Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másnak is ilyen nehéz volt a...

Másnak is ilyen nehéz volt a munkavállalás elején? L/20

Figyelt kérdés
2 hónapja végeztem a sulival, azóta csak itthon vagyok. Már szégyenlem eléggé, hogy még mindig nincs munkám. Szoktam nézegetni álláshirdetéseket, de annyira félek, hogy majd nem fog menni meg nem szeretnek majd a munkahelyen.. stb

2014. aug. 11. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ezzel rengetegen vagyunk így, én majdnem másfél évig kerestem munkát, mire kaptam (normálisat, ahol be is jelentettek, és emberszámba vettek!) majd egy évvel később kezdtem az egészet előlről. De bele kell fogni, és tenni kell amit kell. Bejutni a nehéz, utána már a többi megy magától. 24N
2014. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 4 hónap alatt találtam meg életem első munkahelyét.

Úgy nem fog menni, hogy "szoktam nézegetni álláshirdetéseket".

A napi rutinnak kéne lennie annak, hogy elolvasod a nálatok legnépszerűbb napilapban az álláshirdetéseket, bújod a netet álláshirdetések miatt. Minden ismerősnek elmondod, hogy munkát keresel, szóljanak, ha tudnak valamit. Fb-ra is kiírhatod, hogy x végzettséged van, ezzel keresel munkát, szóljon, aki tud valamit.

Jelentkezz be a helyi munkaügyi központba, ott is tudnak ajánlani, plusz a pályakezdők után jár támogatás, tehát sok cég direkt ott keres új munkaerőt.

Azzal még nem kell foglalkoznod, hogy vajon fognak-e szeretni a munkahelyen, stb. Előbb kell egy munkahely!

2014. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobban teszed, ha nem csak olvasgatod az álláshirdetéseket, hanem elmész a cégekhez ahol tudod, hogy hasonló végzettségű embereket foglalkoztatnak. Ott érdeklődni kell és előfordul hogy felvesznek így, kvázi az utcáról.


Anno én így kerestem állást és az első helyre fel is vettek ahova bementem (tény, hogy én diplomás vagyok, de annyira nekünk sincs elárasztva munkalehetőséggel a net).

2014. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is nagyon féltem az elején, hogy nem fogok tudni elég jól teljesíteni...azóta elég sok dicséretet kaptam, tényleg jól teljesítek...a kollégáim nagyon jó fejek...most is a munkahelyen ülök :) ...szóval nem kell ettől parázni, mert a végén bevonzod a rosszat...neked is összejön ha szeretnéd...


milyen szakmát végeztél?

2014. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

így nem is lesz munkád. több energiát kell belefektetned.


ha kell tanács, keress privátban.

2014. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezt megelőzve és fősuli mellett tanfolyamra jártam, ami piacképes, ha esetleg a diplomával húzódna a dolog
2014. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Munkahelyre nem azért járunk, mert ott szeretnek, hanem mert fizetést kapunk. Ha jó a légkör, az csak hab a tortán!
2014. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már rossz a hozzáállásod..

minden munkát meg kell pályázni ami adódik, nem kell semmi miatt aggódni. Mi történhet: abszolút nem válaszolnak, elutasítanak e-mailben, vagy behívnak mert bekerültél az x-be. A HR.es is dolgozni jár be, neki az a dolga hogy kiszűrje a potenciális munkatársakat. Minél több interjún részt veszel annál jobban fog menni, tudni fogod mire mit válaszolj.

nekem is sok volt, sok felesleges felutazás, külföldremenetel, sok kudarc... de egyszer csak összejött. Jó a fizum, bejelentenek, mehetek nyaralni, fizeti a bejárást es van víz a portan.. ezek extra dolgok sajnos manapság.

úgyhogy jó helyem van, persze nem könnyű de csinálni kell... 2 évig voltam otthon suli után,, közben sok alkalmi melóm volt, de semmi komoly es hosszútávú.


kitartást neked, az nagyon fontos.. és önbizalmat, mert nekik van szükségük rád ;)

2014. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Apróhirdetések, ismerősök, helyi sajtó, kapcsolatok megmozgatása napi szinten. Én anno a telefonkönyvet is felcsptam, kinéztem a cégeket és a motivációs levelet az ő profiljukhoz igazítottam, természetesen a CV tartalmával együtt. Rengeteg interjún voltam, 10 hónap után kaptam normális munkát.
2014. aug. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!