Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két veszekedő munkatárs...

Két veszekedő munkatárs állandó harcainak kellős közepébe kerültem - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van két munkatársam, akik úgy utálják egymást mint a...


Ez még oké, egészségükre. De én kerültem kettejük közé, így minden nézeteltéréseiknek én iszom meg a levét.


Pl egyik tesz valamit, a másik meg egy kisbeszédet tart arról, az miért volt ökörség, amit tett a másik. Ez még nem gond, csak én nem szeretem ha két ember nem bír megbeszélni pár gondot, nem szeretem, ha valaki nem áll a másik elé ha baja van, hanem a háta mögött beszéli ki... és még rosszabb, ha pont nekem, aki erre háklis.


Akkor egyik mond valamit, hogy a főnök ezt mondta, így kell tenni. Követem az utasítást. Másik észreveszi, leteremt, hogy az nem így van, hanem úgy. Aztán az első meg leteremt hogy miért nem csinálom, ahogy mondta... És a végén a főnök engem teremt le.


Az a gondom, hogy az egymás iránti haragjukat az én munkámon töltik le, ezzel akarnak egymásnak betartani és közben velem tolnak ki.

Annyit teszek, ha rákezd az egyik a másiknak a kibeszélésére, csak bólogatok csöndben, érdektelen arccal és, ha megáll levegőt venni, témát váltok. Nem egy nagy megoldás.


Hogy lehetne ebből hosszú távra kikerülni? Nem egy ilyen durva reakcióra gondoltam, hogy "hagyj már békén ezzel a témával" és szeretnék velük beszélgetni ettől még és jóba lenni, mert jófejek, csak valahogy ki szeretnék ebből kerülni, úgy, hogy nem teszem szóvá csakúgy kikerülök. Van valami tippetek?



2014. okt. 1. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ja, beszélned kell a főnökkel, de kívülállóként. A helyedben nem hallgatnám fapofával, hanem még akkor témát váltanék amikor belekezd, és mondd meg nekik világosan, hogy nem érdekel mit pofáznak egymásról.


A jó főnök mind a kettőt kißaszná, egyszerre.

2014. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!