Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni az elejétől.

23 éves lány vagyok. Érettségi után elmentem szakmát tanulni, és mikor végeztem a sulival egy ideig még otthon maradtam. Idén nyáron megismertem valakit, nagyon megszerettük egymást. Teljesen hullámhosszon vagyunk, de nem is ez a lényeg. Hozzáköltöztem. Ami messze van a szülővárosomtól (több órás út). Immár egy hónapja vele élek, minden rendben, szeretjük egymást. Elég nagyvárosban élek, és nemrég (kb 2 hete) találtam egy szakmabeli munkát (vendéglátásban). Viszont kicsit kiestem a szakmából, és a hely ahova kerültem elég pörgős. Nagy nyomás van rajtam, mert nemsokára teljes emberként kell munkába állnom ott (ha ott maradok) viszont én nem érzem magam még felkészülve rá. Viszont jól lehetne vele keresni (szakmán belül is). Egyelőre még "tanulok" ott (sok az újdonság), és segítenek, de jelezték hogy keményebben kéne tolnom. De magamat ismerve félek attól, hogy 1-2 hét múlva sem fog úgy menni, ahogy azt ők szeretnék. Szeretnék 100%ot beleadni, és adok is, de néha amikor keményebb nap van teljesen elkeseredek. Szerintetek mit tegyek? Így is próbálom magamból a legtöbbet kihozni, de néha érzem hogy nagyon sok nekem. Elég jó ez a hely, de nem tudom, tudom-e nyújtani azt amit elvárnak. Szeretném ezt a munkát, mert jó lenne de nem akarok senkinek sem csalódást okozni.



2014. okt. 7. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elbukni nem szégyen. Meg se próbálni viszont az.
2014. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valóban. Ezen is vagyok, megfogom próbálni. Csak kicsit félek.
2014. okt. 7. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember másban jó. Én dolgoztam már olyan munkakörben, amire szinte már alkalmatlan voltam, pedig nem is olyan hű de nagy dolog, "bárki meg tudja csinálni", mondták. Én nem. Nem rúgtak ki, magam mondtam fel, amikor láttam, hogy nem nekem való. Szégyenkeznem kéne? Baromira nem. Másban vagyok jó, máshoz értek, és azóta más területen - nem nagyképűségből - a munkahelyemen elengedni sem akarnak, annyira fontos lett számukra a munkám. Csak azért említettem ezt, hogy ha netán "nem felelsz meg", akkor sem vagy te emberileg semmivel kevesebb. A legfőbb, hogy te a tudásod és képességeid szerint kihozd magadból, amit csak lehet. (De azért bele ne rokkanj! Mindennek van egy egészséges határa.)

Elkeseredned nem kell. Ha nem fog úgy menni, akkor legfeljebb keresel más, az adottságaidhoz jobban passzoló munkát.

2014. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Igyekezz mielőbb memorizálni a dolgokat, mert amint elkezded rutinból csinálni azokat, meg is szűnik a probléma.

Csak ne add fel. Ha meg mégsem sikerül? Nem tragédia, és legalább szereztél már egy kis tapasztalatot a következő helyhez.

2014. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jó dolgokat írtok. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat/tanácsokat. Mindenképp megfogom próbálni, mert nem úgy szeretnék eljönni, hogy nem próbáltam meg. De ha úgy érzem, hogy nem nekem való (mert a lelki nyugalmam is fontos) akkor keresek mást.
2014. okt. 7. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetes dolog, hogy némi félelemmel indulsz neki. Minden új hely egy nagy kihívás, és ekképpen is kell tekinteni rá. Ne misztifikáld túl a dolgot. Emberek dolgoznak ott is, akik mind megtanulták a szakmát. Te is képes vagy rá.
2014. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :) Valóban egyre könnyebb lesz majd, most még persze bizonytalan vagyok, de idővel remélem változik majd a dolog.
2014. okt. 10. 11:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!