legalább az lejön belőle, hogy utánanézel a dolgaidnak, és ebből kifolyólag az is, hogy akarsz is melózni.
2014. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, de a diákmunka elég külön világ. Ha nem hívnak 1-2 napon belül találtak valaki jobbat vagy már betelt mire elküldted az önéletrajzod. Legtöbbször aznap visszajeleznek emailen vagy telefonon, de volt olyan munkám, ahol kicsit több, mint 1 hét volt mire hívtak. Szerintem ne keresd őket, általában amúgy is igen terheltek a szövetkezeteknél, volt olyan, hogy érdeklődött valaki, hogy mennyi időre tudnám vállalni a munkát, feltettem egy kérdést és már ott éreztem, hogy csak akarja már hívni a következőt...


Szerintem felesleges telefonálni, ha megfelelsz keresnek, ha nem akkor meg úgy is mindegy.

2014. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapból nem vagyok nyomulós, csak ennél ideálisabb munkát nem fogok találni, és jönnek a gimisek... 3 éve így járok, hogy én még vizsgázok, és mire van időm bemenni az irodába, már mosolyogva közlik, hogy sajnos betelt minden.

Most viszont muszáj pénzt keresnem, és ez egy igazi joker... Szerintem nagyon udvariasan megkérdezem, hogy megkapták-e az önéletrajzom, mert így legalább a lelkem nyugodt, hogy mindent megtettem. Ha valaki még leakarna beszélni, csak nyugodtan, hátha igazatok van, és a megérzésem nem jó. :)

2014. jún. 13. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, próba cseresznye. Mondjuk ha szakirányú tanulmányok kellenek nem a gimisek lesznek azok, akik elveszik előled a munkát...:D

Írj majd, hogy hogyan döntöttél.

2014. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felhívtam...ki van kapcsolva! Ezt akkor jelnek veszem...:D

Majd jövőhéten próbálkozok. (vendéglátós terület érdekli őket, abból meg sok az okj-s, meg szakközepes...) Viszont nekem van egy csomó tapasztalatom, eü kiskönyvem, erkölcsim, minden ami kell. És hát roppant elszánt vagyok...:D

2014. jún. 13. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd szurkolok:) Bezzeg engem az összes ilyenre behívnak, de a szakmai melókra és amihez van tapasztalatom szinte sosem...
2014. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!