Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék beilleszkedni a...

Hogyan tudnék beilleszkedni a munkahelyemre?

Figyelt kérdés
Szóval, az a problémám, hogy eddig akárhány munkahelyre mentem, mindenhol rosszul éreztem magam. Egyszerűen nem tudok ilyen leírhatatlanul cukimuki lenni, hogy sütit viszek a munkahelyemre, mindenkire mosolygok, mindenkivel kedves vagyok, édes vagyok, egész nap nem tud értelmetlen vigyor ülni az arcomon. Viszont azt tapasztaltam, hogy ha nem vagyok ilyen, akkor mindenhonnan kiutálnak. Hogy élhetnék így normális életet, ha sehol nem fogadnak el? Igen, tudom, változnom kéne, de előbb ölném meg magam, minthogy ilyen "jópofáskodós" idióta legyek. Most mit csináljak, ez így nem élet...Nem bírom már tovább.

2014. okt. 10. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én se vigyorgok és jópofizok egész nap a kollégáimmal, egyszerűen úgy viselkedem velük, mint akárki mással. Reggelente köszönök, a reggelijükhöz/ebédhez jó étvágyat kívánok, ha valaki tüsszent, mondom, hogy egészségeére, ha látom, hogy nincs jó kedve, megkérdezem, mi a baj, tudok-e segíteni. Szimpla emberi gesztusok. Emellett meg odafigyelek a munkára, mikor néha szünetet tartunk vagy még reggel nem állunk neki annyira a dolgoknak, akkor bezsélgetünk kicsit, akár nap közban vagy nap végén is, mikor kell egy kis pihenő. De így ennyi. Nem jópofáskodom, nem nyalizok senkinek, én vagyok ott a legrövidebb ideje amúgy, de ugyanúgy egyenrangúként vagyok kezelve, nem kellett senkinek megalázkodnom vagy nyaliznom.

Az persze egy nagyon kedves gesztus, ha mondjuk nyaralásból hozol a csapatodnak 1 kis édességet, legalábbis nálunk bárki ment nyaralni külföldre például, hozott egy kis helyi finomságot és mindenki nagy örömmel fogyasztotta.

2014. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első teljesen jól leírta. Nem kell bájologni, de vannak gesztusok amik jól esnek az embernek, sok kis apróság. Mi is van, hogy viszünk sütit, ha valakinek szülinapja van/volt (mármint a szülinapos viszi a nasit). De ha így állsz hozzá, hogy "előbb ölném meg magam, minthogy ilyen "jópofáskodós" idióta legyek", szerintem ez kicsit erős, nem kell nyalizni meg jópofizni, de azért az sem egészséges, hogy a mások felé nyitás helyett inkább a kiutálást választod, mert fontosabb a büszkeséged.
2014. okt. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én meg így harmadikként csak bólogatok az első két válaszra, annyira szépen leírták. :) Nem kell megjátszani önmagad, de az alapvető emberi normáknak megfelelően viselkedni nem olyan megerőltető. :)
2014. okt. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem megerőltető...

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__6..


nagyon hasonló problémám van.

Én se tudok beilleszkedni. Én úgy gondolom, hogy ennek 2 oka lehet. Magunkat se tiszteljük, így másokat sem. Vagy egyszerűen tényleg ilyen a stílusunk, amit nehezen lehet elfogadni...


Akik szeretnek és barátaim azoknak fel se tűnik igazából, ha "bunkó" vagyok, mert tudják, hogy soha nem lennék bunkó, mert az kegyetlenség. Tudják, hogy voltak komoly problémáim amiket gyerekkoromból hozok magammal, és elfogadják, hogy ilyenné váltam. A munkahelyen viszont ilyen nincs. Ők nem a barátaink, hozzájuk csakis kizárólag alkalmazkodni lehet... így muszáj elfolytani a természetes viselkedésünket. Mert az mindig bántó, mindig sértő és mindig bunkó lesz... :(

a barátaidnak és a családodnak mutathatod csak önmagad. Ez van.

2014. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!