Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenféleképp le kell dolgozn...

Mindenféleképp le kell dolgoznom a lemondási időt, ami két hónap? Határozott idejű közalkalmazotti jogviszonyomat szeretném megszüntetni, ugyanis kaptam egy kedvezőbb ajánlatot.

Figyelt kérdés
Már beadtam a felmondásom ( de a megszüntető papírokat még nem írtam alá), azonban egy ismerősöm szólt, hogy határozott idejű közalkalmazotti szerződést nem lehet lemondással megszüntetni, és nem vagyok köteles 2 hónapot ledolgozni. És írjak azonnali hatállyal egy felmondást, ami felülírja az előző szolgálati lapomat. Valaki tud ebben az ügyben konkrétumokat mondani?

2014. jún. 23. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy működik, csak leírom, amit tapasztaltam. Hivatalban dolgozok, de nem közalkalmazottként. A lényeg, hogy van egy kolléganőm, aki felmondott, majd közölték vele, hogy 2 hónapot le kell dolgoznia, amit főleg a választásokkal indokoltak és le is dolgozta. Nem tudom egyébként lenne-e kibújó alóla, de ő így járt.
2014. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha határozott idejű a munkaszerződések,akkor semmi más teendőd nincs, mint úgy végezni a munkádat, hogy az Nekik ne tetszen, ugyanis a tőrvény azt mondja, ha részükről megszüntetik a munkaviszonyodat, akkor is kötelesek kifizetni a szerződésben meghatározott időre a fizetésedet! Kérdezz meg ez ügyben egy munkaügyi jogászt is! kb. 10.000Ft-ért ellátnak szakmai tanáccsal! Ha gondolod tudok javasolni egyet, aki Nekem is megnyerte a munkaügyi peremet!
2014. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Le kell dolgozni, hacsak nem engednek ki közös megegyezéssel korábban.
2014. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült végül közös megegyezéssel elválnunk, 2 hónap helyett, 1 hónappal.
2014. jún. 30. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!