Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » KÖZMUNAK Ha nincs vizsgám...

KÖZMUNAK Ha nincs vizsgám motoros fűkaszárol, akkor engem szabályosan küldenek ki dolgozni vele minden nap?

Figyelt kérdés
3 hónapja behívtak közmunkára és már nagyon elegem van belőle hogy minden munkanap vágnom kell a füvet. Úgy hallotam ha nincs róla vizsgám akor nem szabad használnom. Ha ez igaz akor én tudok tenni valamit hogy ne keljen fűkaszáznom, de ne is rugjanak ki?

2014. aug. 11. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor ha nincs belőle vizsgám én sem tilitolizhatom a fűnyírót a kertben?
2014. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De tilitolizhatod. Magáncélú felhasználásra teljesen más szabályok vonatkoznak mint munkavállalói keretek között munkavégzéshez. És a kisgépek közé beletartozik a fűnyíró és a fűkasza is.
2014. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem sok mindent tehetsz. Nekem nincs targoncára papírom mégis autodidakta módon meg kellett tanulnom és használnom is kellett egy gyárban... szóval.. A vicc, hogy bizonyos okok miatt nem is kaphatnék rá papírt.
2014. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem a te felelősséged, hanem a munkáltató-é, hogy betartsa a biztonságos munkavégzésre vonatkozó előírásokat.Te tudhatsz róla,hogy elvileg a kisgépek kezeléséhez kell tanfolyam, vizsga...viszont a munkáltatónak kötelező erről tudnia. Elvileg a munkáltatónak kell megtiltania a "mezei" munkavállalók számára az olyan eszközök használatát amihez tanfolyam, vizsga szükséges. Amennyiben ez nem történik meg, ellenőrzés során a munkaadót veszik elő.
2014. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sándor G ***** válasza:

Elméletileg kisgépekkel végzett munkához, így a fűkasza fűnyíró stb. Szükséges a kisgépkezelői papír, és a hozzátartozó gépkez.i érvényes jogosítvány.

Egy cégnél vállalkozásnál, bizonyosan előveszik, megbüntetik a munkáltatót, ha mindenféle papír, végzettség nélkül ilyen fajta munkát végezted veled, ellenőrzés során.

A közmunka az ökinél, vízügynél, iskolánál, stb. az egészen más kategória. Ott a munkáltató dönti el, hogy te alkalmas vagy-e az adott feladatra, és a kezedbe adja a gépet, elvégezteti a szükséges, fontos,/nyári munkákat,/akkor is ha csak egy sima asztalos, netán villanyszerelő, vagy festő vagy.

Ráadásul nem kell semmiféle kezelői papír, ha a fönőköd megengedi, és megbizik benned, úgy ítéli meg hogy te azt az adott munkát akár rövidnadrágban is eltudod végezni, mégpedig biztonságosan, akkor vághatod a fűvet, tavasztól őszig, senki nem fog bele kötni.

Munkaügyi felügyelőségtől sem kell tartanod, mert itt mások a szabályok, a közmunkás bármikor bármire bevethető, és mindenféle munka elvégeztethető velük.

Én pl. egy iskolában vagyok karbantartó, festést-mázolást csiszolást, glettelést, Wc. Javítást, +fűnyírást, kerítést, és szinte mindent el kell végeznem, amit ki van adva, Aug. 20,-ig, készre.

Igaz én min,bért kapok, a kliknél vagyok, mint szakmunkás.

2014. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hülye kérdés kiírásából van papírod?
2015. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!