Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúk alkalmával...

Állásinterjúk alkalmával tálkozni a többi jelentkezővel?

Figyelt kérdés
Tehát úgy osztják be az embereket hogy pl 8-ra 8:30-ra stb?
2014. okt. 6. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Mi a kérdés?
2014. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Elofordulhat.
2014. okt. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es,az amit a zöld mezőben látsz.


Szólj ha még mindig nincs meg! ....

2014. okt. 6. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdés milyen nyelven van? Mert nem magyarul, az biztos.
2014. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szólok: még mindig nincs meg! :)
2014. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Tálkozni még nem, viszont találkozni már találkoztam állásinterjú előtt az előttem behívott jelentkezővel.


Egyszer a buszmegállótól a cég épületéhez vezető kis úton jött velem szembe egy bőgő csaj. Olyan kis állásinterjús szerkóban... Tuti megmondták neki rögtön, hogy köszönjük Emese. Engem se vettek fel, de én nem bőgtem, meg igaz nem is mondták meg ott rögtön.


Másik alkalommal pedig a lépcsőházban jött velem szembe egy feldühődött nő. Az meg elkezdte nekem ecsetelni, hogy milyen szemetek ezek a munkaadók, hogy őt nem alkalmazzák, mert nem 25 éves, és így meg úgy... Na ott utána engem sajnos felvettek. Azért sajnos, mert rémes cég volt...


Mi is volt a kérdés? Ja igen, lehet találkozni más jelentkezővel. Ha biztosra akarsz menni, akkor meg is várhatod az utánad jövőt! :D

2014. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megeshet hogy egyszerre hívnak be mindenkit mondjuk 10 embert 8:00 ra másik 10 embert 9:00 ra stb... és a 10 embert lezavarják 1 óra alatt hogy ne kelljen egyesével külön időpontot adniuk, mert simán megcsúszhat az egész.


De én voltam már olyan cégnél is interjún, ahol mindenkit külön hívtak be, külön időpontra úgy hogy lehetőleg ne legyen nagy tömeg a váróteremben és hogy ne is találkozzanak egymással, ezt így utólag tudtam meg hogy ott ez a módi, az oka az a nagyfőnök egyéni elmélete alapján van, amit senki nem ért, de mindenki logikusnak tartja.


Viszont voltam már olyan interjún is ahol reggel 8:00 ra hívattak be 50 jelentkezőt a több százból, ezt az önéletrajzok alapján szűrték ki, az utolsó ember délután 2 kor végzett, addig eg ott várakozott, mert mindenkit név szerint hívtak be. aki késett akár 1 percet is mert ugye a portán be kellett jelentkezni azt már fel sem vették, de ettől független meghallgatták őt is. Aki csak 8 után tudott bejelentkezni de látták hogy már 8 óra előtt ott volt így őt is úgy regisztrálták be hogy időbe érkezett. Az 50 jelentkezőből akit behívtak 45 embert fel is vettek akikkel már másnap felvették a kapcsolatot és ment az egyeztetés. A maradék 5 ember közül kettő visszalépett, 2 nem felelt meg őket a HR-es tévedésből hívatott be, az 5. akit mégsem vettek fel, ő kapott jobb ajánlatot a cégtől mert hirtelen megüresedett egy pozíció és az 50 behívott ember közül neki volt arra munkakörre való végzettsége, így neki telefonáltak hogy 1 héttel később kell mennie, de akkor már jobb munkát fog kapni és magasabb bérezést is.

Az 5 üres helyet meg szabadon hagyták és felkeresték a régi dolgozókat akiket annak idején munkahiány miatt küldtek el, hogy folytassák tiszta lappal, próbaidő nélkül. csak hogy egy teljes műszakba ahová minket felvettek, legyenek régiek is hogy a csoportvezető és a műszakvezető munkáját tudják segíteni a betanítás végett.


Ezek kb így működnek. A nagyon nagy cégeknél meg több részes interjú is van, hallottam olyat hogy egyre mindenkit behívnak és 5 perc alatt lezavarják egy ember esetében, és akik azok megfeleltek mennek következőre ahol már részletesebben kell beszámolniuk a dolgokról arra meg mindenkinek adtak külön időpontot hogy ne legyen kavarodás belőle hogy órákig várakozzanak mert arra 15-20 percet szántak egy emberre mert tesztet is megíratták velük már akkor, mert szerintük úgy gyorsabb volt.

2014. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előfordul.

Voltam olyan interjún, ahol a többi jelentkezővel együtt írtunk tesztet, majd egyesével hívtak be minket az elbeszélgetésre, ráadásul a HR-s még pofátlanul meg is kérdezte: "Miért magát válasszam a többiek helyett?"

Van ilyen is.

2014. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt idő, mikor még így beszélt a magyar embör.

Nem köl ezen ám felakadni.

A válasz pedig:

Az állásinterjuk egy részént lehet a többin nem.

Azon mulik ahogy irtad, hogy hogyan szervezik.

De pl. ha napi egy állásinterju, akkor kötve hiszem.

2014. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer állásinterjú után felszedtem egy sorstársam. BGF-es jó kis csaj volt. Belevaló egy csajszi volt az ágyban.
2014. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!