Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet a munkahelyi...

Hogy lehet a munkahelyi hierarchiát elviselni?

Figyelt kérdés

Még csak harmadik évemet töltöm a munka világában és már most tele a hócipőm! Nyilván az élet korábbi állomásian is találkoztam az alá-fölérendeltségi viszonnyal, de egészen más ha gyerek-felnőtt kapcsolatban kell elfogadnod, hogy nincs igaza a másiknak, de az van amit ő mondd, mert ő a felnőtt, ő a tanár, vagy ő tart el.. De most?! Semmivel nem érzem magam kevesebbnek a suttyó főnökeimnél, mégis el kell viselnem, ha pl. ő ideges és ezért ok nélkül belém köt és elkezd velem óbégatni, én maximum nyugodt hangsúllyal válaszolhatok észérvekkel a hülyeségére, míg ő pillanatnyi érzelmi alapon akármikor a földbe döngölhet.

Eddig két közvetlen főnököm volt, és az a durva, hogy szerintem emberileg – egyéb kapcsolatban – nem lenne velük baj, de mégis megszédíti őket a hatalom és néha-néha kihozza belőlük az állatot. És tudom, hogy még jó dolgom van, mert nem egyfolytában rigolyásak, szemetek, de az is iszonyat frusztráló, mikor derült égből villámcsapásként odaaláz, mert miért ne? Neki is beszólt az ő főnöke.



2014. okt. 2. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az elviselésére nehéz jó ötletet mondani. Hisz könnyű lenne azt mondani, hogy viseld el és kész. Hanem ha nem az alkalmazotti életmód a te világod, akkor valami önálló jövedelemforráson célszerű gondolkodnod. Aztán a főnököd üvöltözhet a fallal vagy tükör előtt önmagával.
2014. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De egyáltalán van bárki, akinek az alkalmazotti életmód a világa?:) Szerintem nincs ember, akit nem visel meg, hogy egy kiskirály a feje fölött hangulata szerint rángatja.
2014. okt. 2. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az úgynevezett mazochistáknak tetszhet az ha például egy munkahelyen megalázzák. Magyarország eléggé a legek országa ezen a téren is, vagyis erős az alá- és fölérendeltségi viszony a munkahelyeken. Ezt mondta olyan valaki is, aki össze tudta hasonlítani például az Ausztrál munkakörülményekkel.
2014. okt. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A címben megfogalmazott kérdésre a válasz: humorral.
2014. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek senki nem örül. Csak ugye rá van kényszerülve, így nyel és jópofát vág.

Sokan meg sem említik senkinek, mert örülnek ha van munkájuk.

Az, hogy önálló legyél az teljesen más, mert 1 az ha nem bírod elviselni, ha igazságtalan veled a főnököd, és más az, ha azt nem bírod elviselni, hogy más mondja meg mit dolgozz, még ha azt a lehető legkedvesebben is mondaná.


Én pl. több munkát is azért hagytam ott, mert nem bírtam elviselni, hogy ezt így csináld, azt úgy, holott tudtam, hogy ezt nem így meg nem úgy kéne. Hiába nem volt szívatás, meg nem volt a főnök részéről semmi bunkóság.


Ezért is kezdtem vállalkozásba.

Sokan a környezetemben úgy állnak hozzá, hogy NINCS munkám.

És mindig kérdezgetik, hogy sikerült-e munkát találnom, meg, ajánlgatnak helyeket, meg címeket, meg álláshirdetéseket.


Egyszerűen nem fogják fel, hogy attól még, hogy nem vagyok reggeltől estig egy irodában, egy gyárban, egy boltban, vagy akárhol, attól nekem még VAN munkám.


Igaz, eléggé kiszámíthatatlan, mert van olyan hónap, hogy 1 forint bevételem sincs, viszont olyan is, amikor bármit megvehetek magamnak.


És igen, van, hogy 3 hétig nincs munka, de van, hogy hetekig hétfőtől vasárnapig 12-14 órázom.


