Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljunk ezzel a csajjal?

Mit csináljunk ezzel a csajjal?

Figyelt kérdés
Jelenleg diákmunkában dolgozom megyeszékhelyen, ahol mezőgazdasági munkát végzek. Az a helyzet, hogy van egy csaj, aki már az első alkalommal nem volt szimpatikus senkinek. Ez a csaj egy debella, aki az elmondása szerint 64-es iq-val rendelkezik, mellette beszédhibás, de nem is ez a legnagyobb problémánk. A csaj sajnos már anyagi kárt is okozott a cégnek, mivel elvágta az öntözőcsövet kapával, ráadásul 6x. Tavaly egy másik csaj egyetlen vágást ejtett a csövön, de őt azonnal elbocsájtották. De ezt a debella csajt meg nem, annak ellenére nem rugták ki. Amikor a felettesek el akartak volna beszélgetni vele ezzel kapcsolatban, még neki állt feljebb. Ráadásul azt, hazudta az egyik felettesünknek, hogy mi összefogtunk ellene és letagadta, hogy kárt csinált. A másik zavaró dolog vele kapcsolatban, hogy nagyon igénytelen a külsejére. Büdös, mint a disznó, mert állítólag nem tisztálkodik és akkora hónaljkutyája van, hogy az már nagyon ízléstelen. Volt, olyan, hogy neki akart menni egy másik diáknak, aki éppen figyelmeztetni akarta volna azzal kapcsolatban, ha kárt csinál, jelezze valamelyik munkatársnak. A többiek nekem panaszkodtak ma, hogy már tartanak rendesen a csajtól, bár velem néha szokott beszélgetni és engem még sose bántott. Úgy gondolom, hogy most már valamit tennem, kell még mielőtt nagyon elmérgesedik a helyzet és akkor végleg kirúgják. Valamint szeretném meggyőzni őt észérvekkel, hogy kicsit adjon a külsejére is. Ha valaki tud nekem adni, hasznos tanácsokat azzal kapcsolatban, hogy hogyan vegyem rá ezekre, nagyon megköszönném. Üdv.
2014. aug. 15. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbálj meg vele beszélgetni. Szerintem mások ne nagyon szóljanak neki mert ha velük csúnyán viselkedik, akkor nem hiszem, hogy hallgatna rájuk csak rosszabb lenne. Igazából az a kérdés, hogy mennyire értelmes a lány mert igazából, ha mérges, dügös és elégedett a dolgaival, nem veszi észre a problémát akkor mondhatsz neki bármit. Az, hogy beszédhibás vagy esetleg kevésbé tanult, vagy túlsúlyos még nem kéne, hogy probléma legyen, mármint nem ez az oka a viselkedésének. Szerintem az elég kéne, hogy legyen, hogy kirúghatják a munkahelyéről. Ha ezt nem érti meg akkor kár erkölcsi dolgokról, tiszteletről beszélgetni vele. Oda kéne figyelnie a munkájára, hogy ne kárt hanem profitot termeljen és előfordul, ezzel nincs is baj, hogy valaki hibázik, de ilyenkor a minimum, hogy beismeri a hibát és megpróbál javítani rajta. Mondjuk szerintem nem is nagyon érdekli a munkája... Magyarázd el neki ezeket és, hogy nem kell puszipajtásnak lenni a kollégákkal, de a minimumot meg kell adni. Nem beszélhet másokkal csúnyán, lekezelően és az ápoltsága is fontos. Előfordulhat, hogy úgy érzi mások bántják őt és ő csak önvédelemből ilyen (ha nem is igaz). Esetleg próbálj rá hatni, hogy ha odafigyelne a munkájára és magára, rendesen tisztálkodna, ápolt lenne akkor nem "szólnának be neki". Az ápolt, tiszta, egészséges külső és a normális bánásmód az alap szerintem. Legyen kedvesebb másokkal és legyen őszinte, ne legyen érdektelen. Bár előfordulhat ha nem javul a helyzet, hogy tényleg az lenne a jobb, ha kirúgnák...
2014. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hozzátok a pálinkát, a késeket, a fazekakat, a pörzsölőt, a kolbásztöltőt, stb. stb., és csapjatok egy jó kis céges disznóvágást.
2014. aug. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!