Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondjak fel? Vagy hogyan...

Mondjak fel? Vagy hogyan oldjam meg a munkahelyen a főnökeimmel a már több mint egy éve tartó feszült légkör okozta állandó frusztrációt kiváltó okokat?

Figyelt kérdés
Egy alapítványnál dolgozom, 29 éves férfi vagyok. A munkatársaim közül egyedül én vagyok férfi, a vezetőségben ül pár sorstársam. A munkahelyemen a kollégináim állandóan marnak. Ha elküldök egy doksit, visszaigazolják, hogy minden oké... Majd pár hét múlva habzó szájjal kérik rajtam számon... Elküldöm ismét, mellette a visszaigazolásukat, hogy előzőleg már elfogadták... De ezekre választ sem kapok. Ha egy számlát a lapon fektetve másolok le, nem fogadják el... Lenézően közlik, hogy csináljam újra. Ha valami probléma van, már panaszkodnak, hogy az agyukra megyek. Undorral és gyomorideggel megyek dolgozni. De családom van, 3 hónapos kislányom. Nem pattoghatok. Mit csináljak? Szóljak a nagyfőnöknek,hogy üljünk le és beszéljük meg? Nem tudok válogatni a melók közt, ráadásul a pénz a nagy átlagon kicsit feljebb van.

2014. aug. 6. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van egy nagyon köcsög kollégám, állandóan beszól valamit, már nagyon unom. Mivel hatni nem tudok rá, más lehetőség nincs, mint hogy váltani fogok. Már javában megy a munkakeresés.
2014. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
át tudom érezni. A feleségem nem tud erről, nem akarom, hogy izguljon. Ő ne gondolkozzon ezen, csak a babával. Szóval fura lenne ha másik munkahelyem lenne. Meg hát nem kis meló új munkát nézni. . . Tanácstalan vagyok, azért is kérem a véleményetek, amit így előre is köszönök
2014. aug. 6. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fenyeget emiatt az elbocsátás, próbáld tisztázni a helyzetet a főnök segítségével. Ha nem javul a dolog, szép csöndesen keresgélj másik munkát, ebbe tönkre fogsz menni idegileg.

A problémákat pedig meg lehet beszélni a feleségeddel, akkor is, ha neki ott van a kisbaba. Elvégre egy pár vagytok, közös az életetek. Ebbe a bajok is beletartoznak, és már azzal megkönnyebbülsz, ha elmondod neki, és ő biztat egy kicsit. :)

2014. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bármennyire nehéz, ez egy nagyszerű lehetőség, hogy begyakorold az ilyen típusú emberekkel való kommunikációt. Ugyanis ilyen emberek mindenhol vannak. Passzívak, önzők, manipulatívak, érdekemberek... Kevés az őszinte lélek. Ne add fel, próbáld meg tisztázni a helyzeteket higgadtan! Ha nem megy másképp, és van bizalmad felé, vond be a főnököt. Tanulj meg "asszertíven" viselkedni, érdemes tanfolyamra is elmenni...
2014. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!