Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki szállodában dolgozik és...

Aki szállodában dolgozik és recepciós, leírná a véleményét a munkáról?

Figyelt kérdés

Januárban fogok diplomázni és szállodába szeretnék menni dolgozni. A gyakorlatomat is egy 4 csillagos szállodában fogom tölteni. Tudom, hogy recepciósként kell kezdeni, de milyen a szállodai hierarchia? Mennyire könnyű fejlődni? Mennyi idő egy szint átlépése? Milyen irányokba lehet elmenni? ÉRtékesítés, wellness menedszer stb.? Valaki van, aki már feljebb lépett, akár egyet akár többet és, hogy mennyire nehéz ez? Fizetés, hogy alakul egy kezdő recepciósnak és a későbbiekben?

Előre is köszönöm!



2014. jún. 21. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en reciskent is dolgoztam eleg sokat. Ami feltetlenül kell az a vegtelen türelem es nyugodtsag. :)

Elörelepes szallodatol függ, ahol en vagyok ott szerintem eleg nehez, engem masfel ev kiemelkedö munka ( ez most nem önfenyezes :) ), harom het hiszti ( szo szerint hisztizni kellett erte), plusz a menedzsment egy reszenek hathatos tamogatasa mellett kerültem at az eretkesitesre, de ugy, hogy meg mindig elvarjak, hogy segitsek a recin. Na ez most nalunk igy van, mashol biztos mashogy.

De hogy ne ijesszelek meg, en szerettem a recepciot, csak masfel e utan mar nem volt kihivas benne.

Fizetesröl nem tudok nyilatkozni, egyszer palyaztam csak Magyarorszagon, az mar 6 eve volt. Akkor adtak volna netto 90et.

A hierarchia nagyban függ a hotel meretetöl. Minel kisebb a szalloda, annal jobban összemosodnak a feladatok. De alapbol a recis felett all az FO Manager, az esetleges asszisztenseivel, felettük meg a a general manager.

2014. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat! :)
2014. jún. 21. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!