Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok csinálni?

Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Interneten rendeltem egy szoknyát, ami nem jött meg. Írtam az eladónak, hogy ez felháborító, mire ő visszaírt hogy ő pedig postázta, nem az ő sara.


Mivel sokat szoktam rendelni elgondolkoztam, hogy mi történhetett.

A postás mindig belegyömöszöli a rendelt árut, úgy hogy félig kilóg a postaládából.


Na most arra jutottam, hogy valószínűleg megérkezett, amit rendeltem, viszont megint ugyanez történt és több mint valószínű kilopták a ruhámat a postaládából, ami nem túl nehéz feladat, hiszen a fele úgyis mindig ki szokott lógni.


A kérdés az, hogy mit tudok csinálni?

Reklamálhatok a postán?

Mert szerintem ez nem munkavégzés, hogy ha valami nem fér be a postaládába azért belegyömöszölöm úgy, hogy a fele kilóg, ahelyett hogy raknék bele egy lapot, hogy a nagy postán át lehet venni.


Kártérítésben reménykedhetek? Mert szerintem ez felelőtlen munkavégzésre vall és nem kevés összegről van szó.



2014. aug. 11. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a csomagot csak átvétel igazolásával lehet kézbesíteni, kérdezd meg a feladót, hogy milyen számon vette át tőle a posta.

Ezzel a számmal kerestesd meg a postán a csomagot.

2014. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az eladónak kell tudni bizonyítania, hogy elküldte neked, ha ezt nem teszi meg, feljelenthető


keresse ő a postán

2014. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha nem könyvelt küldeményként(ajánlott) vagy csomagként adják fel gyakorlatilag nem tehetsz semmit.


Panaszt éppenséggel tehetsz, de sokkal egyszerűbb, ha fogsz egy fehér papírt és szépen ráírod olvashatóan nagy betűvel, hogy Tisztelt Kézbesítő! Arra kérem, Önt, hogy amennyiben nevemre nagyalakú küldemény érkezik és nem biztosítható a levélszekrényben a biztonságos elhelyezése (kilóg) kérem jöjjön fel vele, ha pedig nem vagyok itthon hagyjon róla értesítőt! Köszönettel xy! Majd ezt kiragasztod a ládára.


Ha ezek után is kilógó küldeményeket találsz a ládádban, akkor tegyél írásban panaszt!

2014. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!