Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Zsidók, romák, melegek,...

Zsidók, romák, melegek, veletek volt már ilyen? Munkahelyi diszkrimináció - Létezik olyan állami/privát szervezet, ami megbünteti a cégeket munkahelyi diszkrimináció miatt? (Nem akarok perelni, csak bejelenteni egy céget. )

Figyelt kérdés

Volt már valakivel olyan, hogy diszkrimináció miatt lépett is az adott cég ellen?


Velem és a környezetemben már többször előfordult, és kezdem unni.

Szeretnék egy olyan országban élni, ahol nem alázhatják meg sértetlenül a munkáltatók az embereket.


Tehát van olyan szervezet, ami leteszteli őket, és ha történik szabálysértés, akkor bírságot szab ki rájuk?



2014. aug. 5. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem letesztelik őket. Be kell jelenteni, ami történt.
2014. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ombutsman
2014. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs felvételem/bizonyítékom róla, így a bejelentés/perelés tárgytalan.
2014. aug. 5. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Én nő vagyok, minket is nyugodtan felsorolhattál volna oda, akiket diszkrimináció ér. Egyetemen volt egy szigorlatom, ahol megjegyzést tett a testemre az egyik vizsgáztató, és a rektornál panaszt tettem. ügy lett belőle, végre beszéltek a felsőoktatásban folyó szexuális zaklatásokról, amik a diákjainkat érik (akkor már ott tanítottam a phd-m mellett), és az országos akármi elé is odakerült az ügy:)
2014. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a helyzet, hogy manapság egyik csoportba sem kell tartoznod ahhoz, hogy diszkrimináljanak vagy megalázzák az embert. Mivel munkaerőből van több ezért a munkások teljesen kiszolgáltatottá váltak a munkaadó felé. Akik ezzel igen gyakran vissza is élnek. Elég ha az életkor, nem vagy szimplán a szimpátia hiánya miatt nem kedvel a munkaadó.

Fel lehet jelenteni őket, de tapasztalatom szerint nem sokra megy vele az ember. Külföldi vezetőséggel rendelkező cégeknél némileg jobb a helyzet.

2014. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, engem egy külső független szervezet érdekelt volna.
2014. aug. 6. 05:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság, ahogyan az előző helyesen írta.

Itt van még egy hasznos cím:


[link]

2014. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az utolsó két válasz nagyon hasznos volt, erre gondoltam.


Felveszem a kapcsolatot velük, ha ők nem is tudnak segíteni, tanácsot biztosan kapok.

2014. aug. 6. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd hogy csak az általad felsoroltakat bántják így!
2014. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!