Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségivel, két felsőfokú...

Érettségivel, két felsőfokú nyelvvizsgával van bármi esélyem egy normális állást találni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, és nem akarok egyetemre menni. A gimi kikészített lelkileg, és nincs semmilyen vágyam karrierre. Sokkal jobban illik hozzám a háziasszony szerep, és azt szeretném csinálni, de arra nincs lehetőség. Nekem is kell dolgoznom valamit, ami nincs is ellenemre, csak nem szeretnék 3+ évet egyetemen eltölteni, és rengeteg pénzt kiadni a tanulásra. Nem is engedhetem meg magamnak, hogy félévente 150 ezer forintot adjak ki. Nem vagyunk valami gazdagok.

Viszonylag jól tanulok, elég jók a jegyeim. Angolból idén előrehozottan le is érettségiztem 5-ösre. A szóbelin maximum pontot kaptam :) Németből is le fogok érettségizni, és megcsinálom a felsőfokú nyelvvizsgát mindkettőből. Van egy ECDL vizsgám is.

Van bármi esélyem arra, hogy egyetemi végzettség nélkül találjak egy rendes állást? Nem kell hogy szuper állás legyen, csak fizessen rendesen, úgy hogy meg tudjunk élni belőle rendesen a párom fizetésével együtt.

Emellett csinálnék egy 1 éves OKJ-t is, munka mellett.


18/L



2014. jún. 23. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs semmi végzettséged, nem értesz semmihez és csak nyelvtudással nagyon nagy szerencse kell, hogy bárhová is felvegyenek, ami valószínűleg nem lesz (mármint szerencséd). Azt, hogy nem akarsz tanulni elfogadom, bár azt nem tudom akkor, hogy miért gimiben tanultál és nem szakközépben. OKJ mindenképp kell, anélkül nem fogsz munkát találni, ez szinte garantált.
2014. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 2 nyelvet felsöfokon beszélsz,akkor szerintem minél elöbb menj külföldre,abban kell gondolkozni,tuti hogy kapsz normális munkát,nem kevés pénzért.
2014. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem érettségi után jelentkezz OKJ-s képzésre, szakmát tanulni, mert szakma nélkül nem lehet normális munkát találni... én a helyedben tuti elvégeznék egy tolmácsoló, szakfordító, idegenvezető, logisztikus, mérlegképes könyvelői képzést, vagy valami hasonlót. 1-2 éves képzések, szakmád ad, ahol a nyelvtudásod is tudod kamatoztatni... szakma nélkül sok jót ne várj, mert a nyelvtudás már szinte alap minden munkahelyen és sok esetben elég közepes szintű nyelvtudás, amivel már lehet kommunikálni és felsőfokú szakképesítés... fordított esetben, képzetlen munkaerő magas szintű nyelvtudással már kevésbé versenyképes a piacon.
2014. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy érettségi után jelentkezek egy óvodai dajka képzésre (OKJ). És akkor esetleg majd dolgozhatnék nemzetiségi óvodában, mert tudok németül... Az OKJ alatt hol dolgozhatnék szerintetek? Rugalmas munkaidős állás kéne, hogy OKJ mellett is tudjam csinálni.
2014. jún. 23. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben érettségi után azonnal mennék külföldre 2 felsőfokú nyelvvizsgával..
2014. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az óvodában nem keresnek jól, meg inkább felsőfokú végzetteket vesznek fel. De ha mégis elvégeznéd azt az OKJ-t, elmehetnél külföldre babysitter-nek. Vagy Magyarországon belül is szoktak keresni külföldi családhoz olyat, aki elvan a gyerekkel.
2014. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennénk külföldre a párommal szívesen, de nincs rá pénzünk. Egy ismerősünk sem lakik külföldön, és az anyagiak sincsenek meg hozzá sajnos...
2014. jún. 25. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha államilag támogatott képzésre vesznek fel akkor nem kell fél évente 150 ezer forintot kiadnod. Én szakközépiskola után egy évig jártam főiskolára, utána otthagytam, mert jaj nem akarom, nincs kedvem "meg egyébként is" stb.


Eltelt 5 év, és most mégis jelentkezek egyetemre,mert az érettségimmel, habár nekem szerencsére van munkám, semmilyen előrelépési lehetőségem nincs. Pont annyit keresek ami el is megy a megélhetésre, ez így nem élet. :/


És attól még nem tartom magam karrieristának, hogy nem szeretném számolgatni minden hónapban, minden nap, hogy miből-mit fizetek ki éppen.


És én még mindig szerencsésnek tartom magamat, mert irodában helyezkedtem el (hála annak,hogy szakközépbe jártam és nem gimibe). De sok olyan volt középiskolai osztálytársam van aki nem tanult tovább az érettségi után, és egyébként a középiskolai "szak" sem hatotta meg (informatika-angol szakcsoport). Hát sajnos többen gyárakban dolgoznak, de van aki BKV ellenőr. Szerinted milyen lehet 10+ órákat gyártósor mellett dolgozni?


Én tényleg azt tudom tanácsolni, hogy ha egy kaktusz iq szintjénél valamivel magasabban állsz, akkor találd ki a következő egy évben, hogy mi az ami érdekel téged, miben tudod elképzelni magadat és mindenképp jelentkezz valamelyik felsőoktatási intézménybe.


24N

2014. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nincs szakvégzettséged, akkor 1 OKJ tanfolyamot végezz el hogy szakmád legyen, mert sima érettségi nem elég.
2014. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!