Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lenyúlják a véleményem,...

Lenyúlják a véleményem, ötletem, poénom a munkahelyen. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Járt már úgy valaki közületek, hogy valakinek mondott négyszemközt valamit (poén, ötlet, vélemény stb.) és ő azt hangosan a többieknek úgy adta elő, mintha a sajátja lenne? Mit lehet ez ellen tenni?

#poénlopás
2014. jún. 23. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A főnököm folyamatosan ezt csinálja, "megcsináltam" "megoldottam" és társai, miközben köze nem volt hozzá az egész munka rámhárult, egész nap nem csinál semmit és folyamatosan panaszkodik mennyi baja van kérdem én akkor én mit mondjak, ha 2-3 ember helyett is dogozok főleg miatta...nem tudok mit csinálni, benyelem...
2014. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Velem is volt, de ne foglalkozz vele te tudod hogy az a te poénod és kész ö pedig csak egy lopos ember mivel nincs neki képzelö ereje ezért mástol másol mindent nem kell vele foglalkozni inkább dolgozzál.
2014. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fish1 ***** válasza:
Félrehívnám 2 percre és megkérdezném, hogy miért adja úgy elő, mintha az ő ötlete lenne, holott nem is az.
2014. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Azt lehet tenni, hogy szép csöndben keresel egy másik melóhelyet, vagy pedig négyszemközt soha senkinek nem mondasz el semmit.
2014. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Többször is volt ilyen, több emberrel is de igen hamar leszoktak róla.


Ha neki van pofája ehhez, akkor én se fogom vissza magam.


Akkor, ott, abban a pillanatban rá is sütöm a dolgot, és rommá alázom nyilvánosan mindenki előtt.


"Ne menőzzél már, pontagyú, ezt is én mondtam ...

Ezt a poént ismertem, - én mondtam 3 perce...

vagy ha kicsit másképp mond valamit: Idézni csak pontosan, és másképp mondtam!

Van önálló gondolatod is, vagy most direkt ilyen diktafon üzemmódban vagy, hogy visszamondod amit mondtam? "


Ilyenek. Meg ami még eszembe jut. Bárkivel szemben!

2014. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit lehet tenni? Mindent csak nyilvánosan, értekezleten, a csapat előtt, vagy egyenesen a nagyfőnöknek. Négyszemközt semmit.
2014. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a poénjaimat nyúlták le a "barátok" állandóan, elsütöttem egyet rögtön hangosan más fele ugyanezt elmondta és akkor ő volt a vicces csávó... Én csak mosolyogtam rajta, és úgy vagyok, hogy a roh@dék akkor boldoguljon nélkülem, ha ennyire kihasznál és nem becsül. Nekem meg továbbra is megmard ez a "képességem" hogy jó poénokat mondok, ötleteket, terveket stb. de ő ezek után kitől nyúl? Ennyi... Roh@djon meg az ilyen f@ sszopó...
2014. jún. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a főnököm és nem mondhat az ember neki akármit. Már tényleg nem is merek előtte mondani semmit, mert mint a visszhang, megy tovább. Csak képzeljétek el, milyen úgy dolgozni, hogy nem mondhatsz semmiről egyéni véleményt. A sok elfojtás hosszú távon biztosan nem jó, csak hát mi a garancia, hogy máshol más lesz?! Ráadásul már egy másik kollegám is elkezdte velem ugyanezt játszani. Lehet bennem van a hiba?

1/7: Ez a "megcsináltam", "megoldottam" megy nálunk is :) Meg az "elrontottuk" az "elrontottam" helyett a főnök részéről :)

2014. jún. 24. 17:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen mindenkinek a véleményeket. Megpróbálom megfogadni és nem mondani előtte semmit, mégha nehéz is. Csak nem értem, mindenki látja ezt és miért mégis őt tartják jó fejnek??
2014. jún. 24. 17:45
 10/10 Fish1 ***** válasza:

Az a helyzet, hogyha hagyod magad és nem állsz ki magadért, akkor egyre jobban fogják csinálni, mert látják, hogy következmények nélkül megtehetik. Egy olyan embert nem fognak tisztelni, aki nem tiszteli saját magát és nem áll ki magáért és a véleményéért. Az elfojtás nem vezet jóra. Előbb-utóbb feltorlódik a sok negatívum és robbanni fogsz, az meg biztos nem fog jó fényt vetni rád.

Attól, hogy az egyik főnök, a másik nem, mindketten ugyanolyan érző emberi lények. Volt hasonló szitu az én munkahelyemen is és egy idő után változtattam az álláspontomon, ezáltal a főnök hozzáállása is megváltozott. És igaz a mondás, miszerint addig nem változik az emberek veled szembeni viselkedése, ameddig te nem változtatsz a viselkedéseden.

2014. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!