De én ezt szeretem, mert a magam ura (hölgye) vagyok, senki nem ugráltat, és nem kell olyan utasításokat végrehajtanom, amit teljesen hülyeségnek találok.

2014. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

a munkahelyi hierarchia nem azt jelenti,hogy hagyod magad megalázni emberi méltóságodban.

ami te vagy,az egy gyenge lelkű,megalkuvó,önérzet nélküli ember.

2014. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
21:34, ezt miből szűrted le ilyen okosan?
2014. okt. 2. 22:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerőseim szokták nekem említeni egymástól függetlenül is azt a bibliai idézetet, hogy disznók elé ne szórjak igazgyöngyöt, mert eltapossák és belém marnak. Lefordítva ez annyit jelentett az esetemben, hogy munkámmal ne tegyek jót olyan embereknek, akik a jótettől olyanná változnak mint a kérdésedben említett főnök. Valószínű te is valahogy jót teszel disznókkal, különben nem marnának beléd. Például lehet hogy a főnököd vagy egy-két dolgozója minimálbéren van bejelentve és a kiegészítést meg adó- és járulékmentesen zsebbe kapják. Mindez mellett te meg valós béreddel lehetsz bejelentve. Ez csak egy példa, hogy disznók elé hogyan kerülhet igazgyöngy. De az is igazgyöngy lehet az említett főnök számára, ha netán a végzettsége nem is jogosítja fel az állása betöltésére. Mivel gyakran találkoztam ilyen esettel is. Ismerőseimtől szoktam hallani azt is, de máshol is olvastam azt a hasonlatot, hogy Magyarországon a disznók vették át az uralmat. Ami szerintem is így van. Az eset a Majmok bolygója című filmhez hasonlít, amikor az embernél genetikailag is alávalóbb majmok vették át a hatalmat. Az csak egy sci-fi volt de ami Magyarországon meg is történt az valóság. Amire te is írtál egy példát. Az említett főnöködnek az útépítésen fizikai munkakörben lenne a helye, ott kiélheti káros energiáját. A vezetést meg rá kell bízni a tanult, intelligens emberekre. Persze az olyanokra gondolok akik nem úgy vásárolták nyelvvizsgájukat és diplomájukat. Mivel ma Magyarországon sajnos sokan töltenek be hamis iskolai végzettségekkel komoly állásokat. Ami csak utánajáráskor szokott kiderülni.
2014. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Két megoldás van. Saját magad ura leszel és vállalkozol, vagy te leszel egy cégnél valamilyen főnök. Előbbi könnyebben megvalósítható ha normális ember vagy, mert sajnos idehaza a górék 90%- ban csak aljas seggnyalizós pedálgépek akik taposnak lefelé, vagy sógorkomák ,akik semmihez nem értenek csak az ordításhoz meg a hatalmuk fitogtatásához.


És éppen ezért van mindenhol ennyi frusztrált kiidegelt agyonhajszolt alkalmazott. Mert sajnos idehaza az a jó főnök akitől rettegnek de hozza papíron a számokat, és egy érvet ismer és naponta elmondja :ha nem tetszik el lehet menni 100an állnak a kapuban..

2014. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát nálunk kizárólag emiatt nem lenne szerencsés előrébb jutni, mert ugyanezzel találnám szembe magam (jó "rétegelt" ez a cég). Sőt, az én főnököm is 99%-ban akkor genyó, ha őt is ugyanilyen igazságtalanul leteremtették, és csak adja tovább. Amúgy elég jámbor léleknek tűnik, ezért is gondolom, hogy feljebb a nagy pénzeknél még nagyobb gerinctelen mészárlás megy és csak átveszi és tovább tolja a helyi stílust. Bár magamról nem igazán tudom elképzelni, hogy ha engem b*sztatnak, akkor oda menjek a gyengébbhez, hogy egyet odasendrintsek neki, "osztozz a bánatomban" jeligére. Furcsa világ van.


Remélem idővel eljutok oda, hogy vállalkozzak.

2014. okt. 4. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!